Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem nagyon érdekel "az...

Ha nem nagyon érdekel "az ember", hanem ink. A tudomány? (hosszú de nem lehetett röviden)

Figyelt kérdés

Nekem korlátozott az érdeklődésem az emberekkel szemben. Empátiám is minimális, ha van.

Tudom, hogy ezen változtatni kell. És lekopogom, próbálok is. Próbálok jobban odafigyelni másokra, meghallgatni őket, több-kevesebb sikerrel. Valamint jellemzem őket magamban. Ezek talán segítettek is.

Viszont csak mostanra kezdtem megszeretni a másik nemről való beszélgetést, mert mostmár tényleg szeretnék egy jó kapcsolatot. Eddig egyszerűen nem nagyon érdekelt. Felállítottam magamban egy ideált, aztán ennyi..


Nem olvasok szépirodalmat, csak ritkán. Filmben néha megnézek nagy mondanivalójút. De leginkább a családi filmeket szeretem, többek között mert soknak van mondanivalója, ad egy ideált, de nem kell rajta órákig töprengeni, hanem egyértelmű, mit akar kifejezni.

A verseket nem szeretem, ha mégis tetszik egy-egy, akkor általában tájleírókat.

A művészetet szeretem, de ott is inkább a "művészségecskét". Tetszik mások kreatívkodása, próbálok tőlük ötleteket csórni. Imádok fotózni, főleg városokat és természetet, de bármi mást, akár egy kocka csokit is. Leköt mások fotóinak nézése.

De a mély lelki mondanivalókat itt se szeretem.


A legtöbb mély lelki "miért", a szép kifejezések, a lelki dolgok mély, visszatérő kielemzése nem túlzottan köt le.


Inkább tudományos érdeklődési köreim és megszállottságaim vannak, és reál pályán is tanulok tovább.


A gondom az, hogy időről időre feltör bennem az az érzés, hogy egy senki vagyok, csak azt nem értem, hogy miért kell így éreznem.

Úgy látom, hogy valahogy az irodalom, a művészetek, ha más nem, a dalszövegek mindenkit érdekelnek. Ha valakit érdekelnek is a tudományok, akkor az azt jelenti, hogy ő sokrétű, de biztos ő is olvas, vagy legalább a mély mondanivalójú dalszövegeket szereti.


Tudom, hogy mindenképp veszteség a rosszabb emberismeret. Ha valakivel gondod van, nem tudod szépen megfogalmazni, hogy kevésbé bántsd meg. Ha valakinek gondja van veled, nem biztos, hogy észreveszed. Lehet, hogy megsértődsz akkor is, ha a másik nem is úgy gondolta...


Most hadd jöjjön a DE!!!


Aki sokat olvas és szeret lelki dolgokkal foglalkozni, az is lehet rossz emberismerő, az is lehet sértődős és sértegethet. És én el tudok képzelni egy olyan embert, akit nem érdekelnek a lelki dolgok, mégse sértődik be könnyen és nem sért meg másokat.

Nem értem, miért van az, hogy aki az irodalomban ugyan jártas, de a tudományokban nem, azzal miért nincs probléma, ha engem, aki fordítva van, véres húsnak néznek.

Mivel engem a színészek se érdekelnek, meg rendezők, stb. alapból lenéznek, és az nem számít, hogy másban jobban otthon vagyok, mint az átlag.


És miért nincs még egy olyan ember, mint én? Mármint akit szintén nem érdekelnek az "emberi", humán dolgok, csak a tudományok?


Meg... miért kell rögtön leszociopatázni?


2013. jan. 9. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát neked komoly problémáid vannak, szerintem keress fel egy pszichiátert. Nem csak szocio-, hanem pszihopata vonásokat is mutatsz az alapján, amit leírtál. Az egy dolog, hogy a szociális érzékenységed 0, de hogy empátiás készséged sincs, az már komolyabb problémára is utalhat. Nem érint meg lelkileg, ha mondjuk olvasod a hírekben, hogy meghalt 5 ember múlt hétvégén, köztük egy fél éves kisbaba is a karcagi autóbalesetben? Ha a válaszod nem, akkor pszichiáter. Még ma mielőbb rosszabbra fordul a dolog.
2013. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*pszichopata
2013. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért meg szokott, csak nem annyira, meg nem mindig.


De ne haragudj, de pont az ilyen válaszok nem tetszenek...

Azért, mert az érdeklődési köröm más, miért kell eléggé csúnyákat írni? Elolvastad egyáltalán, amit írtam?

Azt, hogy gond azért van, tudom. Van olyan is, ami miatt életem végéig bántani fog a lelkiismeret (itt is empátiahiányról van szó).

De nem kellene ilyenek írni rólam

2013. jan. 9. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:

igen, sokat gondolkodtam rajta, hogy leírjam-e a véleményemet. De mivel Édesapám ebben a betegségben szendved, így tudom, hogy mit jelent és mik a tünetei.

Nem akartalak megbántani, inkább arra szerettelek volna ráébreszteni, hogy sokkal komolyabb is lehet a gond, mint az, hogy nem szereted az embereket. Nem adtam tuti diagnózist a problémádra, de érdemes lenne utánajárnod a dolognak.


És ha nem szeretnél őszinte válaszokat kapni, hanem csak megerősítést, hogy igen, te ilyen vagy, semmi gond, akkor nem írj ki ilyen kérdést.

2013. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Te nem szociopata vagy, hanem egy tipikus szakbarbár. Nem tudom, mennyi idős lehetsz, de mivel a tovább tanulást említetted, nem hiszem, hogy olyan öreg lennél, hogy minden késő legyen. Végig olvatsam, amit írtál és megfordult a fejemben néhány kérdés.

1. milyen volt a gyerekkorod?

2. van-e barátod?

Azért érzed, hogy senki vagy, mert gondolom a 2. kérdésre a válasz, hogy nincs. Az ember olyankor szokta senkinek érezni magát, mikor nincs senki, akihez kötődhetne.

Más emberekkel csak úgy érdemes foglalkozni, ha el tudod magad vonatkoztatni tőlük, magyarul nem azt keresed, hogy ők miben többek vagy kevesebbek nálad. Ahogy kivettem a szavaidból a legnagyobb baj, hogy ahhoz méred magad, hogy másokat mennyi minden érdekel és a széles érdeklődési kör azt eredményezi, hogy igazából a tudásuk csak felszínes, nem olyan mély, mint pl. a tied a tudományok terén.

Én csak azt tudom neked mondani, hogy ne aggódj, biztos van még olyan ember, mint te. Ha máshol nem is, de a felsőoktatásban biztos találkozol majd olyan emberrel, akit legalább annyira érdekelnek a tudományok, mint téged és nagy az esélye, hogy egy hullámhosszon lesztek.

Viszont amit nagyon fontosnak tartok kihangsúlyozni, hogy nagy hiba a családi filmekből felépíteni magadban egy ideált. A családi filmekben általában egy idealizált világot mutatnak be, de a valósághoz kevés közük van.

"Nem értem, miért van az, hogy aki az irodalomban ugyan jártas, de a tudományokban nem, azzal miért nincs probléma, ha engem, aki fordítva van, véres húsnak néznek." - nem értem, hogy miért érzed ezt. Ez mégis miben nyilvánul meg? Nem lehet inkább, hogy csak te érzed így?

2013. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt egy szóval se írtam, hogy nem szeretem az embereket.

Csak sajnos inkább értelemmel van empátiám, mint érzelemmel.

Meg nem szeretek jellemekről olvasni, gondolkozni, hanem tudományról vagy mondjuk egy szép tájról.

Ebből ne szűrd le, hogy nem szeretem.

2013. jan. 9. 10:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Jellemekről olvasni fontos, ehhez pedig nem feltétlenül kell szépirodalmat olvasni. Olvass pszichológiai jellegű könyveket. Hidd el, hogy az emberismeret nem a sértődések miatt fontos. Az emberismeret az érdekkapcsolatok kialakítása miatt is fontos. Ez csúnyán hangzik tudom, de ez az igazság.
2013. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van barátom szerencsére. Több is. És talán mélyebb barátságok is, mint egy-két bulis, sokhaveros, pörgős embernek. Nem általánosítok, ott az egy-két!


Azt nem lenne értelme tagadnom, hogy szakbarbár vagyok.

Viszont az már fáj, hogy ha valakit az emberek érdekelnek csak, és úgy szakbarbár, az ok. akit pedig csak a tudományok, az gáz ...

2013. jan. 9. 11:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy van barátod, akkor viszont nem értem, hogy miért érdekel rajtuk kívül más ember véleménye? Nem azért éreztetik veled, hogy gáz az érdeklődési köröd, mert tényleg gáz lenne. Az emberek nagytöbbsége szereti a filmeket, a zenét, néha talán még olvasgat is, viszont keveseket érdekel a tudomány mélyebben. Azért éreztetik, hogy gáz, mert a tudományhoz igazából hozzászólni nem tudnak, ezért nem is igazán erőlködnek tovább, hogy jobban megismerjenek, vagy beszélgessenek, keressék a társaságod. Elkönyvelnek csodabogárnak, pszichopatának, szociopatának, mert nincs is szükségük arra, hogy keressék a társaságod, hiszen ott van a többi ember akivel könnyebben szót értenek. Az egészből azt szeretném kihozni, hogy igazából az emberek nem téged tartanak gáznak, inkább azt, hogy ők ezzal nem tudnak azonosulni. Az ember mindig azt támadja a legjobban amit nem ismer.

Szóval lépj túl az emberek véleményén és ne érezd magad kevesebbnek.


Egyébként azt még hozzáteszem, hogy igazából engem sem érdekelnek az emberek, viszont sokszor rákényszerülök (főleg a munkában) arra, hogy végig hallgassak egy-két történetet arról, hogy már megint elromlott az autó és mennyit kell majd rá költeni, vagy már megint hangosan hallgatja a szomszéd suhanc a zenét, esetlegesen előfordul, hogy olyan témához kell hozzászólnom ami egyáltalán nem érdekelt soha (sport), de egy-két dologra odafigyeltem néha, elolvastam egy-két cikket így sikerül szót értenem. Miért csinálom mindezt? Mert különben nem lehet érvényesülni, főleg munkahelyi környezetben.

Szóval javaslom végy erőt magadon és kicsit küzd le a szakbarbárságod.

2013. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából tény, hogy én is felszínes vagyok. Ezért is nem tagadtam a szakbarbárt.

És ezért is érzem magam rosszul. Mert van haver meg barát, akit a tudomány érdekel - pl egyik rubikkocka-őrült -, de őket mind érdekli az Ember is. Másokat a körömből pedig csak az Ember.


Leginkább elfogadnom kellene magamat. MEGváltozni nem is akarok, meg... van olyan nézet, ami szerint nem is lehet.

A változás pedig megy, és remélem folytatódni is fog.


Csak most elkezdhetek az emberi, lelki dolgok iránt érdeklődni, de az olyan lenne, mint egy iskolai lecke.

Ha olyan időszakom van, hogy végképp nem köt le egy regény, akkor nem köt le, kész, és napi 20 oldallal fogok haladni.


Amúgy a jellemben is van, ami érdekel.

Például valamennyire a 4 temperamentum.

Meg sokat filóztam a stresszről, szorongásról, negatívumokkal szembeni immunitásról. Gondolkoztam, hogy most miért vagyunk ennyire stresszesek, mikor Nagyanyáink háborúkat éltek túl/át.


Csak igazából itt kb. kifúlt...


Nem szeretek emberekről se beszélni. Ha szóbakerül valaki, és röviden, az más.

De pl. hogy ez meg az ilyen volt, nem ilyen volt, aranyos volt, bunkó volt, milyen gyökér stb, és erről beszélni órákig, az se megy.

2013. jan. 9. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!