Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti elmennétek így dolgozni?...

Ti elmennétek így dolgozni? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám, agora fóbiám és alvászavaraim vannak. Valamint még egy fóbia amiről nem tudom, hogy mi a neve. Konkrétan rettegek attól, hogy más embernek megcsinálok valamit, elrontom, és leszidnak érte. De magától attól is, hogy elrontok valamit. Mintha az életem függne tőle.

A szociális fóbiám egy időben annyira durva volt, hogy az utcára sem tudtam kimenni - szerencsére valamennyivel jobb. Agorafóbiám miatt pedig ott kellett hagynom egy iskolát, mert nem járkálhattam ki szabadon az udvarra. Alvászavaraim miatt már az iskolából is rengeteget késtem és hiányoztam - munkából meg ugye nem lehet.

Nem tudom mit csináljak, nagyon félek...



2013. jan. 10. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Én dolgoztam már úgy, hogy nekem is ilyen problémám volt. De 1-2 hónapnál nem bírtam tovább. Evvel a betegséggel nehéz dolgozni járni, főleg ha az ember olyan munkát kap, ami nem is igazán illik hozzá és nem is szereti. Szerintem egy próbát megér. De a legjobb az volna, ha leküzdenéd a félelmeidet, mert így nem lesz teljes az életed. Munka nélkül hogy fogsz élni, ha nem bírod hosszú távon?
2013. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Dolgozni muszáj, nincs mese! Idővel el fog múlni, lehet nem 1-2 hónap, de 1év munka után semmi gond nem lesz.
2013. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy muszáj lenne. Ha belegondolok, hogy dolgozom, egyrészt örülök, mert végre nem csak a négy fal között lennék. Másrészt nem sokára el kellene dönteni, hogy elfogadom-e a munkát, és olyan félelem van bennem, hogy teljesen le vagyok bénulva, a kezeimet is alig érzem...
2013. jan. 10. 13:34
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha ennyire durva, akkor fordulj szakemberhez, mert ez rossz esetben súlyosbodhat.
2013. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy anyám nem hiszi el, hogy ennyire durva. Szerinte minden a fejben dől el. Mint mikor a depressziósnak azt mondják, hogy "szedd össze magad!"...
2013. jan. 10. 13:41
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
valóban minden a fejben dől el, viszont egy pszichés betegségnél az rohadt kemény munka, és segítség nélkül lehet nem is megy
2013. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban tennéd, ha mondjuk felkeresnél egy pszichológust.
2013. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem bírom b*szki :'))) Ha nem ellenezném ennyire az öngyilkosságot már felkötöttem volna magam...
2013. jan. 10. 14:48
 9/20 anonim ***** válasza:

Hy!

Ha ajánlottak egy munkát akkor fogadd el!

nem történik semmi baj sem ha problémák vannak mert akkor mész máshová dolgozni.

Az a baj hogy túlságosan ráfeszülsz a dolgokra amit ugyebár nem kéne és ezt te fóbiának gondolod,pedig ez annyira nem is fóbia ,hanem felfogásbeli dolog.

Próbálj meg mindig pozitív gondolatokat összeszedni,mint pl de jó végre megyek dolgozni,végre van lehetőségem más emberekkel ismerkedni,lesz helyem a nagy világban.Ha másnak csinálsz valamit,azt úgy csináld mintha saját magadnak csinálnád és ha jól sikerül akkor legyél büszke magadra és a büszkeség utáni éhesség legyen a szemed elött mikor legközelebb valakinek valamit csinálsz.

Nos aaz aki dolgozik az hibázni is szokott és senki sem tökéletes,mindenkivel fordulnak elő rossz napok,igazságtalanságok,stb ezekről nem tehetünk,de amiről tehetünk hogy a melót kellő odafigyeléssel és nem reszketéssel csináljuk meg.És nem szabad félni a hibáktól,mert mindenki hibázhat és elő is fordul a hiba de ha nem lennének hibák akkor miből tanulnának az emberek?

Az élet arról szól hogy minnél több tapasztalatot gyűjts és hasznosítsad !Szóval hajrá!

Minden jót!

2013. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
82%
Ez amiről beszélsz, hogy attól félsz, hogy elrontasz és leszidnak érte, a szociális fóbia része. Nekem is volt, van is, de azt tapasztaltam, hogy pont akkor múlik el ha dolgozom. Amikor munkában vagyok, akkor eszembe nem jut, hogy nekem fóbiám van, nem érek rá, nem engedhetem meg magamnak. Bezzeg amikor nincs munkám, akkor teljesen maga alá temet ez a dolog. Szóval nyugodtan vállald el a munkát, mert önbizalmat fog adni, hogy végre dolgozol, és hozzáteszel vmit a világhoz, és a családi kasszához. És mint tudjuk a szociális fóbia főleg arról szól, hogy kevesebbnek érzed magad. Ha dolgozol, akkor többnek fogod. Attól meg ne félj, hogy hibázol, hisz ahogy a mondás tartja, "csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit"!
2013. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!