Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj, hogy jobban szeretem az...

Baj, hogy jobban szeretem az állatokat mint az embereket?

Figyelt kérdés
Ovis koromban magányos voltam, egyetlen barátom volt, ezért kértem egy kutyát és elsős koromban kaptam is. Azóta tart ez az egész. Sajnos 4 évesen egyszer kiszökött és nem jött vissza. Kaptunk egy másikat aki azóta már 5 éves. Nagyon szeretem, talán túlságosan is. Tartom magam, 3 barátom van, hiányzik néha de sokkal szívesebben megyek olyan helyre ahol vannak kutyák, de ők is szeretnek engem. Pillanatok alatt össze tudok barátkozni velük. Egyszer elmentem apámmal dolgozni, ez egy ilyen raktárféleség volt, ahol be volt zárva egy német juhász és hát nem foglalkozott vele senki. Pár órát töltöttem vele, mikor jöttünk el sírt utánam. A másik egy osztálykiránduláson volt. Láttam, hogy van egy kutya hátul a sok szemèt között elzárva, odamentem megsimogattam meg minden,észrevették a munkások, hogy ott vagyok és rám szóltak, hog egyszer kiharapott egy darabot egy őzből. Annyi a baja szerencsétlennek, hogy télen-nyáron ki van kötve egy fa alá és senki nem foglalkozik vele. Nagyon sokat voltam vele és annyira örült, egyből izgatott lett. Így van az ismerősök kutyáival is. Megsimogatom őket és nem szàllnak le rólam. A kóbor kutyáktól sem félek egyáltalán, mindig barátságos vagyok velük is, néha megengedik, hogy megsimogassam őket. Vannak akik rám szólnak, hogy milyen hülye vagyok mert csak kutyákkal foglalkozok. Számomra sokkal értékesebb, szerethetőbb lények. Persze vannak szerethető és értékes emberek, de nagyon ritka. Ha befejezem az iskolát segíteni szeretnék rajtuk és kutyákkal akarok foglalkozni. Ez tényleg akkora baj lenne? Ez az én világom.
2013. jan. 13. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem baj:á
2013. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nembaj,alapíts egy állatokból álló királyságot amiben te meg néhány nagyobb kutya vagytok vezetői pozícióban.
2013. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz a kommentelőkkel. Én is így érzek, ahogyan te. :)
2013. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Én sokkal jobban szeretem az állatokat, mint az embereket.

Nem "buggyant" módon: nem alszik egy sem az ágyamban, nem gügyögök nekik, szóval nem kezelem őket emberként.

De ha belenézek a kutyám szemébe, a tekintetét sokkal tisztábbnak és áthatóbbnak érzem, mint egy emberét, és ami vicces - vagy épp szomorú - , hogy sok állatba több empátia lakozik, mint a legtöbb emberben.

22/l

2014. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*ban
2014. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez velem elég gyakran fordul elő mostanában. Azt érzem, ha egy kutya szeret (nyalogat, ugrál, örömében ugat, stb.), akkor az őszinte szeretetét és örömét mutatja felém. Az ember nagyon ritkán mutatja ezt. Mi emberek gyakran megjátsszuk magunkat, színészkedünk, hogy a másik szemében jobbnak tűnjünk. A kutya viszont elfogad, amilyen vagy. Imádom a kutyákat, a kóbor kutyusoktól nem félek. Amikor egy kisvárosban laktam még a jászságban, akkor egyik este szembetalálkoztam egy kóbor kutyával. Megsimogattam és kb egy órán át kísért el engem a városban. Vagy az utcán sétáltatott kutyák sem bántanak, simogatás után, pedig kifejezetten kedvesek. Épp ezért néha jobban szeretem az állatokat, mint az embereket. Nincs bennük az az előre megtervezett gonoszság, mint (sajnos) elég sok emberben).

21/f

2020. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!