Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek jó választás a...

Szerintetek jó választás a pincér szakma?

Figyelt kérdés
Indokoljátok válaszotokat.
2013. jan. 13. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Üdv én szintén pincér vagyok, habár most kicsit más területen dolgozom. Szerintem, ha van kitartásod akkor és tudsz bánni az emberekkel akkor ez egy jó szakma. Kell hozzá jó állóképesség, mert sokszor hajnalig is fent kell lenni meg jó helyet kell találni, mert sok helyen meg akarják szakítani az embert. Dolgoztam már jó és kevésbé jó helyen is, ahol sokat veszekedtem a főnökkel, de én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy megéri kitanulni, mert rengeteg élettapasztalatod lesz általa és nagyon sok embert fogsz megismerni, ha ezt választod.
2013. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sziasztok!

és betanulni nehéz? Mennyi gyakorlat van? :)

2013. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szia! :) köszi, ez sokat segít.:) írok majd privit, mert szeretnék erről részletesebben beszélni.:)
2013. jan. 14. 21:08
 4/6 anonim válasza:

Nekem is van ilyen tapasztalatom e téren.

Az első válaszoló jól mondja, mert rengeteget tapasztalhatsz, tanulhatsz a szakma által! Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy amíg más nyaral, pihen(nyár, hosszú hétvégék, ünnepek), addig te(vendéglátósok) dolgozod a legtöbbet. Amit én nagyon nem szerettem, hogy a legtöbb helyed "a vendégnek mindig igaza van", akkor is ha nincs, nagyon sok bunkó ember is van, akiket még köszönni is meg kell tanítani, de vannak azért csupaszív emberek is, de ezek szinte mindenhol vannak, nem csak pincér szakmánál! Volt, hogy 20 órákat dolgoztunk 2 óra alvással, az azért megerőltető volt, de rengeteg tanultam! Ha találsz egy jó helyet, emberséges főnökkel akkor ezzel nem lesz akkora gondod.

Összességében ha bírod a strapát, szeretsz pörögni és az embereket is szereted, akkor neked jó választás!

2013. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ.:) remélem, jól döntök, hogy ezt választom...:)
2013. jan. 15. 14:29
 6/6 anonim válasza:
Ha visszamehetnék az időben, eltörném a saját kezem, mikor a pályaválasztáskor ezt jelöltem meg! Tizenöt gyönyörű évet vettel az életemből! Mára oda jutottam, hogy szívesebben foglalkoznék veszett jegesmedvékkel az Északi-sarkon, mint "emberekkel"!
2015. jún. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!