Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdemes mindig az, , Arany...

W. Tamás kérdése:

Érdemes mindig az, , Arany középutat'' választani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok istenhívő, nem vagyok sátánista, és nem akarom sehova elkötelezni magamat, vagy túlzásokba esni. De vajon jól döntök-e, ha ezt az utat választom ?

2012. nov. 29. 15:50
 1/5 2xSü ***** válasza:

Nem feltétlenül. Az arany középút sokszor tűnik jó választásnak, de mint önálló érv nem állja meg a helyét. Ha az emberek fele azt mondja, hogy 2+2=4, a másik fele meg azt mondja, hogy 2+2=5, akkor bizony az arany középút nem jó választás.


Vallásokat emlegettél. Nézd meg mit mondanak ezek a vallások. Nézd meg mi a lényegük, milyen emberré nevelnek. Aztán a saját világképedből, értékrendedből úgyis kialakul a te személyes saját vallási értelmezésed. És ez lehet, hogy egyedi lesz, lehet, hogy az arany középút lesz, de lehet, hogy pont valami szélsőség irányában megy el. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez a sajátod, ami vizsgálódás és gondolkodás eredménye.

2012. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2xSü gyönyörűen fogalmazta meg, amit én is írni akartam.
2012. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sokáig kerestem valamiféle vallást, valamit, ami megfelel nekem, a kérdéseimnek, a félelmeimnek, stb. Szép lassan kialakult bennem a válasz mindenre, mert ha keresel, egyszer csak találsz válaszokat, anélkül, hogy elköteleznéd magad. De azt is megteheted. Tudni fogod, hogy jól érzel, hiszel és gondolkodsz, mert lelki békét és nyugalmat fogsz találni. Azt, hogy ezt egy közösségben, egy vallásban, vagy önmagadban találod meg, senki nem tudja megmondani neked. Ha az utadat, a neked megfelelő utat követed, érezni fogod. Még egy bizonyos valláshoz, csoporthoz tartozó egyénben is egyedi a hit. Mert mindenki egyedi és megismételhetetlen. Már elindultál keresni. Ez jó kezdet. Szép utat!
2012. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

süsüvel egyetértek.


persze nagyon sok ember nem ért a filozófiához, valahol egyszer hallotta az arany középút kifejezést, és azt hiszi, ha szélsőségeket átlagol, akkor tökéletes ember lesz, és ez a közhely itta be magát a köztudatba.


valójában meg szerintem sok szélsőség (viszonyított) lehet helyes, ráadásul a helyesség megítélése is szubjektív szerintem.


pl egy méreg halálos adagjának csak a felét bevenni, szélsőségek helyett nem kínál hosszú életet, legfeljebb egy rövidebb beteg éetet, mert bizonyos mérgektől tartózkodni kell, bizonyos "mérgek" meg életet menthetnek apró adagokban, és ugyanez a helyzet az ideológiákkal is: nem érdemes csak félnácinak meg félkomcsinak meg félkeresztényfélzsidófélmuszlimfélhindufélbuddhista stbnek lenni, mert ilyen nincs is egy olyan eszmerendszerben ami eleve kizárja a másikat.


nagyobb felelősség, de jobban jársz, ha saját világszemléletet alkotsz.

2012. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! :)
2012. nov. 30. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!