Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért röhögök, ha szomorú...

Miért röhögök, ha szomorú vagy sokkos vagyok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen muszáj mosolyognom, ha valami sokk ér, vagy szomorúvá válok. Még régebben, mikor egyik osztálytársam közeli hozzátartozója meghalt, mindenki csendben szipogott és törölgette a könnyeit, én meg alig bírtam visszafojtani a röhögést, pedig belül nagyon szomorú voltam és a szemem is könnyezett. Szóval semmi olyasmiről nincs szó, hogy élvezem mások szenvedését, egyszerűen megzavarodom, és akkor mosolygok... Miért van ez?

2013. jan. 18. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem azért, mert benned van, hogy most NEM szabad röhögni, és azon izgulsz hogy ne röhögj
2013. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy énvédő mechanizmus. Én konkrétan egy osztálytársam halálhírén nevettem el magam úgy, hogy észre sem vettem akkor, csak utólag mondták, akik hallották. És a fajdalomérzetnél ugyanez van. Minél nagyobbat esek, minél nagyobbat ütnek rám, minél jobban fáj, annál inkább fulladozok a röhögéstől. És ez teljesen reflexszerűen jön, nem tudom visszafogni. Szerintem ez nem feltétlen beteges, még ha nem is a legmegszokottabb jelenség.
2013. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is elő szokott ez fordulni, és azt hiszem azért amit az első mondott.
2013. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fura. Ez velem is így van már régóta, igyekeztem állítani rajta, de nem nagyon megy. Nálam is reflexszerű, sokszor észre se veszem. Egyszer a frászt hoztam egy csajra a hisztérikus röhögésemmel, komolyan beijedt.

Azt hittem, csak én vagyok ezzel így!

2013. márc. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!