Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs semmi önbecsülésem, mit...

Nincs semmi önbecsülésem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
egyszerűen utálom magamat, más is van így?

2013. jan. 22. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem mindenki van így (még az egoistának tűnők is). Van konkrét okod, hogy miért utálod magad (Kinézet/ bántottak vagy akármi)? Ha betámad az önutálat akkor jó dolgokra kell gondolni. Lehet ez akármi: Milyen jót nevettél a barátnőiddel, mennyire jó kinézni az ablakon amikor esik a hó. Ha meg mondjuk magaddal nem vagy megelégedve keress vmi szépet magadon, mondjuk a szemed, vagy a mosolyod és arra gyúrj rá! :) Apó tipp ha mosolyogsz másokra akkor te is egy kicsit boldogabb leszel! Amúgy ez a téli idő is tudja erősíteni a depresszív hajlamokat, szóval nézz pár vígjátékot vagy próbálgasd fel a ruháidat, összegezve foglald le magad pozitív dolgokkal, hogy ne jusson időd sajnálkozni magadon! Remélem segítettem, szép napot és sok sikert!
2013. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
átmeneti korszak. Próbálj az előnyeidre koncentrálni.
2013. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mitől kicsi az önbeszülésed?
2013. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
semmire kellő vagyok.
2013. jan. 23. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
De miért is tarod magad semmirekellőnek?
2013. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

anyám mindig ezt mondta rám..

én is ezt érzem.. és továbbá még azt hogy nincs jogom az élethez.

2013. jan. 23. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, ha egy édesanya ilyet mond a gyermekére.

Mert a gyereknek azaz neked a szülő egyfajta példakép, és elhiszed amit rólad mond. Még ha nem igaz akkor is. De most már elég nagy vagy ahhoz, hogy lassacskán elkezd élni a saját életedet, de hogyan amikor mindig azt hallod, hogy te semmirekellő, mihaszna. Érzelmileg el kell távolodnod tőle, mert csak így tudsz egy egészséges önbizalmat felépíteni. Mindig megalázva nem lehet élni. Ezentúl egyvalakinek kell megfelelned, és az nem az édesanyád. Saját magadnak kell megfelelned. Kitűzöl magad elé egy célt és megcsinálod, ha még nehéz akkor is! Sajnos tudomásul kell venned, hogy a család lesz aki mindig le fog húzni. Lehet, hogy bármibe is kezdesz bele, nekik semmi se lesz elég, úgyhogy amit már írtam saját magadnak kell megfelelned. Szerez becsületes barátokat, akik ebben segíteni tudnak, és megbeszélteted velük a gondjaidat, örömeidet. Nyitnod kell mások felé, mert te is tudod több vagy annál, mit jelenleg érzel. Nem lehet, hogy csak ennyi legyél. Így van. A jelenlegi elképzelésed magadról valójában nem is a te gondolataid. Hanem az édesanyádé. A te gondolataid, lehet, hogy nem is a tieid, hanem az ővé. Rá kell jönnöd ki is vagy valójában. Ebben az emberek új barátságok sokat tudnak segíteni, mert ahányszor beszélünk, vagy ismerkedünk más emberekkel, máris egy kicsik többek vagyunk.

Első dolog amit meg kell tanulnod szeretni saját magadat. Ebből indul minden ki, hogy elfogadod, és tiszteled magadat. Így nem is tudsz ártani saját magadnak.

Ha már elfogadtad, hogy ki is vagy, akkor mondhatnak rád mindent le fog pörögni rólad.

Erről eszembe jut egy tanmese.

http://www.youtube.com/watch?v=NJ65VRFMgWY

nézd végig érdemes.

2013. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2013. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!