Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek? Jó ötlet ez?...

Desiree91 kérdése:

Mihez kezdjek? Jó ötlet ez? Szükségem van a véleményetekre! Konkrétumok a leírásban.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Érettségim, egy német középfokú nyelvvizsgám és OKJ-s végzettségem van, amelyet csak azért végeztem el, hogy legyen valami végzettségem, ún. mentőöv. De szeretnék mást csinálni, mást tanulni. A baj az, hogy nagyon bizonytalan vagyok, nem nagyon tudom eldönteni mivel szeretnék foglalkozni.

Ezért most egy éve csak angolt tanulok, a nyelvtanulás az, amiben a legtöbb lehetőséget látom, és a legjobban szeretem is.

Szégyellem, hogy ezt kell mondanom, de nem nagyon tudom M.o.-n elképzelni a jövőmet, legalábbis egy ideig...gondolom tudjátok miért, az anyagiak...(persze tudom azt is, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, félreértés ne essék)


Megfordult a fejemben a gondololat, hogy kimegyek külföldre dolgozni vmit (még nem tudom a német vagy az angol nyelvterület lenne e jobb), ez idő alatt pénzt is kereshetnék és egyben nyelvet is tanulhatnék, önállósodni is tanulhatnék...majd pár év után külföldön tanulnék tovább (amint lenne rá pénzem is).

Nem feltétlenül egyetemen, nagyon érdekelnek pl. a tervezői szakmák, a lakberendezés, ingatlanügynök munka...de külföldön. Mit gondoltok, ezekkel jól lehetne keresni? Vagy jobban megéri a külföldi szakmával visszajönni M.o-ra és itt érvényesülhetnék jobban vele? Vagy egyáltalán megérné ez a külföldön tanulásos dolog?

Kiváncsi vagyok a véleményeitekre!



2013. jan. 26. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

"Szégyellem, hogy ezt kell mondanom, de nem nagyon tudom M.o.-n elképzelni a jövőmet"


Nem kell szégyelned,épeszű ember nem ebben a nyomorult országban képzeli el a jövőjét,lehet hazaárulónak nevezni az ilyen embert,kit érdekel,minek nyomorogjon itt a sok birka miatt akik képtelenek összefogni


Igen,külföldön sincs kolbászból a kerítés,de ott megtud élni az ember ha dolgozik.Egy utcaseprő jobban keres ott mint itt egy üzletember.Ha egyszer kimész semmiféleképpen ne gyere vissza legfeljebb ha a családodat jössz meglátogatni,de azt javaslom hogy őket is vidd ki innen,ennek az országnak már befellegzet


Szedjél fel külföldön egy pasit,házasodj össze vele és akkor már le is van fixálva a jövőd

2013. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon a pénzre mész akkor elöbb tegyél le egy szakmát itthon,menj próbáld ki magad Pesten,ha az nem tetszik akkro vegyél jegyet külföldre de ne returba.

Ha van olyan szakma amiben szívesen dolgoznál akkor kezd el a sulit,mert a mentőővedet remélhetőleg sosem kell majd használnod.

Nekem is több szakmám van és éldegélek úgy ahogy.Engem nem vezérel az a vágy hogy meggazdagodjam,nekem csak annyi kell hogy magamat és ha kell egy családot is eltudjak tartani ezért jelenleg is nagyon sokat dolgozom,de semmi pénzért nem mennék ki,mert mégis csak itthon van mindenem.

Lehet itthon is érvényesülni csak ahhoz úgy kell hozzáállni és meg kell érte dolgozni,vagy szerencsés leszel és kifogsz egy gazdag palit és el van rendezve.

Ha menni akarsz ne gondolkozz rajta akkor csomagolj és láss világot!

2013. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!