Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám növelni az...

Desiree91 kérdése:

Hogyan tudnám növelni az önbizalmam? Mit tanácsolnátok annak, aki nagyon önbizalom hiányos?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 13:07
 1/5 Jézus :) ***** válasza:

*****


Rövidebben nem tudom elmondani :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket, amint megnyitottam és elkezdtem olvasgatni, egyszerűen nem bírtam abbahagyni! Úgyhogy pár óra alatt ki is olvastam az egészet, és biztos elolvasom még egyszer, köszönöm! :)
2013. jan. 29. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Küzdd le a félelmeidet: „ Ha kockáztatsz , veszíthetsz ...... Ha nem kockáztatsz mindig veszítesz .......”

Szerintem ez az idézet lelkesítő, legalábbis sokkal lelkesebb lettem tőle :)

2013. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

„Néha abból fakad az önbizalom hiánya, hogy a gyengeségeinket mások erősségeihez hasonlítjuk” (Kevin).

„Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai. Legyünk büszkék arra, amiben jók vagyunk, és dolgozzunk azon, amiben gyengék vagyunk” (Lauren).


Igazán értékes vagy!

A Biblia azt mondja, hogy „Isten nagyobb a szívünknél” (1János 3:20). Ez azt jelenti, hogy még ha talán te nem is veszed észre, hogy milyen értékes vagy, ő akkor is látja. De vajon a hiányosságaid csökkentik az értékedet? Képzeld el, hogy van egy húszezresed, de egy kicsit elszakadt. Értéktelennek tekintenéd emiatt, vagy el is dobnád? Semmi esetre sem! Akár van rajta szakadás, akár nincs, az akkor is 20 000 forintot ér.

Rád is így tekint Isten. A hibáid nem rejtik el előle az értékeidet. Észreveszi és értékeli az erőfeszítéseidet, melyeket azért teszel, hogy örömet szerezz neki, bármilyen jelentéktelennek tűnnek is a szemedben. A Biblia valójában erről biztosít minket: „nem igazságtalan az Isten, hogy elfelejtkezzen a munkátokról és a szeretetről, amelyet neve iránt tanúsítottatok” (Héberek 6:10).

2013. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat! :)
2013. febr. 17. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!