Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem akarok felnőni, nem...

Nem akarok felnőni, nem akarok dolgozni, unalmas felnőtt lenni, monoton életet élni, miért érzem ezt? 19/L

Figyelt kérdés

egyszerűen minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy felnőjek, egyetemre menjek, szakmát tanuljak, és később dolgozzak.. nekem ez olyan stresszes, és nincs kedvem hozzá, nem azért mert lusta vagyok, hanem mert még gyereknek érzem magam lelkiekben, és félek, hogy ez a felnőtt világ tönkretesz, tönkreteszi a szép lelkem, amire eddig annyira vigyáztam, és ápoltam..

félek az egyetemtől, úgy érzem ott majd "kötelező" lesz bulizni, mert különben kimaradok az ottani dolgokból, a társaságból.. bár az az igazság, hogy nem vagyok nagyon társasági ember, 2-3 barátom van, és azok is még általánosból, a gimiben nem nagyon ment a barátkozás..és az egyetemen sem fog úgy érzem..és ez is azért van, mert fel kell nőnöm, megbonyolítom a dolgokat, nem tudom magamat adni egy bszélgetésnél, bizalmatlan vagyok az emberekkel szemben, mert megéltem már egy két dolgot..

úgy érzem tönkrementem lelkileg amióta olyan dolgokkal kell foglalkoznom, mint a továbbtanulás, az érettségi, és a felelősség.. én álmodozni szeretnék még, hülyéskedni a barátaimmal, és sok szabadidőt, és nevetést.. ezekből már most nem adatik meg egyik sem..

miért kell flenőni, és miért ilyen ez a világ, hogy cask gyereknek jó lenni benne?

segítsetek kérlek, hogy meglássam a jót még a világban a jövőben is, mert íg nem sok értelmét látom élni..

úgy érzem eddig éltem igazán, innentől én is egy rabszolga, a munka rabja, és egy személyiség nélküli, arctalan robot leszek.. annyira el vagyok keseredve, hogy folyton könnybe lábad a szemem, amikor eszembe jut, hogy még 3 hónap van a gimiből, és aztán egyetem.. folton sírok, és rossz kedvem van.. nem tudom miért van ez, és miért érzek így..


2013. febr. 5. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Semmi sem lesz kötelező. Jövőre már tök máshogy fogod ezeket látni, csak egy kicsit félsz az újtól. Nem kell.
2013. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%
Az egyetem egyáltalán nem olyan nagy szám, mint gondolod. Oké, lesz egy új társaság, de az még jól is elsülhet, megismerhetsz olyan embereket, akiket tisztelhetsz vagy szerethetsz. Az egyetemen is lehet nevetni, hülyülni, nem vérre megy a dolog :-) A tanulás része tök ugyanolyan lesz, mint eddig. Mire befejezed, felnőtt leszel, de ezt nem kell neked tudatosan megélni, csak hagyd történni a dolgokat. Légy nyitott az új tapasztalatokra!
2013. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az egyetem nem olyan mint az Amerikai filmekben :D Igen, járnak bulizni, együtt, néhányan- vagy többen, de Neked nem "kell" Nem maradsz ki semmiből :) Tapasztalatból mondom ezt, én végigjártam egyetemet 3 éven keresztül jártak Morissons'ba - hát nem vesztettem semmit :D Egyszer nem voltam. :P Szerintem Te rástresszelsz a dolgokra- mint én régen- de Ez hülyeség :) :) Rosszabbul jársz :) És írj privit :P
2013. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Látom benned a kb. egy évvel ezelőtti önmagamat, pont így érettségi előtt a továbbtanulási mizéria kellős közepén, és azt kell mondjam, így visszagondolva már csak mosolygok ezen. Engem is eléggé kiborított, és ugyanígy fogalmaztam mint te és ezeket a dolgokat hajtogattam magamban, de tényleg kb szóról szóra! Hogy nem akarok szürke mintapolgár lenni, monoton napokkal rabszolgaként tanulva/dolgozva stbstb... de aztán valahogy sikerült új szemléletet "magamraerőltetnem" szeptemberre, és nyitottan mentem az új helyre. És aztán rájöttem, ez nem is olyan naaaagy valami, olyan hatalmas váltás, mint gondoltam.

nem akarsz unalmas felnőtt lenni?? ki mondta, hogy annak kell lenned?? nem akarsz monoton életet? ki mondta, hogy monotonnak kell lennie? - Az egészért Te vagy a felelős, a kezedben van a dolog, és hidd el, most fog csak kezdődni az élet! ha gondolod írj privit: )

2013. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
keress egy vén hülyét kinek költheted a pénzét, közben heti 1-2x lefekszel vele és soha nem kell felnőnöd. Ha jól kevered a paklit rád hagy mindent halálakor.
2013. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én így az egyetem befejezése után is így látom a dolgokat. Az egyetem még szerintem egyáltalán nem felnőtt élet. Ott még lehetsz gyerek, nem kell stresszelni. Ha bekerülsz a mókuskerékbe ( 8 óra munka) akkor van vége. Én úgy csinálom, hogy ősztől tavasz közepéig dolgozok, akkor úgyse lehet mást csinálni, tavasszal meg nyáron visszaváltozok gyerekké ( csak van sok pénzem addigra). Így dolgozok is, meg tudok gyerek maradni. Maximálisan egyetértek a felfogásoddal. Ha végig dolgoznál, gyorsan elillan a fiatalság :(
2014. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

azóta mi lett veled?


megértelek. a legtöbb ember a felnőttkor kezdetével elveszíti az egyéniségét, és unalmas tucatember lesz belőle.

aki értelmesebb, érzőbb ember, az ezt észreveszi és tiltakozik ellene.

gyerekként kalandokban van részed, ahogy idősebb leszel, egyre jobban szerepet játszik körülötted mindenki.

2014. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na mi lett veled így majdnem 5 év múlva ?
2017. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"még gyereknek érzem magam lelkiekben, és félek, hogy ez a felnőtt világ tönkretesz, tönkreteszi a szép lelkem, amire eddig annyira vigyáztam, és ápoltam"


Ne terelj. Egyszerűen csak lusta vagy.

2018. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
9-es. te meg egyszerűen egy pöcs vagy.
2021. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!