Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek van még esélyem...

Szerintetek van még esélyem normális életre?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szenvedek szociális fóbiával, tönkretette az egész általános és középiskolás éveimet.Elmentem vele pszichiáterhez, gyógyszert szedtem, úgy nézett ki rendbe jövök és leálltam vele.Egy pár hónapig minden rendbe jött, de aztán ismét fokozatosan estem vissza és most már túl súlyos a helyzet.Mániás depresszióm is van, ami még jobban megkeserít mindent.Teljesen önállótlan lettem, teljesen céltalan.Másfél hét alatt fogytam 10 kilót, nem is iszok semmit.Családi gondjaink is vannak, egyetem előtt is most állok, de nem fogok tudni menni a pénz miatt, meg félek, hogy kibukok és akkor vissza kell fizetni.Ilyen állapotban meg nem is lehet hozzáfogni.Abban sem vagyok biztos, hogy én ezt szeretem csinálni.Hetek óta semmit nem csinálok, csak ülök elmegyek suliba hazajövök ülök vagy fekszek és ennyi...Se erőm nincs semmihez, se kitartásom már.Ráadásul mindent elfelejtek, nagyon nehezen értek meg dolgokat és ezt sem tudom mitől van...Bocsánat, ha kicsit hosszúra sikeredett.
2013. febr. 7. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
vagyis gáz* xd
2013. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves első:

A ***** ***** a gáz.

Khhm...

Szóval először is, kb hány éves korodtól van ez, és vissza tudod vezetni valami eseményre, vagy akár több eseményre ami történt veled, és ami miatt kialakult a fóbiás és a depressziód?

2013. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerinted a pszichológusa nem kérdezett tőle hasonlót? :)
2013. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezi, aztán nem sok hasznosíthatót mond rá. Személyes tapasztalat.
2013. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb annyi hasznosat szól hozzá a dolgokhoz, mint amennyit te a kérdéshez, na takarodj a kérdéstől vagy írj valami hasznosíthatót, f*szfej.
2013. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem neked nem "szociális fóbiád" van, hanem eleged van az emberekből, és senki sem szeret téged. az egyetemet a szüleid erőltetik, nem tudod hogy mit akarsz, mert semmire sincs pénzed, se motivációd. a tanulmányod nem is lesz jobb, ugyanis ez a rengeteg lelki emésztés tesz "depresszóssá", azaz folyamatosan neurotranszmittereket és vitaminokat von el a szervezetedből, aminek egyik hatása a rossz emlékezőképesség, lassú felfogás, továbbá bizonyára nem ismeretlen az alvászavar, izomrángások, vagy határtalan fáradtság érzése, szédülés, légszomj, és ehhez hasonló dolgok.


rengeteg vitaminra, boldogságra és sikerre lenne szükséged, amit úgysem kapsz meg a környezetedtől, mert mindenki önző, neked meg nincs erőd változtatni ezen.


leírhatnám a megoldást, de az mégsem igazi megoldás, szóval értelmetlen.

2013. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nah akkor mondok hasznosat ha már ilyen szépen megkérdtél :)


Találj barátnőt, és akkor nem érsz annyira rá magaddal foglalkozni, ez fog jót tenni neked...

2013. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
új dolgokba fogj !!! nagyon sokat segít !!! új hobbi akármi !!!
2013. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van barátnőm, és a szüleim nem erőltetnek semmit.:)Egyébként már nagyon régóta bennem van, egész gyerekkoromban is bennem volt a fóbiám, szerintem örököltem.És nem tudtam régen mi történik velem, csak szerény, félénknek tartott mindenki, de ezt akkor nem gondoltam.Amire visszavezethető szerintem egyrészt a szegénységünk, hogy mindenkinek megvolt mindene osztályomban,környezetemben,nekem semmim sem. Másnak telefonja, gépe , stb.. nekem semmim. És itt kezdődött egyrészt szerintem, hogy szépen ki lettem rekesztve, mindig azt hallottam, hogy egymással beszélik a menő dolgokat , és én meg nem szóltam semmihez semmit, szépen távolodtam el az emberektől, a másik ok ami jelentősen befolyásolta ezt az egészet, az meg az, hogy egész életemben lenéztek, semmibe vettek, mindig engem piszkáltak már kiskoromban is, nyilvánosan aláztak...és lelkileg mentem szépen tönkre, aztán állandósult rosszkedv, önbizalomhiány stb... és a végén csatlakozott a depresszióm is.
2013. febr. 7. 22:50
 10/12 anonim válasza:
Van esélyed rá. Szeresd a barátnődet az a legnagyobb kincsed aki melletted áll. És tényleg próbálj meg nem gondolkodni ezeken, ismerd fel hogy mid van és örülj neki, mert lehet másnak nem is adatik meg. Nekem is hasonló problémám van egy ideje. :S
2013. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!