Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túl csendes vagyok, mit...

Túl csendes vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha interneten beszélgetek valakivel, és megakad a téma egyszer csak, akkor inkább bevágom, hogy mennem kell, szia.

Élőben ez még rosszabb, mert csak állok és hallgatok. Sokszor megkaptam már, hogy na mondj már valamit, szólalj már meg...

Nálam a sokat beszélés annyiban merül ki, hogy ha nem találkoztam valakivel kb 1 hete, akkor elmesélem, mi történt abban az 1 hétben.

Egy témáról sem tudok sokat beszélni, egyszerűen úgy érzem, hogy nincs mondanivalóm a másik számára, meg biztos unalmas az is, amit mondok, ezért inkább minél gyorsabban, egyszerűbben mondom el.

Van pár barátnőm, akikkel úgy-ahogy tudok beszélgetni, de csak azért, mert ők beszédesebbek. De náluk is kb annyiból áll a beszélgetés, hogy ők mondják, én meg: aha, aztaa, úristen, hűha, tényleg?....

Hülyéskedni azt szeretek (persze kulturált módon), de nem viszem túlzásba.

A barátom (1 éve járunk) azt mondja, őt nem zavarja, elfogad és szeret így, ahogy vagyok.

Nem tették még szóvá, hogy zavaró, de engem nagyon is irritál.

Annyira rossz, mikor társaságban vagyunk, mindenki beszél, én meg csak ott vagyok és nézek...

Mit tehetnék ez ellen? Van/volt valaki hasonló cipőben? És az mit csinált? Segítsetek kérlek, hogy változtatni tudjak ezen.:(

16 éves lány vagyok.



2013. febr. 9. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is csendes vagyok, de én a szintén csendesekkel sokat szoktam beszélni! :)
2013. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A környezetemben sajnos nincsenek csendesek... :/:)
2013. febr. 9. 14:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Valakit csak találsz, nem lehet mindenki nagy szájú! Én sem szeretem amúgy az ilyen embereket. Van olyan is nekem, hogy hogy csak beszélnek hozzám, de nem is figyelek mert máshol járok, olyan csak a hangjuk mint a háttérzene a rádióban. Nem mindig van beszélős kedvében az ember.
2013. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elképzelhető... De ha a nagyszájúakat hallgatva nem jut eszembe semmi, amit mondhatnék, akkor a csendesebbekkel hogy beszélgetnék? Mindketten ülünk, vagy mi?...
2013. febr. 9. 15:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebben ment azokkal összebarátkozni, mert mindig jött valami amivel szóba tudtam elegyedni velük, pl segítséget kértem tőle, vagy megkérdeztem valamit, és utána már a többi jött magától.
2013. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ebben az a jó, hogyha egy csendes emberrel beszélgetsz, aki olyan mint te, vagy hasonló, akkor jobban önmagad tudsz lenni, nem érzed úgy, hogy elnyomnak, hogy leszólnak, hogy a te véleményed nem ér annyit mint az övék. Az egész olyan természetesebb és könnyebb, legalábbis szerintem. Persze egy nagyobb szájú is lehet rendes, meg odafigyelhet rád, meg előtte is megtudod magad védeni meg az igazadat, de szerintem aki hasonló tulajdonságokkal rendelkezik mint te magad, azzal gördülékenyebben megy. Én szerintem. Én világéletemben csendes voltam, de az olyan emberekkel akik hasonlóan szűkszavúak voltak, azokkal jól kijöttem, általában mindig olyan barátaim voltak. most is az vagyok, de mára már megtanultam kiállni önmagamért, és kinyitni a számat ha szükséges, de emellett alapjáraton csöndes vagyok.
2013. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
általában mindig na ezt jól megmondtam :)
2013. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi, majd próbálkozok :)))
2013. febr. 10. 15:32
 9/13 anonim ***** válasza:

Egészen más az önmagunkért kiállás és a sokat beszélés. Amint valamilyen érdeke sérül, mindenki meg tud szólalni, ha nem, akkor ő ott nem csak szűkszavú!


Én nem lennék annyira csöndes mindig, de gond szokott lenni, hogy nem tudom beilleszteni a beszélgetésbe, ami eszembe jut, vagy elmegy a téma másfele, és nem lehet visszahozni, mert az "fura". Persze az is van, hogy nem jutok szóhoz, illetve hogy a többiek eleget beszélnek, és kielégítően, így nem érzem, hogy hozzá kéne szólnom. Az pedig eléggé utálatos, amikor én mindenkire figyelek, de rám nem figyel senki. Hát ilyenekkel lehet probléma.

2015. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanilyen vagyok:(

Változott azóta valami?

2016. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!