Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt olyan, aki gyökeres...

Van itt olyan, aki gyökeres változáson esett át kamaszkora óta minden téren?

Figyelt kérdés

Irtózatosan unom már, hogy egyik környezetembeli 30 éven felüli sem képes komolyan venni egyetlen jövőképemről szóló szavamat sem, mondván, hogy úgysem forrtam még ki. Az ateizmusomat, a "liberalizmusomat" (rendszerint ennek kiáltanak ki, csak mert igyekszem nem pálcát törni a melegek és cigányok feje felett), az elméleti beállítottságomat (jobban foglalkoztat a filozófia és a pszichológia, mint a konyhatündérkedés vagy a házimunka gondolata), a magányigényemet (nem lételemem az emberekkel való érintkezés, fecsegés hétköznapi témákról, órákon keresztül), a kissé cinikus beszédstílusomat, a mérlegelésen alapuló döntéshozatalaimat, azt, hogy nem szeretek érzelmileg kitárulkozni akárki előtt, hogy úgy gondolom, az időhiány miatt más, nagyszabásúbb célnak akarom szentelni az életemet a családalapításnál, hogy nem szeretnék függni semmilyen értelemben sem a leendő partneremtől (tehát az anyagiakat magamnak tervezem előteremteni, és egy szexszel fűszerezett barátsággal sem szeretném beérni, már ami a dolog emocionális oldalát illeti); egyszóval mindent kétségbe vonnak/változóképesnek ítélnek, ami el merészeli hagyni a számat/engem jellemez. Persze én sem vallom azt, hogy maximálisan megőrzöm az összes jelenlegi tulajdonságomat vagy a világnézetemet a későbbiekben is, de épp ugyanennyire elképzelhetetlen számomra, hogy ne jelezne előre semmit a jelen, hogy egyszer 180°-os fordulatot fogok venni. Ennyire képlékeny lenne egy (hamarosan) 15 éves jellem? Komolyan válhat A-ból B viszonylag rövid idő leforgása alatt? Lehet, hogy a mostani énemnek köze sem lesz a 10 évvel idősebbhez? Esetleg anyám próbálja csak vigasztalni magát ezzel, amiért nem hasonlítok rá eléggé? Fogalmam sincs, mit gondoljak, egyre inkább elbizonytalanít ez az egész. Ki mit tapasztalt saját magán?

Előre is köszönöm a válaszokat (és bocs, ha netalán nem találnám el a kategóriát)!



2013. febr. 9. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
E sorok olvasása közben azon töprengtem,hogy nem én írtam-e ezt a kérdést,egyszerűen elképzelhetetlen,hogy szinte minden megegyezik :) Én sem hasonlítok az anyámra,ő teljesen más életet képzelt el nekem...:/ Szerintem még fogsz változni,ha megfelelő környezetbe kerülsz,akkor valószínűleg jó irányba.
2013. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10 év alatt bármi történhet, gondolj bele milyen voltál 10 éve:) De amiket leírtál lehet nem fognak változni (de lehet, hogy igen). Én alapvetően nem változtam, inkább fejlődtem és még olyanabb lettem mint voltam. Amúgy nem tudom, hogy mi bajuk lehet veled, nekem szimpatikusnak tűnik amit leírtál:)
2013. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek és arra kérlek, nézzétek el ezt a félhetes csúszást, mostanság be vagyok havazva.

A környezetem az ekövetkezendő 3-4 évben valószínűleg ugyanez marad, ugyanis szeptemberben kerültem át általánosból gimnáziumba, ahol csak élesebb különbségekkel találtam szemben magam a kortárscsoporton belül (a velem könnyen szót értő és a saját felsőbbrendűségükbe hitet fektető emberek száma egyaránt megnőtt, bár az utóbbiak véleménye abszolúte hidegen hagy, szóljon bármiről). Idővel összecsiszolódhat a banda, de ehhez semmiképp sem a magamfajták pálfordulása fog vezetni, nem vagyunk mi rászorulva a "menő" hányad elfogadására, tökéletesen elszórakoztatjuk egymást is. A 'környezet' fogalmát ha máshogy értelmezem - és megfeleltetem a családom otthoni közegének -, még egyértelműbb, hogy fixálódott a közeljövőre. A felnőtté válásom tehát a jelenlegi körülményeim közepette fog végbe menni, más szóval kijelenthetem, hogy változásra tuti nem ez fog ösztökélni. Mindenesetre jó tudni, hogy valaki együttérez (nem mondom, hogy örülök neki, mert tudom, mennyire nem kellemes dolog).

Második válaszoló, persze, én aláírom, hogy van hová továbbmódosulnom, viszont az évtizeddel ezelőtti önmagam példáját az eltérő fejlődési tempó miatt nem tartom a legjobbnak (ha két összehasonlítást hasonlítanánk össze, azaz megpróbálnánk rájönni, 1 és 3 esztendős korom között változtam-e többet vagy 2011 óta, szerintem az első opció győzedelmeskedne, a 25 éves énem meg talán egyforma lesz a 27 évessel). Bocs, távol áll tőlem a kötözködés szándéka, csak meg szeretnék érteni minden érvet. Kösz, hogy nem kifogásolsz.:D Lehet, nincs igazam, de ha tippelnem kéne, azt mondanám, részben az egykeségemre lehet fogható a rokonok önhitegetése. Ők teljesen másmilyenek, kiben lássák hát a fiatalságukat? Ki teljesíti be a valóra nem vált álmaikat? Ki szül anyámnak unokát? Tudom, nem szép tudatalatti önzést feltételeznem, mégsem vagyok már képes okosabb magyarázatot találni. Mindegy, legalább több reményt fűztél az igazamhoz.

Köszönöm még egyszer!

2013. febr. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!