Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi van velem? Miért nem tudok...

Mi van velem? Miért nem tudok örülni semminek?

Figyelt kérdés

én most 20 éves vagyok. általában ilyenkor kéne a legjobban BOLDOGNAK lenni és örülni az életnek. De én nem vagyok boldog. Mindig menekülök onnan ahol épp vagyok, sehol sem tudok teljesen megnyugodni mindig ideges vagyok minden miatt (iskola, barátok stb...). Szeretnék barátokat, de az emberek általában elkerülnek ha meglátnak. Nem beszélek sokat mert senki sincs aki meghalgatna (még a családom se igazán) és ha valaki valami csoda folytán mégis, akkor meg ökögök-makogok mint aki egész életében, soha sem beszélt. Szeretnék ebből az egészből kitörni, pihenni és barátokat szerezni, de amikor elindulok valahova félúton mindig vissza kell fordulnom, mert tudom úgyse sikerül hisz senki nem áll velem szoba. Sok rossz emlékem van a múlttal kapcsolatban, de erröl nem szeretnék beszélni.!!!

Eddig magamtól próbáltam úrrálenni ezeken a rossz érzelmeken, de rádöbbentem, hogy nem fog menni segítség nélkül és ha állandóan menekülök és visszahúzodó maradok akkor az életem csak átvészeltem, ami csak a félelmeimtől való menekülésről szólt. Nemrég feljebb tettek az osztályba (pl:10-röl 11-re) és nem tudtam neki örülni, pedig ezt én nagyon akartam és sokat kuzdöttem érte. De mégsem lettem boldog. Miért?? Mi a gond velem???


Elöre is köszi a válaszokat.!



2013. febr. 14. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
képet
2013. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szivesen barátkoznék veled! Csak tuti, hogy messze laksz.
2013. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akár én is írhattam volna azt mint a második (11:53) válaszadó. Barátkoznék én is, csak sokszor a távolság gátat szab mindennek. (Kecskemét)
2013. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem állandóan. Ha megismerek valakit aki szimpatikus, megszeretem, de rittig, hogy több szász kilométerre van, vagy csak száz. :) de aki itt van a közelbe az meg abszolút nem érdekel, vagy zakkant. :) az Isten valószínűleg matematika tanár lehet, mert én mindig is azokat szidtam a legjobban. :)
2013. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer olyan valakibe lettem szerelmes, aki 300km-re lakott tőle.

Sose láttam, csak képen. Azt mondják nem lehet olyan valakibe szerelmes lenni, akit nem ismerünk személyesen. Én is azt hittem. De mégis lehet.

2013. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán csak annyi, hogy magányos vagy, és túl filózod. Én is magányos vagyok, és mostanában én is arra hajtottam, hogy legalább anyagilag jól legyek a jövőre nézve, de ez egyáltalán nem minden, ettől nem leszek boldog, ez van. Amúgy én is azt hittem sokáig magamba zárkózva, hogy gond van velem, de épp ez az önbizalomhiány és gátlásos félelem teszi a hozzáállásomat az emberekhez.

Szerintem ez lehet a gond veled, és talán az is hogy áltatod magad azzal, hogy ettől-attól boldogabb lehetsz , elfordulva a lényegtől, bár ezt te tudod, de szerintem az ember "társas lény". Engem is érzelmileg eléggé tönkretett a magány, nem voltam elégedett magammal, pedig fontos, hogy az ember alapból az legyen, bármi is jön utána, de ahogy kezdtem leküzdeni az emberekkel szembeni gátlásom, miközben telve-lélekkel tudtam, hogy ezt akarom, mindennel megelégedtem. Azelőtt csak egy nevetséges bábu voltam, aki nem hisz semmiben amit csinál, nem veszi komolyan magát, az érzelmeit és vágyait, a kérdésedből is ez sült le:)

2013. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ezzel én is ilyen vagyok :D barátaim sincsenek és a beszélőkém se a legjobb, remélem majd változik és sikerül barátnőt találnom :)
2013. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!