Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudok tenni, hogyha...

Mit tudok tenni, hogyha semminek nem tudok örülni, ill. nincs túl sok érzés bennem?

Figyelt kérdés

Sok helyzetben elgondolkoztam azon, hogy miket éreztem és miket nem, és igazából nem tudom elmondani, hogy mik voltak ezek a helyzetek, mert csomó kis apróság, de általánosan rájöttem arra, hogy nem tudok örülni semminek és egyszerűen mindennel szemben semleges-érdektelen vagyok!


Pl. elkezdtem hangszeren játszani 1 éve, és tök jó volt, de most már bármilyen zenét mutatnak nem tudom értékelni, teljesen érdektelen vagyok. A tanulással is így állok. Mindennel így vagyok...


Igazából nagyon szeretnék jól játszani a hangszeren, de ez megakadályoz... Csak azon kapom mindig magam, hogy ülök a gép előtt és nem csinálok semmit ott se, csak nézem youtube-ot és kész.


Ezekből gondoltam, hogy biztos valami lelki dolog lehet ez, vagy ilyesmi, vagy valami hiba van bennem, mert ez nem normális. Szeretnék újra érezni, örülni valaminek, és szeretném tovább folytatni a zenélést! De hogy csináljam? Vagy mit tegyek így?


19/F


2012. febr. 19. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz tudsz menni.
2012. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezek általában a depresszió tünetei közé sorolhatóak. Ha ennyire semleges vagy a környezeted felé, akkor először önmagaddal kell rendbe jönnöd, persze ez alapján az írás alapján nem tudom eldönteni, hogy nem-e önbecsülésbeli hiányosságaid vannak.
2012. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 weird válasza:
Nem kell mindig a depresszióra gondolni. A kedvetlenség ugyanúgy a vitaminhiány jele is lehet. De gondolom nálad nem ez áll fenn. Elképzelhető, hogy csalódtál mostanában-vagy jópár hónappal ezelőtt-,esetleg kudarcot éltél meg, amit nem dolgoztál fel. A céltalanság korszakonként előtűnő probléma,és nem csak kamaszkorban. Idővel elmúlik. Ha megtalálod a lelki okát (önkérdező módszerrel például), akkor hamarabb.
2012. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!