Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek? Nagyon örülnék,...

Mihez kezdjek? Nagyon örülnék, néhány jó tanácsnak!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném, ha valaki segítene nekem eldönteni, tanácsot adna, mihez kezdjek! Most fogom befejezni a főiskolát, idegenforgalmi szakmenedzserként, egy felsőfokú szakképzést. Azért mentem erre a szakra, mert az előtte lévőre nem vettek fel. Mehetnék utazási irodába, vagy hotelba, de abszolút nem köt le. Ezzel ellentétben mindennél jobban szeretem az állatokat. De sajnos allergiás vagyok az állatszőrre. Nagyon szeretek emberekkel is foglalkozni, segíteni nekik megoldani a problémáikat. Gondolkoztam rajta, hogy megpályázok még egy felsőfokú szakképzést, az ifjúságsegítőt, de egy diplomás szakkal talán többet érnék. Viszont az, ami diplomát is ad, a szociálpedagógia szak, 200ezer egy félév. Nem szeretném felvenni a diákhitelt, önerőből meg kicsit sok lenne. És ráadásul emelt szintű érettségi is kell hozzá, amire szakdoga írás és záróvizsgára készülés mellett elég nehéz lenne készülni.

Édesanyám szerint is az lenne a legjobb, ha emberekkel foglalkoznék, de egyszerűen kilátástalan a továbbtanulásom. Lassan itt a március és be kell adnom a jelentkezési lapomat. Fogalmam sincs, hogy mi legyek...

L/21


2013. febr. 17. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Ahoz hogy emberekkel foglalkozz,nem muszály diplomát szerzned.Ha van olyan munka amit szívesen csinálnál akkor hajrá,kezdj neki ,végezd el a sulit ,nem fogod megbánni!Én sajnos 24 évesen jöttem rá hogy melyik munka tesz boldoggá és ez megváltoztatta az életem olyannyira hogy fiatalként akármihez hozzákezdtem azzal csak szerencsétlenkedtem,most már számomra nincs határ,és mindenhez már másképp állok hozzá.
2013. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!