Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már semmi kedvem tanulni, mit...

Már semmi kedvem tanulni, mit kéne tennem? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Egyszerűen meguntam, semmi kedvem tanulni, mert nem látom értelmét. Nem tudom, hogy megéri e egyetemre menni, sőt, anyagiak miatt nem is valószínű hogy megyek egyetemre. Most gimibe járok, de annyira nincs kedvem tanulni, hogy sokszor úgy megyek be hogy egy betűt se olvastam, mostanság lógok suliból. Nem büszkeségből írom ezeket, de nem látom értelmét semminek. Nem tudom mit csináljak, eddig szín 5-ös voltam, most meg töriből éppen 3-as pl. Ha le akarok ülni tanulni sem megy, egyszerűen képtelen vagyok még csak elolvasni is a tananyagot. A válaszokat köszi előre is! 16/L

2013. febr. 17. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Én ezen anno 14 évesen estem át.

Azóta nem tanulok , mégis sikerült leérettségiznek több, mint jól.

Puskázni kell és jól kell csinálni a többit és sima ügy.

2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

első kommentelő tanácsát ne fogadd meg, a csalás nem jó, nem csak mást, hanem magad vered át vele (plusz hátha létezik karma, ami maajd csak visszaüt)


igazából értelmesnek látszol, szóval kár lenne érte

szedd össze, miért, kiért kellene tanulnod, akár írd össze egy A4es lapra, hogy mit szeretnél elérni, dolgok, helyek, álmok, mindent


ha meglesz a cél, hogy miért tanulj, akkor talán visszajön a késztetés a tanulásra

motiváció kell


igazából emögött, hogy így elment a motivációd meg minden, lehet egy rossz klikk amibe kerültél, esetleg szülőkkel valami kapcsolatmegromlás, vagy csak simán a tinédzserkori gőg

2013. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Beszélhetnél egy pszichológussal, nehogy depresszióba menjen ez át, viszont felmerülhet a "burn-out", vagyis kiégés, amikor nem érdekel már semmi. Ilyen esetben a pszichológust ajánlom.
2013. febr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmi motivációt nem találok, orvos szerettem volna lenni, és külföldön dolgozni, de egyetemre nem lesz pénzem, külföldre meg főleg nem. Ki kell találnom mást, de gőzöm sincs mit, kb. 6 éves korom óta orvos szerettem volna lenni.. Lehet a roszz klikk, amióta ismerem egy haveromat tényleg lustább vagyok tanulni, de most valahogy, még nem tudom hogy szeretnék megint osztályelsők közt lenni. Pszihológus meg, hát, nem tudom én annyira nem "hiszek" benne, hogy attól hogy hozzá elmegyek jobban fogok tanulni.. nem tudom :) köszi a válaszokat!
2013. febr. 18. 05:58
 5/8 anonim válasza:

Ha semmi nem érdekel, menj pszichológushoz! Ne tarts tőle, nem vág pofon!

Ha az életkedved megmaradt, csak tanulni nincs kedved, akkor próbálj meg találni valamit a fejedben, ami foglalkoztat. Pl. utazni szeretsz? (szeretnél?)

Az érettségit nagy szívás lenne kihagyni, azt mindenképp próbáld végigvinni. Ha sikerül motiválni magadat valamivel, menni fog, mert ha eddig jó voltál, nem hülyülhettél el egyik napról a másikra. Ha találsz valami motiválót magadnak, az át fog lendíteni a nullponton.

Továbbiakat privátban, ha akarsz beszélgetni erről.

2013. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek otthon tanulni, unalmas, stb...(15 perc mulva abba is hagyom), de jóval kevesebbet kell otthon tanulnod, ha figyelsz órán, szünetben egyszer átolvasod az anyagot. Én tavaly 4.84 voltam idén meg próbálok 4.5 fölött lenni (lett egy nagy váltás +7 órám van tavalyhoz képest), és ezekel nekem megy.Jah, nyelveknél azért otthon is tanulj, sok kisebb részletben.(illetve másokat is, ha kell)
2013. márc. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Doruss ***** válasza:
Van számodra egy remek motiváció: az orvosira pénz nélkül is be lehet kerülni, mert ha jó eredményeket érsz el érettségin, felvételikor, be lehet jutni állami támogatottra! Bár külföldre nem biztos, hogy egykönnyen kijutnál a röghözkötés miatt, de az orvosi pálya egyáltalán nem lehetetlen!
2013. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tesóm egyetemre jár, és mondta, hogyha nem hozza az ember a 4, nem tudom hányas szintet, akkor átraknak fizetősre. Akkor viszont nem tudnám fizetni, és akkor ott kéne hagynom :( ha még be is jutnék államilag támogatottan, nem tudnám fizetni, ha valamilyen oknál fogva nem tudnám hozni azt a 4, akárhányas szintet ..
2013. nov. 1. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!