Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Végre elfogadtam magam. De...

Végre elfogadtam magam. De hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egy kicsit hosszú leszek.

Nekem a szokásosnál kicsit tovább tartott, hogy elfogadjam magam olyannak, amilyen vagyok. Mint a legtöbb embernek, nekem sincs a helyén az önértékelésem, annyit de annyit álmodoztam arról, hogy ha felnövök, mindent átműttetek - lekicsinyítek - megnagyobbíttatok magamon, mert hát lesz pénzem is rá. Persze, hogy nincs egy vasam sem, és eredeti maradt mindenem, de ezt felnőtt fejjel nyilván nem is csinálnám másképp. Nagyon utáltam mindenemet, főleg az arcomat, és mostanában - lehet, hogy ma - fogadtam el magamat. Nem akarok más orrot, nagyobb melleket se, nem sírom el magam a szemformám miatt.

De itt jön igazából a kérdés!


Mindenki volt úgy, hogy úgy érezte, a szokásoshoz képest most épp jobban néz ki, el lett találva a haja, jól sikerült a sminkje, szóval relatíve vidám, kiegyensúlyozott volt az összkép, amit látott.

Hol induljak el, most, hogy nem utasítom el betegesen önmagam? Ha visszaemlékszem, nekem is voltak jobb napjaim, én is éreztem néha-néha úgy, hogy igen, ez az "alap", ahonnan kiindulhatok, ilyennek kellene lennem mindig - de ez már elég rég volt. Azóta lehet, hogy változtam is. Nem találom azt, ahogy szeretnék kinézni így, eredeti arccal-testtel - mert eddig csak azt tudtam, hogy szeretnék kinézni, ha mindent "kicserélek" magamon.

Fogalmam sincs, hogy álljak neki, milyen legyen a hajam? Bármilyenre szárítom - formázom, sose jön össze az összkép. Volt már egy pár hajszínem is, egyik se volt az igazi. Hogyan sminkeljem magam? Van egy módszerem, ami belémrögzült, és amikor régen egy kicsit toppon voltam is így sminkeltem, szóval ez elvileg már "hozzám nőtt", most mégis bizonytalan vagyok. Hogyan öltözzek? Na ebben tényleg nincs tippem... Szóval, el vagyok veszve. És akkor nem is említettem az élet többi terét, mert azokban sem vagyok toppon, de most koncentráljunk egy kérdésre:) Egy fokkal mindenképpen jobban érezném magam, ha - elcsépelt lesz!!! - tudnám végre, ki vagyok.


Érzett valaki még így? Kérlek, segítsetek...



2013. febr. 18. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjátok már abba ezt a lelkibetegeskedést, hogy, hogy nézek ki, csúnya vagyok meg minden. Ha elfogadtad magad az jó. Ilyen vagy kész! az arcodat nem tudod megváltoztatni. De nem is kell! Alakítsd magad úgy, ahogy neked tetszik! Mindenkinek van gondja magával, de mindent úgysem tud megváltoztatni, maximum javítani rajta.
2013. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Basszus, ez aztán segítség. Te végig se olvastál, ahogy érzem. Már nem akarok semmmimen változtatni!!! Pont nem az én kérdésem az, ami önsajnáltatásból áll, vagy aki már magáról kérdez, az mind önsajnáltat?

Egyszerűen csak úgy érzem magam, mintha meztelen lennék. Nem tudom, mi a "jó formám", nem tudom, hogy a "majd jól megváltoztatok magamon mindent"-en TÚLLÉPVE, mit kezdjek magammal, hol kezdjem. Eddig ábrándoztam, soha nem azt néztem, én milyen vagyok, hanem azt, aki szeretnék lenni, így azt sem tudom, hol kezdjem el.

2013. febr. 19. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem mit szerettél volna most ebből a kérdésből kihozni! Azt mondtad, hogy elfogadtad önmagadat, akkor mi a gond? Most azt várod, hogy látatlanba adjunk neked tanácsot? azt sem tudjuk, hogy nézel ki. Mondjuk meg, hogy legyél szőke, hordjál ilyen ruhát, fesd ki magad így? Érzett már így biztos mindenki, de így most nem lehet túl sokat mondani erre, egy ismeretlennek! Nem egyértelmű a kérdés számomra!
2013. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok,inkább fogadd el hogy defektes vagy,ugyis visszaesel.ebből nincs menekvés.egy apró kizökkentő tényező és ugyanott vagy ahonnan kinok közt felálltál.vedd körbe magad olyan(csakis olyan)emberekkel akik nem cseszegetnek,megértőek és elfodadnak olyannak amilyen vagy.csak ez segit.kerüld a vágyaid szerinti életet mert csalódni fogsz ujra meg ujra..
2013. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!