Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan sikerült kikerülnöd a...

Hogyan sikerült kikerülnöd a depresszióból?

Figyelt kérdés

Kezdem feladni a reményt, úgy érzem, nem vagyok képes boldog lenni és bármit teszek az rossz. Van kiút? Van akinek sikerült?


18/L



2013. febr. 24. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:

18 évesen csak kiutad van!

Egyenlőre tegyél rendet otthon,majd töltsed el az idődet minden féle hasznos dologgal,vagy nézhetsz itt a neten vígjáték sorozatokat is.Nekem a 2pasi és egy kicsi,és az Így jártam anyátokkal című sorozat sokat segített.

Üdv!

2013. febr. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudod ebből az állapotból nem könnyű kimászni. Nekem egy teljes életmódváltással sikerült. Meggyőztem magam, hogy igenis van értelme az életnek, kitűztem magam elé egy célt, és csak az járt a fejemben, hogy el kell érjem. Tudom közhelyesen hangzik, de így tettem, és azok a rossz gondolatok eltűntek. Csak arra koncentráltam, hogy elérjem a célom. A mértéktelen agyalást meg kell szüntetni, ugye 18 vagy, ha mész tovább, más suliba teljesen ki fogsz cserélödni. Ki kell szakadj a megszokott életedből. Változtatnod kell. Sok sikert. :)
2013. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kétszer volt komoly gondom, bár orvos nem diagnosztizált, így azt mondanám, hogy hangulati "lentjeim" voltak bipolár jelleg nélkül.


Nekem ami segített, ahogy az első válaszoló is leírta, a nagy rendrakás volt, átrendeztem a lakrészemben a bútorokat is. Aztán borotválkozáskor a tükörbe nézve azt mondtam magamnak, hogy ennél szánalmasabb nincs is, minthogy sajnálom magam, meg sír a szám.


Másnap úgy keltem, hogy akármi fog történni, elegem van a nihilből és a melankóliából, jól fogom magam érezni.

Vettem egy készlet festéket, meg ecsetet és elkezdtem festeni. :D


Azóta is festek, tökéletes hobbinak érzem, mert ott megnyugszok és leköt.


Mellette több melót vállaltam, hogy azzal legyek elfoglalva. (akkor volt meló lehetőség).

Akkor jött a barátnőm a semmiből, hirtelen és meglepődtem, hogy minden oké.


Aztán egy szűk év után előlről kezdődtek a gondok...

Volt két hónapom, amikor mindig kikellett valamit találnom, hogy eltereljem a gondolataim(itt a munkanélküliség nyomta rám a pecsétjét és egy szakítás), de mostmár az egyedüllétet is megszoktam és megint van munka.


Tehát véleményem szerint a depresszió (nevezzük annak) Azt nem betegségként kell értelmezni, hanem egy "folyosóként".

Ha beletéved az ember, akkor azon végig kell menni, mert csak a végén van fény. Nagyon megállni és a folyosó oldaltermeiben időzni veszélyes, mert könnyen ott ragad az ember...

Az oldaltermeken ugyanis van ablak, van a "fény", de, gyanússá kezd válni a dolog, ha kezd a teremben fogyni a levegő. :D :D :D


így tehát csak előre! És minden agyban dől el!

2013. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Én egyik napról a másikra gyógyultam ki belőle.. Depresszióba, magányba estem, napokig vagdostam is magam zsilettpengével, aztán egyik napról a másikra szépen elmúlt... Lehet, hogy csak jól sikerült a vagdosás, és felszabadult valami, bár most mintha megint kezdenék visszaesni...

14 éses fiú

2013. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok sör,csajok,motorozás! :)
2013. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!