Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki lehet a depresszióból...

Ki lehet a depresszióból egyedül "mászni"?

Figyelt kérdés
Már lassan több mint egy éve tart, de tavaly télen durvult el igazán a helyzet. Folyamatosan lehangolt, fáradt, életunt vagyok. Nem szeretek már társaságba se járni, legszívesebben otthon ülnék egész nap. Nem tudok beszélgetni sem az emberekkel, mert nincs mit mondanom, unalmasnak tartom magam, és úgy veszem észre hogy ők is így látják, mert nem igazán keresik a társaságom. Komolyan tiszta antiszociális lettem. Pedig nem volt ez mindig így, régen annyira beszédes voltam, imádtam társaságban lenni, és olyan boldog, energikus voltam. Mára ebből semmi sem maradt. Még nevetni sem tudok őszintén, csak egy erőltetett mosolyt benyomni. Ami furcsa viszont ha alkoholt iszom, annyira boldog leszek, és beszédes újra, és ekkor több ember is közeledik felém. Ezt akarom elérni újra csak pia nélkül.(NEM vagyok alkoholista párszor iszom, csak ezt megfigyeltem) E-mellett étkezési zavarom is van, tudom hogy nem vagyok kövér, de mégis undorítónak találom a testem, koplalok, mert úgy érzem legalább ha csontsovány leszek szeretni fognak. Iszonyúan gátlásos is vagyok, csúnyának érzem magam, pedig régen annyi fiú közeledett felém, ma már egy sem. Sokat hallottam hogy a kisugárzás is függ ettől, mert aki boldog, vidám ,magabiztos az másoknak is feltűnik és pozitív energiákat sugároz, ami vonzza az embereket. Én belőlem viszont szerintem csak negatív távozik már.. Mit lehet tenni? Nem akarok pszihológushoz fordulni, és senkinek nem szeretném elmondani. Akár valami vény nélküli bogyók is jöhetnének.. Boldog akarok lenni újra, társaságba akarok járni, de egyenlőre nem megy mert szívesebben ülök otthon mint bárkivel találkozni, mert úgyis csak ottvagyok és ülök, meg hallgatok amíg a többiek beszélgetnek, elvannak. Mit tehetnék? Fiatal vagyok még ahhoz hogy így besavanyodjak!

2012. szept. 22. 21:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Hosszú, de légyszíves segítsetek!
2012. szept. 22. 21:20
 2/10 anonim ***** válasza:
Menjetek pszichológushoz.
2012. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de szerintem örülj, amíg az igazi depressziót nem tapasztalod meg, mert én megtapasztaltam, és az igazi pokoljárás (csak a legrosszabb ellenségeimnek kívánom). Sajnos az a baj, hogy a depressziót ezzel azonosítják sokan, és mikor valakinek komoly baja van, akkor elintézik annyival, hogy "ugyan, ne legyél már depis".

Talán olyan dolgokkal foglalkozz, amik érdekelnek, és energiával töltenek fel, ha nincs ilyen, akkor próbálj új dolgokat, vagy hagyd hogy csak úgy megtörténjenek. Az a lényeg, hogy történjen valami, de ne legyél negatív előítéletű egyből, vagyis ha valami rossz történik, természetes hogy rosszul érezzük magunkat, lázadunk. De ne hagyd, hogy teljesen elemésszen, hanem vagy találj valamit, ami erőt ad, vagy hagyd hogy leperegjenek rólad, vagyis legyél egy kicsit közömbösebb, önzőbb, lazább... Gondolom még tizenéves lehetsz, sokat tanulsz még, ha használod az eszed, én rájöttem, hogy ha jobban elmélyülök a dolgokban, és megpróbálom megérteni az okát, és azt hogy mi lenne a logikus teendő, és hogy mi hova vezet, nem csak hagypm, hogy emésszen a dolog, akkor elég sokat fejlődök már ami ezt a féle intelligenciát illeti. Az a lényeg hogy valaki használja a fejét, más meg nem, vagy nem is tudja, aztán csak tovább forog az örvényben... Mindennek van valami oka, és értelme...

2012. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyedül? szerintem képtelenség!

Kell valaki aki segít és kiragad a megszokott szürke környezetből és színt visz az életedbe.


Olyanok akinek fontos vagy és aki megértenek, megvigasztalnak ha el vagy kenődve!

programokat szerveznek hogy könnyen túl tudd magad tenni az ilyen dolgokon mint a depresszió.

Erre valók a barátok/barátnék! ;)

2012. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem egyszeru.

Volt valami oka annak, hogy ilyenne valtal, pl egy szakitas?

Az erzelmeid ezt hozzak ki beloled, de az agyad tudja, hogy mi lenne a helyes. Pl. a sulyod. Tudod, hogy egy no nem attol vonzo, ha zorognek a csontja. Ha magadtol nem tudod mi lenne az idealis, nezd meg a BMI indexed.

Tarsasag: a baratiad hogy viszonyulnak hozzad? Ha hivnak, ne keress kihivasokat, hanem talalkozz veluk. Iszol egy pohar bort, es beszelgetsz, nevetgelsz velik, mint minden mas ember.

Lenyeg, hogy az eszedre kell hallgatnod, es meg kell talalnod az okat amiert ilyen vagy. Sokan maguknak okozzak a depresszios allapotot azzal, hogy olyan negativ dolgokrol gyozik meg sajat magukat, amik nem valosak, es ezekhez ragaszkodnak is.

2012. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egyedul nagyon nehez.


ha visszamehetnek az idoben biztos kertem volna segitseget es nem a neten, mert az egy ido utan nem valaszolt a kisregenyeimre...


igy nekem tobb mint 2 ev ment el az eletembol a semmivel.

annyira mad jo volt hogy megtapasztaltam milyen erzes a bukas, jo szar.

meg hogy kilabaltam belole egyedul is kepes voltam ra valamennyire hobban megismertem onmagam.


de jobb lett volna valakivel ezt megosztani, segitseggel hamarabb kilabaltam volna belole es akkor most elorebb lennek, ez az ami nagyon bant, hogy 2 ev veszett el az eletembol, ezt a 2 evet sose kapom vissza, a bukast feldolgozni is fajdalmas elmeny marad orokke es elszamolni se nagyon tudok masoknak hogy mit csinaltam ezido alatt ami cinkes egy egyetemi felveteli beszelgetes eseten... szoval jol at kell gondolnom hogy megis mit csinaltam amit felmutathatok az elmult 2 evre mert tulajdonkeppen csak emesztettem magam minden nap es a napok, hetek, honapok, evek csak elrepultek folottem.

nem is emlekszem nagyon mi ertelmeset csinaltam 19-21 eves korom kozott aminek egy klassz idoszaknak kellett volna lennie...


szoval szerintem kerj segitseget, ne gyogyszert, egy pszicholgust akivel megoszthatod a terhet amit hordozol, mert ugy konnyebb.

2012. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egyedül ki tudsz-e jönni belőle, de ha mindenképpen egyedül próbálkozol, akkor a FasterEFT-vel kezdd, innen megtanulhatod:


http://www.youtube.com/playlist?list=PL7EC734CC4B276E4F

(van magyar felirat a videókhoz csak be kell kapcsolnod a videó jobb alsó sarkában.)

Ha mégis rászánnád magad, hogy segítséget kérsz, egy skype-os FasterEFT kezelés egy trénerrel nagyon sokat tud segíteni, sokkal többet mint amit egyedül tudsz elérni.

2012. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egyedül szinte lehetetlen, mert a legtöbb depressziós nem tudja, mitől depressziós.

de ha megfelelő információk is vannak a kezedben, az sem biztosan elég.


sőt, a depresszió egyik legfontosabb eleme az egyedüllét.

gondolom nincsenek igazi barátaid, akik közt jól éreznéd magad, nem bízol senkiben, nem szórakozol senkivel.


a depresszió okát kereshetjük a fényben, levegőben, táplálkozásban, szóval sokmindenben, de igazán nem sokat számít, ha közben az energia valahol máshol elszivárog.

a pszihomókusokat nem ajánlom, semmire sem jók. legtöbb esetben az ilyenek sablonkérdésekkel meg pár bogyóval végződnek, a szülők úgy tekintenek agyerekre mint egy leprásra, és semmi nem változik.


a legnagyobb változást az jelentené, ha érdekelne téged valami vagy valakit te is érdekelnél. ráadásul még tudatlan is vagy(úgy általában értem, hisz fiatal is vagy) és tele vagy személyiségi problémákkal, gondolom még saját magad sem ismered igazán és nem oldottál meg egy szorongást sem.

tehát barátokat kell tlaálnod

2012. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a fast eft meg jóga meditáció stb szintén nem a megfelelő megoldás, mint ahoygan a táplálkozásváltozás sem a legeffektívebb, stb. először azt az okot kell megszüntetni, ami elveszi az energiád, hiszen lyukas edénybe hiába öntünk vizet, mindig el fog folyni.
2012. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,


én úgy gondolom, hogy önmagadon tudsz a legtöbbet segíteni. 10 éve küzdöm depresszióval. Gyógyszerek nélkül (kivéve ha bioritmust kell beállítanom a munka miatt), egyedül. Igen, vannak barátaim, akiket szeretek és szeretnek, és van aki tudja mi a helyzet, de nem tudnak segíteni. Ha rám hajol a depresszió hagyom egy darabig elmélyülni, akkor alkotok, zenét fedezek fel, írok. Ezek kihúznak belőle. Életemben kétszer kerültem válságos állapotba ez miatt. Először öngyilkossági kísérlet. Másodjára a két lábamon mentem el pszichomókushoz, mert éreztem, hogy ezen a hullámon nem fogok tudni uralkodni. Elmentem, jókat beszélgettünk. Átlendített. Nem szüntette meg a depressziómat, de sokat tanultam Tőle, bár soha nem adott instrukciókat ennek leküzdésere. Én elfogadom, hogy néha nap betér hozzám, megvendégelem, aztán azzal a lendülettel, amikor már túl megterhelő lenne lelkemnek és elmémnek ki is tessékelem. Egyre ritkábban jön és látogat meg. De a nagy csendben elég egy kis pisszenés és előjöhet. Szóval olvass nagyon sokat önismeretről, elfogadásról, türelemről, kitartásról, célról, tudásról, nyitottságról, fejlődésről. Zárd be a tudatodat és kinyílik a tudatalattid.

2012. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!