Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol ismerkedhetnék/barátkozhat...

Hol ismerkedhetnék/barátkozhatnék?

Figyelt kérdés

12. osztályos végzős vagyok. A középiskolában nem vtak barátaim és kezdek nyugtalan lenni ez miatt, mi van ha sosem lesznek. Ráadásul még bnőm se volt. Egyetemre sajnos nem tudok menni, mert se eszem se pénzem nincsen rá. Kénytelen vagyok beérni a szakmai képzéssel ami van a suliban 2 éves. Viszont így a suliban nincsen eséyem barátkozni. Nézelődtem a környéken más OKJ-s képzés nincsen ezen a szakon. Ötletek? Esetleg ha van vki ehhez hasonló helyzetben, az tud vmit mondani?


18/F



2013. febr. 27. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Merre laksz? (település)
2013. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dani900 ***** válasza:

A legjobb megoldás az, ha olyan nappali képzésre mész, ami egy másik iskolában van, tiszta lappal indulhatsz, teljesen új emberekkel, lehetőleg olyan szakmára, ahol van fiú, meg lány is. De a legfontosabb, hogy merj belevágni új dolgokba, lehetsz merev, mint egy száraz, erősnek tűnő fa, de egy nagy vihart csak a vékony, és rugalmas fa éli túl, a száraz, merev fa eltörik.


A legnagyobb sikert a saját félelmeid legyőzése után érzed, de ehhez szembe kell nézni velük, és fel kell vállalni az érzéseid.Ez nagyon kemény dolog, de csak két út van: Vagy legyőzöd őket, vagy elbújsz előlük, de akkor sosem leszel boldog.


Mi a legfontosabb? A szakma?

Ha erre igen a válaszod, akkor gondolkodj el ezen egy kicsit, mert a saját magadnak is hazudsz.

Ezt azért írtam, mert én is beleestem ebbe a hibába, és sokáig a rossz dolgokra azt kérdeztem magamtól, miért velem történik mindez?

Miért??

Mert nem volt elég bátorságom, hogy beleugorjak az ismeretlenbe, hiszen azt nem ismerem.

Sokan választják a büdöset meleget, minthogy kimennének az ismeretlenbe, mert amikor kiteszik a kezüket az ajtón és megérzik, hogy ott kinn hideg van, inkább visszahúzódnak a büdösbe, hiszen azt már megszokták, "ki tudja mi van odakinn? Jó ez így, majd megszokom"

Elárulom: megszokni sosem lehet, csak belekeseredni.


Ha kimész az ismeretlenbe, remegő kézzel, és túléled, kiderül, hogy nem is olyan hideg, sőt az nem is büdös, akkor fogod érezni a büszkeséget, és megveregeted a saját vállad, hogy sikerült véghezvinni, akármilyen kemény is volt.


Bátorság, és merj változtatni!

2013. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
OKJ-s képzésen ha máshol keresnék lehetne barátokat szerezni?
2013. febr. 28. 06:37
 4/4 anonim ***** válasza:

ez lakhelyedtől is függ. településmérettől, sőt a településtől is függ, miylenek ott az emberek és a lehetőségek.


próbálkozz neten, ha ennyire félénk vagy. legyen valami társas hobbid, de elgtöbben csak elmennek inni, és elszáll a gyávaságuk, felszednek valakit és kész.

2013. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!