Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor csak azután tudok józanul kiértékelni egy döntést, miután meghoztam azt? Csak akkor jövök rá, hogy rossz döntést hoztam, miután meghoztam?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre döntésképtelenebbé váltam. A legkisebb dolgok felett is hajlamos vagyok órákat agyalni. Rendkívül körültekintő vagyok, mindig biztosítok magamnak visszautat, ha utólag meggondolnám magam, de ha picit is lankad a figyelmem, rossz döntést hozok. Sokszor totál döntésképtelen vagyok, de ha nagynehezen meghozom a döntést, akkor azonnal rájövök, hogy rossz volt. Mérlegelek, és miután meghozom a döntést, már csak a hátrányait látom.



Konkrétan most erről a döntésről van szó: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Úgy érzem, baklövést követtem el. De miért csak utólag látom be?


2013. márc. 1. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egy önismereti kérdés, és mint olyan, nem ebbe a kategóriába való.
2013. márc. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ppqq111 válasza:
Azért mert ez nem a te döntésed volt hanem a 'kedves' Pszichiáteredé... Te persze h igent mondtál rá mivel elvileg ő jobban ért hozzá!
2013. márc. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert félsz.

Fantázia utólag rájönni, hogyan lehetett volna, ha másképp döntünk.

Holott ezt nem tudhatod biztosra.

Ha elindulsz egy úton, akkor a többiről le kell mondanod, egy fenékkel két lovat nem lehet...tehát el kell határozni magad, és egy irányba tartani.

Túl akarod biztosítani magad, mert türelmetlen vagy magaddal.

Nézd, ha tényleg rosszul érzed magad, és megteheted, hogy kihagysz egy kis időt, akkor tedd meg.

A kreativitáshoz is hozzá tartozik, hogy a legjobb ötletek a lustaságban születnek.

De azt neked kell tudnod, hogy erre valóban szükség van, vagy áttudsz ezen lendülni, viszont akkor ezt a kis kellemetlen időszakot elviseled az egyetem alatt, és mész tovább a tanulmányaidban.

2013. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!