Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bocsánat hogy ha rossz helyre...

Bocsánat hogy ha rossz helyre írom! És a helyesírási hibákért is!?

Figyelt kérdés
Na a szitu van egy haverom és tegnap azzal fenyegetett hogy bele ugrik a Dunába de nem tudok érte semitse tenni mert mesze lakom tölle és úgy érzem hogy miattam csinálta? Ijenkor ha tényleg megcsinálta akkor engem lecsukhatnak? 15 vagyok!

2012. dec. 28. 06:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csuknak le.
2012. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Sokan fenyegetöznek ilyesmivel, de általában ez csak hözöngés.

2. Ha szerinted komolyan gondolja, akkor felhivhatod a rendörséget, hogy X öngyilkos akar lenni. Akkor megpróbálnak utánanézni, ha lehetséges.

3. Ha bárki is öngyilkos lesz, az a saját felelösége, mást ezért felelöségre vonni nem lehet, és mást hibáztatni sem.

2012. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

@ 2:


1. Vagy figyelemfelhívás, implicit segélykiáltás.

2. Ezt nem tudtam, köszönöm az infót. :)

3. Végül is saját felelősség, rendben. De a kiváltó okok mögött lehetnek személyek is, akik részben szintén felelősek lehetnek, legalábbis erkölcsileg.

Jogilag akkor van felelőssége egy másik személynek, ha valamilyen módon közreműködött az öngyilkosság elkövetésében, pl. rábeszéléssel; de szerencsére itt most nem erről van szó.


-------


Kérdező, remélem, már kiderült, mi a helyzet, és nincs semmi gond. :)

Állítólag amúgy sem olyan könnyű öngyilkosságot elkövetni, mert egy-két módszer kivételével nagyon fájdalmas; az emberek pedig nem csak az ismeretlentől félnek, hanem a fájdalomtól is.

A fulladás okozta halál gyötrelmein kívül az is befolyásoló tényező lehet, hogy a Duna ilyenkor nagyon hideg ám... :D

És ha még bele is ugrik valaki, kimenthetik. :)


Nem írtál részleteket, így pedig nehéz okosat írni. A leírásod alapján nem egyértelmű, hogy csak azért érzed úgy, hogy miattad akar öngyilkos lenni, mert ő ezt mondta, és fenyegetőzött; vagy magadtól is így gondolnád.

A jogi felelősségre vonástól szerintem nem kell tartanod, de azért gondold át a helyzetet.


Jó lenne tudni azt is, hogy volt-e már ezelőtt öngyilkossági kísérlete a haverodnak, vagy beszélt-e ilyen tervekről, gondolatokról.


Sokaknak tényleg csak a szájuk jár, azaz érzelmileg akarnak zsarolni másokat ilyen módon; de ha nem erről van szó, akkor az illető komolyan segítségre szorulhat.


Üdv. :)

2012. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!