Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy érzelmi roncs lennék?...

Egy érzelmi roncs lennék? Miért nincsenek érzéseim? Ez számomra nagyon elkeserítő.

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Mondhatni nagyon jó családba születtem, majdnem mindenem meg volt, a szüleim élnek és egészségesek, stb... Viszont egyszerűen képtelen lennék azt mondani anyának hogy szeretlek, vagy nem ölelném meg, puszi meg pláne. Apával meg szinte nem is beszélek. Pedig minden nap találkozunk, de egyikükkel se beszélgetek sokat, csak hazajövök a suliból, eszek, néha tanulok kicsit és netezek. Ők meg tévéznek és ennyi egy átlagos nap. Anyám is mondta már hogy miért viselkedek úgy mintha egy mostoha családba lennék? Nincs hozzájuk egy jó szavam, nem kérek tőlük soha pénzt, nem beszélgetek velük... Igazság szerint én is így érzem magam, mintha lelenc gyerek lennék.

Mélyebb lelki dolgokról nem beszélek senkinek, csak egy haveromnak. Igazából barátom is csak 1-2 van, és persze pár haver. Érzelmileg képtelen vagyok megnyílni, bárkiről is van szó, s ezért azt hiszik hogy egy hideg kőszikla vagyok. pedig ez nincs így.


2013. márc. 4. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jaj ne nyavalyogjál már annyit! Most írtad, hogy a mélyebb lelki dolgokról beszélsz egy haverodnak. Más is van így. Ha meg nem tetszik akkor meg legyél nyíltabb! Te tudod miért vagy ilyen, mi nem ismerünk!
2013. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Más is van így? Mások is ennyire hidegek? Mások se tudják megölelni az anyjukat?
2013. márc. 4. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól még biztos szereted, hogy nem öleled meg! Már bocsi, nem sértésképpen, de ennyi lelkironcs emberén nem tudom, hogy honnan van. Nem kell ölelgetned ha nem akarod, másképpen is kifejezheted, hogy szereted, akkor segíts neki sokat!
2013. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, szeretem. Csak sokszor megsértődik az ilyenekért. nagyon sokszor. köszi a választ.
2013. márc. 4. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésfeltevésed szerintem éppen árulkodik, hogy nagyon is vannak érzéseid. Anyukámékat én sem tudom megölelni őszintén, de az én esetemben ennek mélyebb okai vannak, mert eljátszották a bizalmamat a folyamatos anyáskodással, leb*szással, a magánéletembe való drasztikus beleavatkozással egyébként a mai napig (anyukám pl. emaileket küldözget a barátnőmnek, ha szerinte rosszul viselem magamat itthon - fogalmam nincs, neki mi köze van mindehhez, szerencsére nem hülye és nem ad anyám hisztijére). Szinte soha nem volt privát szférám, ezért sokáig gyűlöltem őket, ez mára megszűnt, de nem azért, mert ők változtak volna meg.


Esetedben lehet, hogy nem velük van a gond, hanem talán Te érzed úgy, hogy szégyenkeznivalód van valami miatt. Ha alapvetően jó velük a kapcsolatod, lassanként ki tudsz velük építeni egy bizalmibb viszonyt, mondjuk menj ki hozzájuk tv-t nézni, közben beszélgettek, nem nagy dolgok, de sokat jelentenek. Szerintem érdemes lenne még időben elkezdened, ha már késő lesz, lehet, bánni fogod. Egyszer élünk.

2013. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cherry-13 válasza:

én ugyanígy vagyok lány létemre. Egyszerűen nem szeretem ha hozzámérnek :/

ja és 17 vagyok

2013. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!