Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok segíteni ezzel az...

Tudnátok segíteni ezzel az idézettel?

Figyelt kérdés

A barátságról szólt, olyasmi volt a lényege, hogy becsüld meg és vedd észre az igaz barátokat, mert rá fogsz jönni, hogy amíg a kavicsokat gyűjtögetted, addig elveszítetted a gyémántot.

Valaki tudja esetleg hogy hogy van pontosan?


2013. márc. 4. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahelyett az általános hülyeség helyett inkább ezt olvasd el.


Nincs emberi kapcsolat, mely megrendítőbb, mélyebb lenne, mint a barátság. A szerelmesek, igen, még a szülők és gyermekek kapcsolatában is mennyi az önzés és a hiúság! Csak a barát nem önző; máskülönben nem barát. Csak a barát nem hiú, mert minden jót és szépet barátjának akar, nem önmagának. A szerelmes mindig akar valamit; a barát nem akar önmagának semmit. A gyermek mindig kapni akar szüleitől, túl akarja szárnyalni atyját; a barát nem akar kapni, sem túlszárnyalni. Nincs titkosabb és nemesebb ajándék az életben, mint a szűkszavú, megértő, türelmes és áldozatkész barátság. S nincs ritkább.

Montaigne, mikor eltünődött az érzés fölött, mely La Boétie-hez fűzte, ezt mondotta: " Barátok voltunk.... Mert ő volt ő, s mert én voltam én. " Ez felette pontos. S Seneca ezt írja egyhelyt Luciliusnak: " Aki barát, szeret, de aki szeret, nem mindig barát. " Ez a megállapítás több is, mint pontosság: ez már igazság. Minden szeretet gyanús, mert önzés és fukarság lappang hamujában. Csak a barát vonzalma önzetlen, nincs benne érdek, sem az érzékek játéka. A barátság szolgálat, erős és komoly szolgálat, a legnagyobb emberi próba és szerep.


(Márai Füveskönyvében a barátságról)

2013. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

,,Soha ne hanyagold el azt az embert aki érdeklődik irántad, és őszintén szeret, mert egy napon majd azt veszed észre, hogy amíg te kavicsokat szedegettél,elvesztettél egy gyémántot."

Most pillantottam meg facebook-on, amint elolvastam a kérdésed. :D

2013. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!