Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magamban beszélek elég sűrűn,...

Magamban beszélek elég sűrűn, ez betegség?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben lemorzsolódtak a barátaim, nem szépítem, konkrétan egy sincs a régi középsulis, fősulis barátokból. Észre vettem magamon, ha otthon vagyok, elég sokat beszélek magamban. A dolog egyre fokozódik, mert néha az utcán is hangosan felnevetek, vagy elejtek szavakat.

irtóra félek, nehogy valami elmebaj előjele legyen, mint azok a hajléktalanok a BKV-n akik magukban beszélnek.

Ez csak a magány miatt alakult ki nálam, vagy konkrétan "be lehet dilizni" az egyedülléttől?


2013. márc. 7. 01:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Hallgasson oda! Lelkének egyik része üzenni akar valami fontosat, megérdemli, hogy meghallgassuk. Nyilván ne a villamoson beszélgessen magában, mert végül lesz valaki "jóindulatú", aki mentőt hív és könnyü elmeosztályra kerülni. Csöndben hallgasson oda.

Este, ha egyedül van már lehet hangossabban is beszélni. Beszéljen, vitatkozzon, próbálják meggyőzni egymást.

Az életben az ok- okozatiság elve müködik, véletlenek nincsenek. Ne kerülje el a nehéz helyzeteket. Az emberek döntő részre retteg ezektől a helyzetektől és ezért nevezi el "nem normálisnak". Honnan ez a fene nagy magabiztosság?. Arra jó, hogy leplezi a félelmet. (ezért fütyül az ember a sötétben - mert fél!)

Én nagyon kiváncsi lennék mi lesz a megoldás. Vegye úgy, mint egy nehéz leckét amit könnyü elrontani, de óriási öröm, ha sikerül megoldani.

Tudom, hogy szokatlan, amit irok, de legalább meggyöződésből teszem. Legfeljebb nincs igazam, mint azoknak a szavaknak, amik ki-kitörnek önmagából.

Okos ember a nehéz és szokatlan helyzeteket Önmaga fejlesztésére használja, ezt ne felejtse el.

Együttérzéssel.


Dr.Lajtavári László

2013. márc. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát velem olyan volt egyszer, hogy valami vicces pont eszembejutott és egyedül jöttem az úton, és nevettem magamban meg megfeledkeztem magamról és valamit mondtam is nevetve magamban mikor szembejött velem valaki az meg csak nézett, hogy mi bajom van:)

De komolyra fordítva a szót, egy idő után tényleg meg lehet kicsit zakkanni a sok egyedülléttől, de a megbolondulás az a legtöbb esetben túlzás. Voltam én is nagyon sokat egyedül, gyakran még most is, néha itthon előfordul, hogy én is beszélek magamban, de azért még épp elméjű vagyok:)

2013. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!