Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Helyes dolog, hogy külföldön...

Helyes dolog, hogy külföldön dolgozom egy jobb jővő reményében, hátrahagyva a szeretteimet, barátaimat?

Figyelt kérdés
Otthon befejeztem a tanulmányaimat, majd pályakezdőként nem tudtam elhelyezkedni. Alkalmi munkáim voltak ugyan, de sajnos egyik sem állandó. Szinte sosem volt pénzem, vagy csak kevés.Tavaj lehetőségem adódott, hogy külföldön munkátvállaljak. Belevágtam egyedül, mert nem akartam tovább otthon ülni, rossz érzés volt nagyon. Úgy gondoltam, anyukámnak is könnyebb lesz, hiszen szegényesen éltünk. Közel egy éve eljöttem, azóta eléggé egyedül érzem magam. Meglehetősen elszigetelt helyem vagyok, nincsenek itt barátaim, se barátnőm, ezek a dolgok hiányoznak az életemből. Nagyon fura, most kezdem átértékelni a dolgokat. Hiába van most pénzem, még sem érzem azt, hogy jobb lenne bármi is. Hiányoznak az emberi kapcsolatok. Eddig mindig arra gondoltam, hogy majd jó lesz. Most gyüjtögetek, élettapasztalatot szerzek, megalapozom a jővőmet. Mégis, ahogy telik az idő, úgy érzem, hogy hiába van pénzem, jobban éreztem magam, amikor nem volt semmim.

2013. márc. 10. 01:54
 1/5 anonim ***** válasza:

akkor szedd meg magad és gyere haza :)


bár, azért arra készülj fel, hogy közben telik az idő és lehet már semmi nem olyan lesz itt mint volt. egyszerűen, mert akkor együtt tanultatok, laktatok. most pedig már itt is külön vezetnének az útjaitok.


amúgy arra odafigyelhetnél kintről is, hogy tartsd a kapcsolatot a barátaiddal. viva la internet.

2013. márc. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mondjuk az ismerőseiddel tarthattad volna a kapcsolatot... :/

Na mindegy. Ebben az országban tényleg nem nagyon lehet mit csinálni, úgyhogy szerintem jól döntöttél! :)

Azért az fura, hogy nem tudtál összeszedni semmi ismerőst... :/

Legalább valami munkatársat. A nyelvet ennyi idő után gondolom már elég jól beszéled, úgyhogy legközelebb ne vond ki magad ennyire a helyi életből, mert akkor ilyen szenvedés lesz a kintléted...

De a lényeg, hogy jó döntés volt kimenned! :)

2013. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak a boltban 1 db zsemlét sem adni neked csak azért mert te hazaszeretetből vagy bármi más okból visszamentél Magyarországra. Azt gondolod más jókedvéből dolgozik külföldön és nekik minden happy? Nehogy azt hidd... Én is külföldön dolgozom, legszívesebben itt hagynám az egészet a p.csába, de amikor épp hazamegyek, sokkal jobb hogy nem a havi 80 ezerből kell gondolkodnom hogy mit vegyek meg hogy enni is tudjak még a hónap végén. Ez van.
2013. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez van, igazatok van. Majd hozzászokok. Attól félek, hogy így nem lesz soha családom. Igaz még csak 23 vagyok.
2013. márc. 17. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

én 22 éves vagyok vagyok


2 éve vagyok kint, van pár ismerős féle, de az igazi otthoni barátok nagyon hiányoznak, de igen a pénz elég arra, hogy kint maradjak, meg hogy befejezzem a sulit legalább, még ha keservesen is érzem magam sokszor..mert inkább szenvedek 3-4 évig mint 50 ig :D :D


Magyarországon való pénz keresés az egy nagyon furcsa téma amit valahogy még nem sikerült beillesztenem a nézeteimbe..

2016. márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!