Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Introvertált személyiség előnyei?

Introvertált személyiség előnyei?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Én még nem találtam semmi előnyöset ebben magamon :(
2013. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elhitetik velünk, hogy így nem lehet élni, ez így nem jó, amit mi jónak tartunk, az igazából rossz, negatív. Ezért nem szeretünk ilyennek lenni.



Közben:

El tudunk lenni egyedül is, nem vagyunk társfüggők.

Ha egy nap itthon kell lenni, nem esünk mély depibe, hogy ne üres volt a napom.

Van ezer hobbink, sosem unatkozunk. (Én tényleg sosem, na jó, esetleg nagyon lusta, semmit-se-akarok-tenni pillanataimban.)

Tudunk tanulni, tudunk küzdeni.

Ha sportolni akarunk, akkor nem várunk futótársra, meg úszótársra, hanem elmegyünk egyedül. Közben elgondolkozunk a terveinken, érdeklődési köreinken, feltöltődünk.

Egyedülléteink során sok szépséget vehetünk észre. Pl. én imádok egyedül sétálni, imádom Budapestet, de a természetet is, a vízpartokat, a naplementét, ezeket fotózom. És mivel nem beszélgetek, ezért ezekre igazán odafigyelek.

Mindent le tudunk rendezni magunkban, talán még eredményesen is.

Ki tudja, talán nagy feltalálók leszünk :D Nem tudom, de én tényleg szeretnék valamit létrehozni, amitől pl. egy város környezetbarátabb, egészségesebb, zöldebb, csendesebb lehet. Ilyeneken szoktam ábrándozni.



Közben annyi kellett, hogy kinyíljak, legyen a nullánál egy porszemnyivel több önbizalmam, és megpróbáljak másokat is meghallgatni, nemcsak a hülye dumámat lökni, és már van barátom.

16-ára négy meghívásom van, négyfelé kellene szakadnom. Ahhoz megyek végül, aki elsőként hívott meg.

2013. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk arogáns, bunkó, nagypofájú szemétládák :)

Köszönöm, hogy meghallgattatok:D

2013. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tevékenységek, amikhez az egyedüllét szükséges, vagy előnyös. Ezekre egy extrovertált személy nem fog időt szakítani, vagy nem szívesen teszi:

gondolkodás, elemzés, tanulás, olvasás,

kreatív tevékenységek: írás, festés, barkácsolás,

mások meghallgatása: a világ, az emberek megértése magunk körül.

Erre egy extrovertált személyiség is képes, természetesen! Csak egyszerűen kevésbé szívesen teszi.


Plusz, mivel alapvetően extrovertált személyek uralta társadalomban élünk, hamar megtanulhatunk egy magasabb szintű alkalmazkodást.


Itt egy cikk is:

[link]

Kissé elfogult, de hasznos darab.

2013. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!