Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Különcök, voltatok már hasonló...

Különcök, voltatok már hasonló helyzetben? Mit tudok tenni, ha kiábrándultam az emberekből és meguntam őket, ugyanakkor mégis azt érzem, hogy vágynék egy tartalmas társaságra?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy manapság egyre kevesebb az az ember, akit értékelni tudok. Legalább is amennyi emberről tudom, vagy beolvadtak a divatba, vagy megszüntették a társasági életüket. Viszont én egyiket sem akarom, nem tudom lefoglalni magam elterelő hobbikkal, és képtelen vagyok megjátszani magam a legkisebb mértékben is. A többiekkel nem tudom mi történt, csak azt vettem észre, hogy az emberek egyre inkább egyformán néznek ki és viselkednek, egyre butábbak. Még többen hordanak álarcot, mint eddig.


Ez miért nem zavar senkit? Vagy miért nem találok olyan embert, akit tényleg zavar? Egyáltalán hol találok manapság olyan embereket, akik nem a divatot követik és nem is szubkultúrákat (és nem csak szóban)?

Miért nincsenek manapság olyan emberek, akik a saját útjukat járják, nem csak másolnak valamit, és ez eltér a többségtől?



2013. márc. 16. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

vannak akik egy stílusra építve találják meg önmagukat nincs ezzel baj.

mi számít saját útnak hol kezdődik? :D te miben vagy ennyire egyedi? különc ahogy írtad, de mitől?

2013. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antonius Caepio válasza:
Attól függ, hogy milyen korosztályról van szó. A kamaszkornak bizony része ez az "útkeresés", amivel együtt jár, hogy havonta más vallást / eszmerendszert / divatot / életmódot követnek. Annak idején engem is zavart, de azóta rájöttem, hogy sokkal könnyebb úgy élni, hogy nem akadunk fel ilyen dolgokon. Nem ítélkezünk. Az ő életük, az ő tapasztalásuk. Amíg nem erőltetik másokra a gondolkodásmódjukat vagy ízlésüket, addig nem kell velük foglalkozni.
2013. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A külsőm, viselkedésem és a gondolkodásom miatt, amiért rendszerint konfliktusba kerülök másokkal.


Jó, tegyük fel nem foglalakozok se a kamaszokkal se a felnőttekkel, "elfogadom őket". Egész életemben üljek bent a szobában és bámuljam a plafont? Fogadjam el azt is, hogy az utcán mindig belém kötnek?

2013. márc. 16. 16:30
 4/6 anonim válasza:

Ha barátot akarsz, (vagy "tartalmas társaságot")te is legyél barát.

Amúgy biztos, hogy az a te utad, hogy különc legyél?

2013. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
miért kötnek beléd, mivan a külsőddel? mi oylan feltünően más?
2013. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az most inkább mindegy, úgysem fogok mintapolgárt szimulálni, és nem illek egy szubkultúrába sem.


szóval milyen lehetőségeim vannak arra, hogy olyan embereket ismerjek meg akik másképp gondolkodnak mint az átlag?

2013. márc. 20. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!