Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért születtem ilyen családba...

Miért születtem ilyen családba? Van értelme élnem? Segítség!

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok és az életem egy sz@r. Nincsenek barátaim, kórosan elhízott vagyok már kiskoromtól. Nem birok lefogyni. A szüleim sosem segítettek, hogy lefogyjak. Ez mellé rossz tanuló vagyok, azt sem tudom, hogy fogok leérettségizni. Lusta vagyok és akarat gyenge. A szüleimtől többször kértem, hogy adják ide azt a pénzt amit étkeztetésemre költenek, de nem adják ide. Így viszont nincs itthon normális étel. A súlyom most 150 kg felett van, a mérleg még december környékén kiakadt. Napi 24 órában pörög az agyam, hogy miért lettem ekkora balf@sz. Most középsuliban kellene ülnöm és haverokkal eljárni bulizni. Ehelyett esti suliba járok és itthon ücsörgök mint egy disznó.

Próbáltam már koplalni, kevesebbet enni, de nem megy. Segítséget már nem merek senkitől sem kérni, nem merek emberek közé menni.

Már már 1 éve csajoznom kéne, bulizni mint a normális korombeliek. Ehelyett, ha kimegyek az utcára mindenki megbámul. Amikor nappali tagozatra jártam akkor is csak két haverom volt, de velük is csak suli időben beszélgettem.

A szüleimet nem érdekli a helyzetem. Amikor kicsi voltam folyton azt mondták, ha szerelmes leszek lefogyok, hogy nehéz csontozatú vagyok stb.. 14 éves koromtól minden egyes nap úgy kelek fel, hogy ez lesz ez a nap. Képtelen vagyok így tovább élni. Végre élni akarok és elmenni itthonról (ne értsétek félre, szeretem a szüleim).

Nem bírom magamnak megbocsátani, hogy az egész tinédzser korom elszartam. A jövőm mint egészségileg, mint tanulás/munka terén kilátástalan. Depressziós vagyok, folyton stresszes vagyok. Nem látom a jövőm, szinte belebolondultam a helyzetembe és képtelen vagyok kimozdulni belőle. Hiába érzem sokszor úgy, hogy most meg lesz, sosincs. Nem birok ellenállni az ételnek, folyton eszem. Sütemények, pizza, hamburger, tészta van itthon. Ezeken élek évek óta.

Képtelen vagyok akármit kezdeni magammal.


2013. márc. 18. 17:02
 1/9 anonim válasza:

Hú hát ez nem hangzik egyszerűen, de mindig van egy kezdet, ugye? :)

Nos, ha együtt jártok vásárolni, akkor beleszólhatsz, hogy mit vegyetek enni...válasszatok halat, zöldségeket, gyümölcsöt,csirkehús is egészséges...

Amúgy a szüleid is hasonló súllyal és étkezési szokásokkal rendelkeznek? mert ha igen akkor nem lesz könnyű hatni rájuk.

És először tényleg magadnak kell megbocsátanod, és kibékülnöd a helyzettel...nagyon nehéz, tudom! Én is voltam így, de sikerült és nekem se segített senki! Étrend változtatás! Egy kis sport, az első hónapokban az is elég ha elmész naponta 1 órát sétálni! Jön a jó idő, nyomás kifele!! Sok sikert!

2013. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetris ***** válasza:

Na, jó! Leírom mégegyszer, de ha megint eltűnik az egész irományom, hát akkor....

A testsúlyod miatt felesleges a szüleidet hibáztatni. Te etted meg azt a sok mindent, senki se tartott pisztolyt a fejedhez, hogy egyél. 19 évesen már elég nagy vagy ahhoz, hogy saját magad tegyél azért, hogy minél előbb leadd afelesleget.

Azt, hogy ennek mi a módja, számtalan infomációt találhatsz a neten. Saját magadnak kell kidolgoznod a menetrendet. A sopánkodás ideje lejárt. Mostantól a tettekre kell koncentrálnod. Mivel tetemes a felesleged, szerintem először csak kis lépésekkel kezdj neki a fogyásnak. Első lépésként mindjárt elhatározhatod, hogy mától kezdve mindennek csak a felét engedélyezed magadnak megenni, mint eddig.

Mostantól testedzés gyanánt tessék minden nap sétálni-gyalogolni! Nem kell megerőltetni magad, először csak járkálj. De elhatározhatod azt is, hogy mától gyalog mész fel az emeletre, nem lifttel.

Ha a járkálás-lépcsőzés már nem annyira megerhelő, akkor emelheted az adagot, és elkezdhetsz más edzésmódokat is.

A lényeg a fokozatosság, és hogy ne legyen túl megterhelő. Mert ha mindjárt első nap óriási izomlázad lesz, akkor nem fogod folytatni.

Azt el kell fogadnod, hogy bármennyit is edzel, soha a büdos életben nem leszel atléta testalkatú. Ha le is tudsz fogyni valamennyit, megmarad ez a nagydarab grizzlymedve alkadot. A lényeg, hogy ne zsírdisznó legyél, hanem grizzlymedve. Mint a Bud Spencer.

A nők imádják a nagy macikat, akikhez olyan jó odabújni. Ezt elérheted, ha azt az ötven kilót leadod, ami a százon felül van. Szánj erre egy évet.

A csajozást illetően nem maradtál le semmiről! Még jövőre is lesznek szabad csajok!!!!! És azon se kéne parázni, hogy a suli nehezen megy. Ezzel aztán igazán nem vagy egyedül. A lényeg, hogy a végén azért csak-csak összejöjjön az érettségi.

Na, Macikám! Fel a fejjel! Vegyél egy nagy levegőt, és változtass az életeden! Rajtad kívül ezt senki más nem teheti meg helyetted. Csak te magad!

Egyébként meg, ha egész nap otthon vagy, igazán elfoglalhatnád magad bevásárlással, nagymosással, takarítással, szemét kivitellel, ablakpucolással,... stb. Egy kiadós takarítás alatt többszáz kalóriát elégethetsz, és még haszna is van!

Ne bándd, hogy kevés a haverod. Inkább legyen egy igaz barátod, mint kismillió haverod. Azok, akik azért nem állnak szóba veled, mert dundi vagy, azokra nincs is szükséged.

A neten próbálj meg beszélgetni olyanokkal, akik hasonló problémával küszködnek, mint te. Erőt meríthetsz az ő tapasztalataikból.

Na, akkor most ismét elküdöm.

2013. márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szólíthatlak Daginak?


Valószínűleg a szüleid nem fogtál fel mélységében, hogy milyen nagy az egészségügyi kockázata az elhízásodnak. Nincs elég információjuk arról, hogy milyen veszélynek tesznek ki Téged avval, hogy nem a jelenlegi igényeid szerint -kevés szénhidrát, sok rost, kevés zsír, minőségi fehérjék bevitele- táplálnak. Első körben javaslom, szerezz erről információt, cikkeket, könyveket, miegyebet a témáról, hogy az orruk alá dughasd. Tudniuk kell, hogy a túlsúly mennyivel rövidítheti meg az életed, és mennyire rontja a minőségét. Nem lesz könnyű meggyőzni őket, készülj fel jól. De fel kell hívd a figyelmüket a felelősségükre. A kövérség nagyon sok betegségre és elfogadhatatlanul rövid életre hajlamosít.


Apropó, orvosnál voltál-e? Nem csak endokrinológusra célzok, aki megmondhatná, nem hormonális-e a bajod, hanem gasztroenterológushoz is menj el, aki diétát ad. Azt csak meghallgatják a szüleid?


Amit most Te magadért tehetsz, Pufikám, hogy kevesebbet eszel, ha már muszáj azt enned, amit leírtál fent. A másik fontos dolog, hogy mozogj, de ne olyasmit, ami az ízületeidet tovább terheli (hanem az úszásra ill. majd később a jógára célzok). Próbálj valami fizető elfoglaltságot szerezni, hogy minőségibb kaját, kiegyészítőket stb vehess, uszodába járj, ilyesmik.


Ha beindul a dolog, és hatni tudsz a szüleidre és rajtuk keresztül a körülményekre, akkor a mérleg is jelzi a sikereidet. Te persze fiatal vagy, és hasonlítgatod magad a kortársaidhoz, ez jelenlegi helyzetedben fontos boldogtalanságforrás. Szokj le róla. Mit kéne tenned, milyennek kéne lenned -ugyan, hülyéskedsz (például nekem okosnak, szépnek és intelligensnek kellene lennem, de nem vagyok. Menjek most a falnak?) Valamint javaslom, hogy ne a kilóidtól tedd függővé, boldog vagy-e. Tudom, hogy egy csomó mindenben korlátoz -társasági élet, divat, stb- nem letagadni akarom a problémát. Hanem vedd észre azokat a dolgokat, amiket dagin is meg tudsz csinálni, például a kreatív dolgok ilyenek, az olvasás is, zenecsinálás, meg majd Te kitalálod magadnak, mi érdekel. Szóval van élet 100 kiló fölött is.


Az eredményeid meghozzák a változást az önbecsülésedben. Aztán ez hatni fog más életterületeidre is.


Ha elég kitartó vagy, egy fél éven belül lesz érezhető eredményed, de ha egy fél év múlva abbahagyod az új életmódod, dagadt lúzernak fogod érezni magad. Hosszú távon szokásoddá kell váljon a magadra figyelés és az önfegyelem az étrendben/mozgásban/önbecsülésben és saját életed irányításában. Csak így tudod majd az eredményeidet fenntartani.


Szerintem elég értelmes cél egy magasabb életminőség elérése, vagyis van miért élned. Szép nap ez a hétfő.


Sok sikert kívánok, Hústorony.


Üdvözöl egy volt dagadt: R.

2013. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetris ***** válasza:
Maci! Nagyon eltűntél! Tán csak nem vacsorázni voltál?
2013. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dani900 ***** válasza:

Az evés boldogsághormonokat szabadít fel.

A sport szintúgy.

A választás csak a TE kezedben van!

2013. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudhatnád jól, hogy koplalással csak az izmaid fogynak, a zsír pedig nem!! Ha fogyni akarsz, akkor mozognod kell! :)
2013. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj le lehet fogyni hidd el! Bár én sosem voltam kövér, csak volt, időszak mikor kicsi húsosabb voltam, olyan 65-66 kg. ez nem tűnik soknak, de a magasságomhoz képest az volt. Volt, hogy eladtam 9 kilót, és a fele vissza is jött utána szépen lassan. Majd hol fogytam kicsit, hol híztam, évekig így ment. De aztán kitartással mégis csak sikerült, már csak 51 kg vagyok, de én lány vagyok. Olyat ne csináljál, hogy koplalsz, komolyan ne, azzal csak rosszabbat csinálsz. Mozogjál sokat szépen fokozatosan. Jön már nem sokára a jó idő, menjél el futni, nem mindig vannak a pályákon, ha nem szeretnél emberekkel találkozni. Egyél többször, de keveset, és ne egyszer sokat. Reggelizni mindenképpen reggelizzél, mindenből lehet enni, csak mértékkel. Az ilyen nagy súlynál veszélyes ha hirtelen akarsz fogyni sokat. És tartósabb is, ha lassan fogysz! De jó hír viszont, hogy ha az embernek sokból kell leadnia, akkor az ha egyszer megindul, mármint a fogyás, akkor gyorsan halad. egy év alatt le tudod adni! Akkor már az önbizalmad is szépen meg fog jönni! Muszáj, ne hagyd, hogy a depresszió eluralkodjon rajtad. Elkezdeni a legnehezebb, de utána már könnyebb. Ne legyél szégyenlős kimenni mozogni, mert gondoljál arra, pár hónap múlva, már rád sem fognak ismerni:)
2013. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A szüleimnek ugyan olyan az étkezési szokása mint nekem, ők is dagadtak. Orvosnál voltam, annyit mondott, hogy egyek kevesebbet.

2013. márc. 19. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Kevesebbet és minőségibbet.

A puszta koplalástól elgynegülsz, viszont egy pocsék étrend mellé futhatsz naphosszat, akkor se lesz egészséges.


19 évesen ha estis vagy, igazán eljárhatnál melózni. Addig se otthon ülsz, és kevsebb időd van a kaján gondolkozni. Jár biciklivel munkába, vásárolni, bárhova.

A stressz ellen ninc is jobb mint max hangerőn hallgatott zene mellé megindulni lefelé a hegyen.


Nem szúrtál el te semmit, most épp ilyen vagy. Eszközölj változásokat, legyen más napirended, egyél kisebb tányérról, indíts két pohár vízzel minden étkezést, mozogj heti többször.


A szüleid viszont szerintem igenis felelősek. A gyerekem nem csak 18 éves koráig a gyerekem. Ha pocsékul van, 50 éves korában is segítek.

Ezen kívül valszeg nem két nap alatt lettél ekkora, ebben van egy jóadag nevelés, családi szokás is. Már csak azért is, hogy csupa egészségtelen kaja van csak otthon.

Viszont nem tudják megoldani helyetted a problémád.


Érezd magad jól a bőrödben így. Ez az első lépés. A hajad, a ruhád, a személyes higéniád tartsd rendben. Lépésről lépésre szedd össze magad. kezdd az egyszerűbbel, aztán nehezíts rajta.

Írj listát arról, hogy mit kell milyen sorrendben megcsinálnod.


Főzni tudsz? Ha nem, tanulj meg. Akár gyorsfagyasztott, akár rendelt az a pizza, olcsóbb lesz ha te főzöl. Aki a kaját elkészíti, nagy befolyással van arra, hogy egészséges lesz-e az étel. Ezen kívül tudni fogod mi miből van, mennyi olajat izzad ki a pizzán a sajt, hány deka cukor van egy sütiben és hány tojás. Tanulságos lesz.

2014. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!