Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Értelme van annak, hogy én...

Értelme van annak, hogy én segítek bármiben másnak/másoknak, és cserébe egy köszönömöt se kapok?

Figyelt kérdés
Mindig ilyen voltam, segítettem mindenkinek akinek szüksége volt rá. De most telt be a pohár. Nem látom már értelmét, hogy miért segítsek pl. egy barátnak is, ha nem is képes egy Kösz szót cserébe kiejteni a száján. Mert ha idegen, akkor legyintek rá és kész, nem érdekel. Most szóltam először, hogy legalább megköszönhetné, erre a másik sértődik be.
2013. febr. 26. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne emészd magad, velem is ezt csinálják, mindenhol, ezért is akarok váltani, minél hamarabb
2013. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Váltani? Ezt hogy érted?
2013. febr. 26. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyen ez egy lecke a jövöre vonatkozóan.
2013. febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs ennek értelme, máskor már csak annak segíts akire tényleg számíthatsz hogy viszonozza azt.

Én is nem egy embernek segítettem már sok mindenbe amiben tudtam, de nagyon kevésről mondhatom el azt hogy kaptam is tőlük vissza valamit cserébe.

Sőt nem egy olyan lánynak is segítettem már akikbe szerelmes voltam, és kapcsolatot szerettem volna velük kezdeni, ők csak ígértek mindent, de sosem kaptam vissza semmi jót amit én akkor megadtam nekik.

Én olyan vagyok mint te vagy is voltam. Nekem akkor volt az utolsó ilyen amikor egy csajnak segítettem a költözésbe, cipeltem mindenhová autóval, vittem a cuccait, segítettem neki berendezkedni, összerakni dolgokat, bútort összeállítani meg sok minden, és nem kaptam cserébe vissza semmit, még köszönöm sem volt. Még egy nyamvadt kávéval sem kínált meg. Csak amikor végeztem mondta hogy még el akar menni valahová és hogy menjek el.

Hát ezek után már csak annak segítek aki meg is érdemli. A jelenlegi barátnőmnek sem segítettem sokat az elején, de amikor jobban megismertem már segítettem neki dolgokba, és ő legalább vissza is adott valamit, amire nekem volt pl szükségem. Mindent megadunk egymásnak, ezért is jöttünk össze. És már csak a családomnak, meg a nagyon jó barátaimnak segítek.

Szóval tegyél le erről hogy segíts másokon, mert így csak kihasználnak.

2013. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tőlem kérded? első válaszoló vagyok
2013. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudod az ember ilyen. Hajlamos megszokni a jót és magától értetődőnek venni. Aztán mikor elveszik tőle természetesen még neki nem tetszik. Válogasd meg kinek segítesz és miben. Ennyit tudok tanácsolni, ja én még valamit, néha tanulj meg nemet mondani...
2013. febr. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt kell eldöntened, hogy miért teszed. Fontos, hogy a magad célját világosan lássad. Ha olyan a beállítottságod, hogy kényszert érzel a segítésre, tedd, és ne várj érte semmit, hiszen a magad örömére tetted. Ha az egyensúlyt kívánod, várd el a cserearány egyezését. Nem szóval, lehet azt viselkedéssel is. Ekkor szelektálj, segíts az arra érdemeseknek, ők tudni fogják mennyit ér az.

Szóval döntsd el, hogy miért teszed. Ez legyen az első, különben folyton hiányérzeted lesz, ami rossz állapot, és rossz gondolatokat szül.

2013. febr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pelgrim ***** válasza:

Mt6,3

"Úgy adj alaéiwsnát, hogy ne tudja a bal kezed, éit tesz a jobb."

2013. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pelgrim ***** válasza:
*, mit tesz a jobb."
2013. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!