Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is gyakran tapasztaltatok...

Ti is gyakran tapasztaltatok ilyet? Egyáltalán mi ez? OO

Figyelt kérdés

Lehet ez egy általános és elterjedt probléma, csak én nem hallottam még róla. Megpróbálok érthetően fogalmazni...


Egy olyanfajta jelenség ez, hogy épp gondolkodsz valamin; egészen elmerülsz a gondolataidban-gyakorlatilag csak ott van a figyelmed-, amikor, valahogy, egy automatikus műveletként az agyad visszatekint arra, hogy min kezdtél el gondolkodni. Az nem egészen tiszta hogy mi zajlik le ilyenkor, de a következőt végképp nem értem: ilyenkor hirtelen arra leszel figyelmes, hogy a gondolatmenet elejét kezded elfelejteni, majd rohamosan a többi elemét is, míg végül egy szempillantás múlva az egész "kiesik", és még csak megsaccolni sem tudnád hol járhatott eddig a figyelmed. Ez az egész kiesés-dolog amúgy kb. 1-2-3 mp alatt zajlik le, és az így elvesztett képek még egyszer sem jutottak eszembe újra. Tudatosan legalábbis.


Ez egyre gyakrabban esik meg mostanában, és rettentően irritál. :D Fogalmam sincs mi váltja ki, vagy hogy mi lehetne rá a megoldás...



2013. márc. 25. 00:39
 1/3 anonim válasza:
Ne gondolkozz el! :D ...amúgy ez tök normalis, barkivel elofordul.de ha már tul gyakran fordul elo, nezesd meg magad, mielott komolyabbra fordul
2013. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem is elő szokott fordulni néha-néha.

Ülök a metrón, és egyszer csak ott a kérdés: "mi a fenén gondolkodtam?". Simán ki tud esni egy egész gondolatmenet...

2013. márc. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, érdekes. Amúgy azóta gondolkodtam, egyelőre 2 lehetséges okot találtam...

Röviden az egyik, hogy túl "felületesen" gondolkodik az ember, és az agyban nem kerül megfelelően rögzítésre az infó..

A valószínűbb viszont, hogy ez valamilyen vegyszer vagy káros anyag műve, aminek nem lenne helye a szervezetben...gondolom én. Biztos kiválthatja ilyesmi is, a tudtunk nélkül..:/

2013. ápr. 1. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!