Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám elviselni a...

Hogyan tudnám elviselni a tipikus női jellemet-hibákat? Hogyan tudok túllépni azon a magányon, amit amiatt érzek, hogy a barátnőm valószínűleg soha nem lesz emberileg egy szinten velem?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha idősebb, érettebb, tapasztalt férfiak írnának tanácsokat a saját életükből, és nem csak rosszindulatú megjegyzéseket kapnék. Tudom hogy párkapcsolati kérdés inkább, de nem akartam oda tenni, mert oda olyan emberek járnak...


Arról van szó, hogy sok lányt megismertem már, de eddig mindegyik unalmas volt nekem, vagy amelyik nem, azt meg ahogy jobban megismertem, nem barátnőnek való, csak 1 éjszakára, vagy még arra sem (nekem az amúgy sem jön be).


Teltek az évek, végül találtam egy olyan lányt, akit tényleg tudtam szeretni, bár ugye nem tökéletes, ezt fölösleges is lenne várni.

Csak kicsit unalmasnak érzem, attól félek, hogy hamar vége lesz, mert nem érzem azt, hogy ő annyira különleges lenne nekem, pedig nem jöttünk össze hamar. Csak hiányzik valami plusz, inkább olyan érzés vele lenni, mintha a lányom lenne, vagy egy haver, nem 1 önálló felnőtt nő, aki törődik velem. Szóval kicsit több kezdeményezést meg aktivitást várnék tőle, de ő nem tud ezen változtatni mert ő ilyen, és én sem akarom ráerőszakolni.


De ha most csak ezért szakítanék vele, akkor valószínűleg már olyan lányt se találnék, akit legalább szeretni tudok, mert nem tudom elviselni a mai lányokat.


Szóval hogyan kell elviselni egyrészt ezt a magányt (amit valószínűleg örökké fogok érezni), másrészt azt, hogy egy nő intellektuálisan és aktivitásban alulmarad a férfival szemben, és nem kellene annyit elvárnom tőle, mint magamtól, hiszen nő?



2013. márc. 25. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Előbb- utóbb Te is megtalálnád a megfelelő társad. Én úgy látom, Te nem vagy szerelmes és ez a gond. Az ember azt hiszi a szerelem könnyen és könnyen megy. Pedig nem. Nehezen jön, nem jó időben, nem akar elmúlni amikor el kellene neki, vagy éppen túl hamar elmúlik. Ez ilyen, az érzelmeidet nem tudod nagy mértékben befolyásolni. Türelemmel kell lenni és kivárni amíg valaki megdobogtatja a szíved. :)
2013. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, csak az ember nem él 2-300 évig, hogy várjon a nagy ő-re. Jobb esetben még 40 éves kora előtt érdemes családot alapítania, stb. Az ismerőseim nagy része már ezt tette, amíg én "türelemmel" keresgéletem a "szerelmet".


Ráadásul a "szerelem" úgyis elmúlik idővel. Ha úgy nézzük, nincs olyan lány, akibe szerelmes tudnék lenni ennyi idő után, túlságosan is kiismertem a női nemet, és már az is csoda, hogy őt el tudom viselni.


Azért köszönöm a segítő szándékot!

2013. márc. 25. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy ne a lányokban keresd a hibát hanem magadban? Sok mindent tudnék még írni, de tudom, hiába fogalmaznék szépen, sértegetésnek vennéd, pedig nem ez lenne a szándékom. Szóval csak annyit, hogy vizsgáld meg a dolgot saját magad felől, neked mik a hibáid.

Ha pedig egy lány sem ér fel hozzád intellektuálisan és aktivitásban próbálkozz a saját nemednél. ;)

Minden jót!

2013. márc. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a nők alapvetően más "beállítottsággal" rendelkeznek, mint a férfiak, tehát, ha azt várod bármelyik nőtől, hogy olyan legyen mint egy férfi, vagy amit te kitaláltál, hogy az a "NŐ" akkor, az fura lenne.

Kicsit olyan nekem, mintha azt írtad volna, hogy ugyanolyan tökéletes társat keresek, mint amilyen én vagyok.

Nem szeretem a mai lányokat, és örökké magányt fogok érezni: ez pedig, mintha azt jelentené, hogy gyáva vagyok őszinte kapcsolatot létesíteni, ezért mindenki fölé helyezem magam. Miközben sajnálom is magam, hogy szegény én, nekem senki sem felel meg. :D Ez elég fura így, és ellentmondásos.

2013. márc. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ért valami csalódás, amit fel is tudsz idézni, és emiatt van, hogy amint kapcsolatba kerülsz valakivel, elkezdesz "elfelé húzni"?
2013. márc. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt is csak okoskodás... Mindegy, megoldom egyedül.
2013. márc. 27. 06:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyi az IQ-d?
2013. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen választ vársz a kérdésedre, de remélem fogok tudni segíteni. Őszintén szeretnék. Szerintem nem kell megtanulnod elviselni ezt a magányt!


Nagyon becsülendő dolog benned, hogy nem jönnek be az 1 éjszakás kalandok, komolyságra és érettségre utal, ezek jók, erre büszke lehetsz.


Azonban a helyzet az, hogy beképzelt, önimádó természetre utal az "problémád". Ne haragudj, esküszöm, nem megsérteni szeretnélek, nem érdekem, nem is ismerlek, nem okoz örömöt ismeretlenek megsértése, pláne nem neten keresztül.


Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy a problémádra a megoldást magadban kell keresned. Valamiért lenézed a női nemet, rosszul közelítesz feléjük, pedig a legtöbbjük csodálatos. A te gondod a hímsovinizmusod. Ne haragudj, de ezzel szembe kell nézned.

Vedd a fáradtságot, hogy megismerd igazán a nőket (akiket érdemes). Ne mondj olyan könnyen ítéletet senkiről, nem biztos, hogy olyan jó az emberismerő képességed mint, hiszed.

2013. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!