Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érezhetném magam jól a...

Hogyan érezhetném magam jól a saját osztályomban? Elkezdtük a szalagtűzős táncot.

Figyelt kérdés

Elkezdtük a szalagtűzős táncot, mivel páros tánc, ezért magassági sorrendbe osztottak minket párokba. Én úgymond egy "menő" fiúhoz kerültem, és mivel én vok a legcsúnyább , ezért mondták, h a srác járt a legszarabbul. Ez nagyon rosszul esett bár igazuk van. Egyébként is rosszul éreztem magam, valahogy sehol sem tudom jól érezni magam. Míg mindenki elvolt.

Egyszerűen leléptem onnan..pedig szeretnék is táncolni, de féltem, h a külsőm miatt kellemetlen helyzetbe hoznak.. Ami végül is megtörtént.. Szorongó, zárkózott, csendes típus vagyok. Megfelelési kényszert érzek, túl sokat adok mások negatív véleményeire, megnyilvánulásaikra.. De változtatni szeretnék mind a jellememen, mind a külsőmön.

Nem akarok egy gyenge, elnyomott személy lenni, akit mindenki megtaposhat!!

Volt már olyan közületek, aki küzdött ilyesmivel, és sikerült jól éreznie magát, akár egy tánc próbán? És, ha volt, mit tettél?



2013. márc. 26. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia !

Én azt gondolom , hogy azok az emberek akik leszólnak másokat rosszabbak mint azok akiket leszólnak , abból táplálkoznak hogy mások hibáit keresik és ha megtalálják előszeretettel használják fel azt ellene és élvezik hogyha bánthatnak . Ez szerintem elég szomorú és az ilyen emberek véleményére nem kell adni , akármilyen nehéz is de engedd el a füled mellett a megjegyzéseiket . Egyébként valószínü hogy a féltékenység is közrejátszott mivel azt mondtad , hogy egy menő fiuhoz kerültél. Szerintem már az is haladás , hogy foglalkoztat a téma és nem teljesen elzárkózva a külvilágtól létezel ... Szerintem először ezt belül gondold végig és ne a jellemeden akarj változtatni hanem a hozzáállásodon , ha mosolygós vagy kedves , magabiztos szerintem eleve sokat dob a külsődön . Próbálj pozitívan gondolkodni és ne félj ! Mondad , hogy szertnél táncolni de nem mersz .. Gyakorolj otthon , kérj meg valakit hogy segítsen !A külsőd megváltoztatása pedig nem hinném hogy annyira nehéz lenne , járj kozmetikushoz , fodrészhoz , ha szeretnél sminkelj , vegyél új ruhákat és beszéld meg az egészet anyukáddal :) sok sikert és legyél büszke arra aki vagy :)

2013. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Már miért lennél te a legcsúnyább??

Ez nagy butaság, ilyen nincsen! Mindenkinek más a szép, valakinek te vagy a legszebb.

Az, hogy szemétkedtek, nem jelent semmit, valószínűleg inkább a bizonytalanságodnak szól ez az egész. Tudod, aki gyenge, azt eltapossák. Látják rajtad, hogy utálod magadat, ezért bántanak, sajnos ilyenek az emberek.

Szedd össze kicsit magadat, mert ez hiszti.

2013. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
60%

Gondolj bele abba, mikor táncoltok és kisminkelteted magad úgy mint még soha. Jusson eszedbe a filmek drámai része, mikor a hercegnő jön le a lépcsőn és mindenki csak ":O"

Hátha még jól is elsülhet :D

2013. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sok évig azért éreztem magam rosszul, mert rettentő csórók voltunk, és hát nem tudtam (lány létemre főleg) normális, csinos ruhákba járni. Sőt! Volt hogy borzalmasak voltak egyenesen, amit épp kaptunk ismerőstől, szomszédtól. Nem voltam visszahúzódó (jó nem voltam mindennek a közepe), próbáltam mindig mindenben benne lenni, de egyből lehurrogott mindenki, mert mindig csúfoltak. Általánosban még a könyvekhez fordultam (a tanulásban örömömet leltem, mert ott nem az volt a lényeg, hogy milyen szegény vagyok), illetve a sportban is. Persze hiába voltam tesiből osztályelső, mindig a kedvenceket választották először csapat játékokban, de legalább nem engem utolsónak. Aztán gimiben és az egyetemen is folyamatosan mások véleményével foglalkoztam. De már szinte betegesen. Mondjuk egy egyetem első félévén voltam, rájöttem hogy nagyon nem jön be nekem az egész, de féltem mások véleményétől, így szenvedtem, sokat sírtam meg minden, de nem mertem otthagyni. Féltem, hogy egy aktuális barátomat hogy fogadja el a környezetem. Ha túl fiatal, ha idősebb, ha magas, ha sovány, ha kövér, ha szemüveges, ha orvos jelölt, vagy "csak" éppen takarító. Egy idő után már azt vettem észre, hogy nem is magamnak élek, hanem a környezetemnek. Aztán egyszer csak elkezdtem azon gondolkodni, hogy mi értelme az életnek? Az én életemnek? És fura módon, de "megvilágosodtam". Az az értelme, hogy a lehető legjobban éljek úgy, hogy közben másoknak ezzel ne okozzak kárt. Tehát, ha én mondjuk fogorvos akarok lenni, akkor az leszek, mert ÉN leszek az, és nem érdekel mások véleménye. Ha sört iszok, akkor azt teszem, ha lila bicikli tetszik nekem akkor olyat veszek, mert ez az ÉN ÉLETEM, és telnek az évek, és nem lehet már semmit visszafordítani. Ha nincs 30 ezer Ft-os cipőm akkor mi van? Csúfoljanak! Ha szemüveges vagyok akkor mi van? Próbáld egyszer azt, hogy igazán jól érzed magad! Mondjuk tánc, vagy akármi közben! Csinálj úgy mintha nem lenne körülötted senki! Hallasz valami megjegyzés, egy sustorgást, egy beszólást? Ne érdekeljen! És egy kicsit furcsának tűnő tanács, de ha pl. úgy érzed csúnya vagy, akkor keress a neten olyan történeteket képekkel ahol valaki mondjuk sajnos valamilyen betegség miatt tényleg csúnya, pl.


[link]


Meg hasonlók.

És akkor gondolj bele lehet, hogy tök boldogok, és az élet pozitívumait látják csak!

Akkor neked mi okod lenne szomorkodni?

2013. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és ne hidd el, hogy te vagy a legcsúnyább! én is hasonló helyzetben voltam még általánosban, pár bunkó osztálytársam rámszállt, de a gimiben rájöttem h egyáltalán nem is vagyok csúnya. azért ilyenek, mert látszik rajtad, hogy elhiszed, amit mondanak - például most, hogy leléptél a próbáról. Ez csak táplálja a rosszindulatot egyszerűen NE VEGYÉL TUDOMÁST RÓLUK. előnyös smink, jó ruhák, frizura sokat segíthetnek és ha jól táncolsz megmutathatod a menőgyereknek, hogy egyáltalán nem járt rosszul veled. Remélem, tudtam segíteni:)
2013. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
[link] így nézel ki? nem? akkor gondold át kérlek még egyszer, hogy ki a legcsúnyább.
2013. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van! Ne foglalkozz a f*szfejekkel! Gondolj arra, hogy ha végzel utána többet nem kell találkoznod velük :)
2013. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Nagy erőt tud adni egy nehezebb időszakban, úgyh. még 1x-er KÖSZÖNÖM!!

2013. márc. 27. 20:34
 9/10 anonim válasza:
A fiú is aláz? Mert akkor hagyd ott.
2013. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem a fiú nem alázott, táncolt volna velem..

De mind1 is kiléptem véglegesen a táncból..

2013. ápr. 12. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!