Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az öngyilkosság...

Mi értelme van az öngyilkosságokat erőszakkal megakadályozni? Legalább a saját életével hadd tegyen már azt amit akar.

Figyelt kérdés

Itt most nem arra gondolok, amikor valaki figyelemfelkeltés céljából bevesz pár gyógyszert, és nem is akar igazán meghalni, mindezt ki is mutatja a viselkedésével hogy megbánta, megvan ijedve.


Hanem azokra az esetekre amikor valaki teljesen komoly szándékkal akar öngyilkos lenni, de mondjuk mégsem sikerül neki mert erőszakkal megmentik. Ha még tudatánál van és ellenkezik a kórházba szállítás, meg a segitség ellen, és továbbra is meg akar halni, akkor mi értelme őt erőszakkal megmenteni csakazértis? Meg még bezárni akár hetekre a kórházba? Hogy képzelik ezt hogy már a halálhoz sem lehet joga egy embernek.


2012. okt. 17. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert azon az állapoton lehet segíteni, amiben az öngyilkosságot el akarja követni, ez életmentés.
2012. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Azért, mert kezelés meg külső segítségetnyújtás után lehet rájön, h hiba lett volna.
2012. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Aki öngyilkos akar lenni, nagyon sokszor beteg. Szép volna, ha nem segítenének beteg embereken.
2012. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mármint a lelki állapoton? Igen vannak esetek amikor valóban gyógyítható ez is, mert mentális betegség miatt jut ide valaki.

De sok esetben olyan dolgok történnek valakivel az életben, olyan körülmények állnak fenn, mindezek egyszerre, hogy nem az ő lelke beteg, hanem nincs más megoldás. A megoldhatatlan gondokon, helyzeten, nem fog segiteni se a pszichiáter, se a gyógyszerszedés.

2012. okt. 17. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert nincs olyan hogy megoldhatatlan. És ne aggódj, van, akinek az élethez nem adják meg a jogot, ami akárhogy is nézzük, picivel rosszabb szitu.
2012. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Mondj példát megoldhatatlan dologra.
2012. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez mind csak nézőpont kérdése. Ezen a nézőponton nagyon sok minden változtathat. Amiket leírtál pl mind. Nincs megoldhatatlan helyzet. Nincs el nem múló fájdalom. Nincs örökké éjszaka.
2012. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, Kérdező. ha valaki úgy igazán meg akar halni, az meg is fog. Nincs olyan, hogy megmentik, mert megoldja. Az én nagyapám testvére, 20 évesen lett öngyilkos. Anyjának mesélte el, hogy meg fogja tenni, az anyja meg azt mondta, hogy úgysem fog sikerülni. Erre ő azt mondta, hogy majd úgy fogja csinálni, hogy sikerüljön. Rátette a fejét a sínekre...Isten nyugosztalja! Kérdező, amúgy értem az aggodalmad, de gondolj bele. Azt a terhet, hogy "hagytam, hogy meghaljon" azt az élők fogják vinni. Hiába akar elmenni valaki, ez egy elvi kérdés.
2012. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó : én is rátettem a fejem a sínekre most mégis itt írogatok. ....sajnos onnan is van visszaút. . ....
2014. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nincs orok ejszaka??? dehogy nincs. az egesz eletunk csak egy paranyi intermezzo az orok ejszakaban. csak egy pillanatnyi megszakitasa a vegtelen sotetnek.
2017. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!