Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor a pánikbetegséget most...

Akkor a pánikbetegséget most a szerotonin szint okozza vagy saját magunk?

Figyelt kérdés
Sokan írjátok, hogy ne szedjen az ember gyógyszert, erősnek kell lenni és le kell győzni. Ezért nem igazán értem mitől van!Én pánikbeteg vagyok 7 éve de szerencsére csak szakaszosan, ha elkezdem szedni a gyógyszert jól leszek, csak az a baj, ha lerakom eltelik 1 év és "visszajön"! Újra szedem elmúlik-visszajön!
2012. okt. 26. 16:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki??
2012. okt. 26. 19:44
 2/3 anonim ***** válasza:

De, én itt vagyok, csak most jutottam a kérdésedig. Nagyon átlagosan az alábbi zajlik. Valamilyen külső vagy belső hatásra felborul a lelki egyensúlyunk ( ezt okozhatja tartós stressz, baleset, rokon halála, sikertelenség, stb. Ezen kezdesz agyalni, és mivel nem tudod megoldani a problémádat, az agyad folyton ezen jár. Lehet, szerotonin kellene neki több, mert az segítene elvinni a rossz gondolatokat. De annak a termelődése fokozatosan lecsökkent a stressz ( vagy valami más) következtében. Nos ez így már kémiai elváltozás az agyban. Nos a gyógyszer segít visszaállítani az agy kémiáját, hogy az meggyógyíthassa magát. Valahogy így magyarázta anno a pszichiáterem. De a gyógyszer csak egytlen dolog, ami a gyógyuláshoz kell. A másik a terápia, amit magadnak kell megtenned, hogy megváltoztasd azokat a körülményeket, amik miatt kútba estél. Ha ugyanúgy a kút peremén balanszírozol, akkor ugyanúgy visszaeshetsz.

Szóval nagy vonalakban...

2012. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor a stressz okozza a szerotonin csökkenést a körülmények hatására, akkor már csak a körülményekre kellene rájönnöm, ami nyilván változó, mert 7 évig nem lehet ugyanaz!Csak attól félek, hogy bármi kis probléma hatására egész életemben visszafog térni... :(
2012. okt. 26. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!