Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Problémát jelenthet később ez...

Problémát jelenthet később ez a bizonytalanságom?

Figyelt kérdés

A gondom abban áll, hogy épp érettségi és felvételi előtt állok. És mostanában sokat gondolkozom azon, hogy tulajdonképpen mit akarok az élettől. És arra jutottam, hogy FOGALMAM SINCS, HOGY MIT AKAROK. Nincsenek úgy álmaim, csak olyan dolgok, amik érdekelnek, de könnyen lemondok róluk, ha úgy adódik.

Ez mostanában különösen a szakválasztásaimban jelenik meg: beírtam első helyre a régészetet, mert a töri megy a legjobban, de nem bírnám ki a történészeti munkát, azt nagyon unalmasnak találom. Utána is jártam, voltam nyílt napokon, és úgy éreztem, hogy ez nekem való. Teljesen fellelkesültem attól, hogy van valami értelme a létezésemnek, hogy ennek születem. De félek is, mert nem vagyok biztos benne, hogy tényleg így van, ráadásul a kompetenciáim sem adottak feltétlenül.

Emellett ott van más szakok is, amik szintén érdekelnek és őszintén elvégezném azokat is, ilyen a földrajz, aminek szintén vannak olyan részei, amik tök izgalmasak (bár erről a szakról nem tudok túl sokat, mert lemaradtam a nyílt napról, csak egy ismerősöm ajánlotta, meg a földrajz -amíg volt- addig jól ment, és jó hozzá a töri emelt érettségim).

Viszont az, hogy ilyen könnyen eltántorodok a választásomtól, félelmet kelt bennem, hogy nincs semmi értéke az életemnek, amivel hasznot hozhatnák (legalább is az én értékrendem szerint az ember csak a tudásával tud igazán értékessé válni) Még van egy lehetőségem megváltoztatni a jelentkezési sorrendemet, és nem tudom mit tegyek. Zűrzavar van a fejemben. Volt már más is ilyen helyzetben? Velük mi lett? 19/L



2013. márc. 31. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon le vagy korlátozva e kettő mellet (történelem és földrajz) nem ártana kicsit szétnézni, lehet más szakmában jobban megtalálnád magad mint ezekben.
2013. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még a művészetet és a mérnőki szakokat is megnéztem, de még ezeket passzoltak a legjobban. A pénzügytől meg az idegenforgalomtól hányok. A társadalomtudományok se érdekelnek. Sportba, hadügybe és jogba meg nem vennének fel
2013. márc. 31. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Fordítva kellene hozzákezdeni szerintem, és megnézni milyen munka az amit szeretnél csinálni és nem válna unalmassá számodra (amit szeretsz csinálni és nem munkának éled meg), majd megnézni hogy ahhoz minek kellene menned avagy mit kellene tanulnod.
2013. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem elmehetek csövesnek, mert eddigi életemben semmi ilyesmi tapasztalatom nem volt szakmával, hogy hűha ez nekem való. Ezért az alapján válogatok, hogy mit tanulnék szívesen, mert egyetemre ezért is járunk, hogy valami jót tanuljunk! De félek, hogy kiderül, hogy nincs az egészhez semmi érzékem vagy nem bírom majd a tanulást.
2013. márc. 31. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám. Én is idén érettségizem, de decemberben még ott tartottam, hogy fogalmam se volt merre akarok továbbmenni. Annyira elbizonytalanít az egész felsőoktatási helyzet,meg az állandó változtatások, hogy én sem tudtam mihez akarok kezdeni, mi "éri meg a legjobban". Szerintem a legtöbb korunkbeli ugyanabban a cipőben jár mint mi,sokan még nem tudják, mihez is akarnak kezdeni a jövőben. Én is két szak között vaciláltam (média és kommunikáció/ pszichológia) és végül mindkettőt megjelöltem. Tudom,hogy manapság ezeken a szakokon elég nagy a túljelentkezés és nehezen lehet később elhelyezkedni, de engem ezek érdekelnek igazán.Én azt tanácsolnám neked, hogy próbálj meg nem rágörcsölni, hiszen elindultál valamilyen irányban és ez már jó. Az,hogy tényleg neked való-e a régészet, ha felvesznek és elkezded tanulni, idővel kiderül majd. Én sem vagyok benne biztos, hogy a választott szakjaim hozzám valóak, de míg nem próbálom ki benne magam, addig nem is fogom megtudni. Egy másik fontos dolog pedig: minden munkának van pozitív és negatív oldala, olyan szakmát kevés eséllyel fogsz találni, ami számodra 100%ig megfelel. Sok sikert, remélem hasznos volt valamennyire a válaszom. :) 19/L
2013. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából nekem nagyon fontos szempont volt, hogy ne irodista legyek, vagy legalább is ne aktatologató zombi. A szakjaim többsége kutató, utazási lehetőségeket nyújt, és amit megtanulunk, az sose lehet haszontalan.


Amit manapság az oktatással tesznek, az egy vicc. Okozott is néhány álmatlan éjszakát számomra. Mindent túl bonyolítanak, mondva, hogy nem elég jók a magyar diákok. Közben egy csomó nemzetközi tanulmányi versenyen magyarok győznek.

2013. márc. 31. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!