Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék szorgalmasabb?...

Hogyan lehetnék szorgalmasabb? Mit csináljak hogy kedvem legyen a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Eléggé lustának tartom magam és nagyon rosszul érzem magam ha ilyen vagyok de nem tudok rajta változtatni. Más akarok lenni de nem megy. Mit tehetnék? Mikor tanulni kell megcsinálom a leckét és 5-ös is vagyok de nem tanulok eléggé mert vannak olyan pillanataim amikor egyáltalán nem akarok tanulni. Volt olyan hogy nem is csináltam házit vagy elég összecsapva. Mit tegyek???
2009. szept. 20. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

ez szerintem elég sok mindenkivel van így.

először is koncentrálj a házidra, és határozd el, hogy pl most 2 óra tanulás lesz, és azt tartsd is be. ne legyen zene, tv, gép stb. csak csend és a könyveid.

amúgy meg gondolj arra, hogy az egész életed azon fog múlni hogy most hogy tanulsz :-)

2009. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha nincs kedvem egyáltalán,addig olvasgatom az első mondatokat amig már megjegyzem,és magamtol a fejembe megy, aztán pár mondatonként szünetet tartok,

majd még1x elolvasom az anyagot, és akkor már látom h vmit tudok, utána meg próbálok csak erre koncentrálni,és a végén más belemélyülök, és azt veszem észre hogy hoppá túlvagyok 3-4 oldalakon :D

2009. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted kinek van kedve leülni tanulni, amikor ezer más dolgot is lehetne csinálni, barátokkal lenni, filmet nézni, stb. Én mindig az utolsó pillanatban ülök le tanulni, bár szerencsém van, mert viszonylag hamar megjegyzem a dolgokat. De ha nagyon szenvedek, és érzem, hogy most éppen semmi nem megy a fejembe, akkor sose erőltetem, mert csak felidegesítem magam rajta és rosszabb lesz. Ilyenkor csinálok valami mást, hogy kikapcsoljak és megint tudjak koncentrálni, például meggyújtok pár illatos gyertyát, lefekszek az ágyra és meghallgatom pár kedvenc számomat az mp3lejátszómon vagy játszok 10-15 percet a cicámmal,felhívom a barátnőmet vagy kiülök az erkélyre egy csésze forró kakaóval. Próbáld meg jól beosztani az idődet, figyeld meg, hogy a nap melyik időszakában fog az agyad a legjobban. Nekem pl ez este 7 órától kb 10ig tart, délután 3-4 körül semmit sem bírok megjegyezni. És még ha mindig nem válnának be ezek a dolgok, jutalmazd meg magad valamivel ha megtanulsz mindent. :)
2009. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. ha egy történelmi regényt olvastam, akkor arról az időröl szóló leckét könnyen megtanulom. Olyan, mintha abban élnék. Vonzódom hozzá. Ugynígy a földrajz, ahol játszódott egy jó könyv, vagy esetleg utaztam ott, vagy láttam egy filmet, de nekem a regény jelenti a legtöbet. A matek, az sztem olyan, mint egy rejtvény. Ha kijön pl. hogy nulla egyenlő nullával, kétszer aláhúzom, olyan, mintha egy rejtvényt megfejtettem volna, és jó érzés. Amúgy ha figyel órán az ember, vagy megtanul valamit is, akkor elkezd érdeklődni a téma iránt, és egyre jobban érdekli. Vagy Ott van egy csodás József Attila szobor, és a verse is félig odaírva. Nekem akkor azt a verset tudnom kell, és annyira szép!
2009. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!