Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék szorgalmasabb?

Hogyan lehetnék szorgalmasabb?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobb ember lenni és az egyik hibám hogy nagyon lusta vagyok és trehány. Lehet hogy hülyén hangzik de akárhogy próbálom nem sikerül. ( pl. rendben tartani a szobám, többet tanulni,olvasni a kötelezőt)

Sokszor rá vettem már magam de mindig kelletlenül csinálom és egy idő után abba hagyom. Még a suli előtt szeretnék változtatni ezen hogy jól induljon az év. ( az iskolai jegyekkel nincs bajom jó tanuló vagyok hanem inkább itthon)

Történt már veletek ilyen? Mit csináljak?


2009. aug. 11. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtad,vagyis inkább az akaraterődöm múlik. Velem is sokszor volt,hogy: Most nincs kedvem a kötelezőt olvasni.. De aztán fogtam magam,és mégis nekiálltam,mert fontos volt. Beszélj magaddal,mondd magadnak,hogy most rendet csinálok a szobámban,és nem 5 perc,vagy 1-2 óra múlva,hanem most! Ennyi az egész. Akaraterő.

Remélem segítettem.:)

2009. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek Feldmár Andrással, a nagyszerű pszichoterapeutával, aki szerint nem létezik 'lustaság.' Ez egy olyan fogalom, amit a szülők aggatnak a gyerekre, ha nem akar megcsinálni valamit, amit ők erőltetnek rá. Pedig többnyire dac áll a háttérben, vagy csak egyszerűen nincs kedve megcsinálni valamit! Legegyszerűbb azt mondani, hogy a kisfiú/kislány rossz, rendetlen, lusta. Ez aztán beléd is ivódik rendesen, és el is hiszed magadról.

Az én példám: gyűlöltem mosogatni, mert a szüleim mindig rámparancsoltak, és ha azt mondtam, hogy nem akarom megcsinálni, akkor jött a szöveg, hogy hogy lehetek ennyire lusta, teljesen életképtelen vagyok. Holott csak az ellen tiltakoztam, hogy parancsolgassanak nekem, sértette az önérzetem. Mióta saját lakásba kerültem, érdekes módon semmi gondot nem okoz már a mosogatás, ha van kedvem, megcsinálom, és mivel alapvetően szeretem a rendet, nem kerül nagy erőfeszítésbe. Megsúgom: néha még élvezem is.

Szóval szerintem a muszájság veszi el a kedvet mindentől! Ha folyamatosan cseszegeted magad, az nem ér semmit! Akkor csinálj meg valamit, ha igazán akarod! Ha nincs kedved, ne takaríts egy hétig, kit érdekel?! Ha zavar, úgyis rendbeteszed! És ez vonatkozik tanulásra, mindenre. Csak akkor, ha akarod, félszívvel, erőlködve semmit nem érdemes csinálni mert - semmi sem kötelező a halálon kívül! hopsz.

remélem nem szálltam el nagyon a témától, csak ilyesmik foglalkoztatnak épp.

2009. aug. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!