Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Furcsa a viselkedésem vagy...

Furcsa a viselkedésem vagy csak komolyodok?!

Figyelt kérdés

A helyzetemet a társadalom vásznán úgy lehetne lefesteni, hogy be van kerítve egy csomó birka és én a kerítésen kívülről nézem őket. Akkor most elmondom: Szerintem Magyarországon a legtöbb embernek arról szol a tinédzser kora, hogy a haverokkal mindenfélét csinál, ezért mással nem foglalkozik, szóval a jövővel. A másik fele az aki a céljait akarja megvalósítani, tekintettel a jövőre. Én az utóbbi kategóriát képviselem, tehát tanulok. Azt akarom, hogy jó munka helyem legyen és jó keresetem és jó ember akarok lenni.(nem irigy, rendes, stb). Ha ez mind megvan jöhet a szórakozás és az 'asszony' Nem vagyok valami kiegyen súlyozott vagy hogy kell fogalmazni, szóval sokszor jut eszembe, hogy holnaptól én is leteszem a 'könyvet', el járok a buliba, szórom a pénzt a cigire és az alkoholra. Kb olyan "majd lesz valami" alapon. Legbelül tudom, hogy nem szabad, de akaratlanul is sokat gondolkozok ilyeneken, ez pedig elveszi az időmet. Leginkább, hogy szerzek egy barátnőt, de a céljaim végett nem tehetem, pedig annyi szép lány van, de idéző jelbe csak hátráltatna.


Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, na m1.


2013. ápr. 3. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? :)

Amúgy szép-szép hogy tanulsz. De mit ér az elvesztegetett gyermekkor? Mire lesz visszaemlékezni?

Nem kell folyton bulizni. De azért néha mozdul ki legalább hétvégenként a barátaidnak. A fejednek is jót tesz egy kis friss levegő és hogy kiszórakoztattad magad utána kellemesebb tanulni.

2013. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lebirkázod a többieket, de te okasabb vagy, az okos kivülálló, mert ez helyes ... ha te nem is látod ba öneleégült, affektált ember vagy, garatulálok :)

amúgy én gondolok a jövőmre, jó jegyeim vannak, de ennek ellenére minden pénteken vagy szombaton horrort nézek és pókerezek a haverokkal, esténként vagy suli után eljárok barátokkal kávézi, koktélozni, mozizni, vagy parkba. És igen még igy cigi és többé-kevésbé alkohol nélkül is iszonyat sok hülyeséget csináltunk. Nem pasizok célszerűen, de csak úgy spontán magától alakul már ki kapcsolatom, pontosan kettő. Most akkor én melyik "kategóriába" tartozom ?! az emberket nem lehet bekategorizálni, mindenki szenmélyiség, nincs ilyen meg olyan, fekete meg fehér...

L/16

2013. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért kell folyton ezt a két végletet összehasonlítani. Lehet tanulni, de lehet mellette normálisan bulizni és még barátnőd is lehetne. De ilyen attitűddel ne igazán várd, hogy lesz valakid.

És egyébként nem csak Magyarországon vannak olyan emberek, akik folyton buliznak, hanem ez generációs probléma, nem nemzetiség függő. Angliában még rosszabbak a fiatalok.

2013. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem. Láttam, tapasztaltam már sok mindent. Nem arról van szó, hogy ki marad a gyerekkorom. Sok emlékem lesz és pont az inspirál, hogy sok mindent megéltem már. Egyszerűen ezt kell választanom, hogy később sikeresebb legyek. Nem kategorizálok, de így akartam szemléltetni, sajnálom ha megbántottalak. Kötelesség tudó vagyok csak nehéz vele élni.
2013. ápr. 3. 19:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként kössz, hogy felruháztatok az attitűd és afferált fogalmakkal. Változtatni fogok!
2013. ápr. 3. 20:02
 6/9 A kérdező kommentje:
affektált*
2013. ápr. 3. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te maximalista vagy. Mindig a legjobban akarsz teljesíteni mindenben.

Vannak karrieristák akik csak idős emberként jönnek rá hogy nem erre kellett volna feltenniük az egész életüket.

Szép dolog hogy nagyravágyó vagy és céltudatos, szeretnél valamire jutni az életben, de nem minden ebből áll.

A boldog élethez nem karrier kell hanem szerető emberek, barátok, család akik körbevesznek és egy szerető pár az életben melletted. Persze karrier mellett is eljuthatsz ide de úgy 25-30 korodig csak a karriernek élsz szinte akkor a fél életed elvesztegeted...

De te tudod, te életed!

2013. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dani900 ***** válasza:

Majdnem írtam...

De látom Lucky már megírta a tutit, én sem tudok többet mondani, minthogy a kezedben a kulcs, rajtad áll, mit teszel, és hallgatsz az érzéseidre, vagy elfojtod, hogy elvárásokat teljesíts.

2013. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítségemre voltatok és igazatok van úgy fogom csinálni, hogy a legjobb legyen és ez mellett legyen másra is időm.
2013. ápr. 4. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!