Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Kb 3-os korom óta eléggé pattanásos az arcom. Ebből kifolyólag úgy érzem , hogy önbizalomhiányban szenvedek..Hogy én nem vagyok olyan szép mint a többiek ,félek hogy ez másnak nem tetszik és nem akar " barátkozni " velem..

Mit tudnék ez ellen tenni?


2013. ápr. 4. 19:28
 1/6 piriiiiii ***** válasza:

Rájönni, hogy mi változott meg harmadikos korod óta az életedben (étrend, környezeti hatások - ami stresszt okoz pl. -, akármi), és azon változtatni.

Általában a kajákkal szokott gond lenni, egy csomó minden cukros, zsíros ételtől lehetnek pattanásaid.

Meg jót tesz szerintem a sport, a mozgás, a sok folyadék, egészséges élet. :)

2013. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rengeteget sportolok , naponta 3l vizet megiszok és semmi..

Bőrgyógyásznál voltam ő csak legyintett , hogy "ohh , ez a korral jár" . Kozmetikusnál is voltam , ő csinálta a sok heget az arcomon. Rengeteg krémet , itthoni csodaszert kirpóbáltam de semmi sem segitett . És minden egyes nap jön , hogy sirjak , mert mindig ottvan , hogy sohasem lehet nekem olyan arcom , mint másoknak.

2013. ápr. 4. 19:42
 3/6 anonim válasza:
nekem a mamám mesélte hogy egy kicsi élesztőt csipegetett ismerőse régebben de tényleg nagyon keveset egy nap és fél év alatt lement az arcáról. de mielőtt elkezded (ha elkezded) enni jól nézz körül nem szeretném ha lenne valami bajod tőle...
2013. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Járj az után is hogy nem-e vagy allergiás valamire.

Én pl a csokira és ha túl sokat eszem (vedd úgy hogy tába csokiból 2 sor) akkor pattanásos leszek... Ezért vigyázok rá. Amúgy a sok fehére okoz pattanást. A legjobb a leszárító krémek mert zsíros arcfelületen alakul ki pattanás.

Na tudom hány éves vagy de 20 éve korukra kinövik általában az emberek és csak ritkán alakul ki 1-2.

De hát valakinek ilyen sors jutott. Nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány. De nem egy párt láttam akik pattanásosak és tinédzser korban ez nem meglepő :)

2013. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok , és az élesztőt próbáltam , minden reggel pici darabot ettem , de nem használt.. a gond ott kezdődik , hogy a smink sem akar segiteni , mivel zsiros a bőröm és kiszemcsésedik az alapozó és semmilyen alapozás előtti krém sem jött be(amiket eddig kipróbáltam). Habár ezek csak rontanak a helyzetemen..de normális , hogy emiatt van az önbizalmam tengerszint alatt?
2013. ápr. 4. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak az a lényeg, hogy mivel tápláljuk magunkat belsőleg hanem, hogy mit kenünk magunkra.

Ha úgy vesszük normális, hogy emiatt vagy önbizalomhiányos.

De majd idővel változni fog a helyzeted. Csak figyelj oda mit eszel. Nekem a sok műkajától, péksütiktől, csokiktól, jöttek ki pattanások. Azokat már nem is igazán eszek csak csokit. Arról sajnos nem tudok leszokni.

Lesz ez jobb is. Hidd el.

2013. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!