Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akik gyereket vállalnak, nem...

Akik gyereket vállalnak, nem gondolnak bele a társadalmi hülyeségekbe, korrupt világunk áldásaiba?

Figyelt kérdés

Miért vagyok egyáltalán én, ezt kérdezem magamtól, csak azért, mert a szüleim úgy érezték, hmm kell még vki már van egy gyerek, de olyan jó az újszülött még legyen vki


most meg itt vagyok és szilárd véleményem van, hogy amíg a világ nem fejlődik jobb irányba, a mostani "pénzéhes és alkohol és egyéb tudatmódosító szer" központú formából, addig én nem vállalom fel, hogy egy ember az én döntésem miatt érezze rosszul magát..


egy szülő ezt nem veszi számításba..


valahogy mindig a kevesebbekhez tartoztam, akik meghatározóan nem az ösztöneik alapján gondolkodnak ...

egy szülő azért akar gyereket, hogy ha idős lesz legyen ki ápolja? vagy mert király érzés?

de amikor meg idősebb lesz a gyerek, olyan lesz mint egy sima felnőtt, csak a humánus szokásaink miatt van köztük egy szoros kötelék(a legtöbbeknél) ami összetartja őket, meg persze a biológia, de semmi több. Hiszen van, hogy egy vadidegen emberrel jobban kijön az illető mint a saját gyerekével..


19 évesen ezt gondolom, de ahogy elnézem, ahogy idősödök, amíg nem fog jönni egy katasztrófa ami lesöpri az emberiséget a föld színéről, addig itt csak rontjuk a levegőt(nem eredendően, hanem így vagyunk nevelve, ez a természetes, elfogadott)...

a technikai fejlődés nem feltétlen jelenti azt, hogy jobban érezzük magunkat, ez csak a látszat


és mikor megkérdezek pár embert, közülük sokan biztos rávágják, hogy "persze, akarok gyereket" - hát hogyan ne akarna..


19f



2013. ápr. 5. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Senkinek ne legyen gyereke! Pusztuljon ki az egész istenverte emberiség! El vagy szállva, kicsi rigó...


Kérlek válaszolj egy kérdésemre: Szerinted minek éljünk egyáltalán?

Ha tudsz egyetlen valós okot is felhozni, amit te magad is komolyan gondolsz, akkor nem foglak komplett idiótának nézni.

2013. ápr. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Az a gond, hogy sokan az élet értelmét keresik, az életben valami központi célt keresnek. Miért? Az életben túl sok minden van ahhoz, hogy egyetlen egy valamit kiragadjunk belőle.


Kérdező, kérdezd meg magadtól akkor, azt, hogy ki vagy te, hogy eldöntsd egy olyan ember sorsát aki még meg sem született? Honnan veszed ehhez a bátorságot? Honnan veszed, hogy rosszul érezné magát? Az meg, hogy a szülő és a gyereke között nem alakul ki egy szoros kapocs (azon felül amit leírtál) az az elcseszett nevelés miatt van.


A gond a fogyasztói társadalom.

2013. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
most kib@szott nagy filozfusnak érdzed magad Mr. Affektált ?
2013. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

valahogy egyet értek veled.

ebbe a világba nem szívesen szülök gyereket, és nem csak azért mert lassan egy fizetésből sem lehet megélni persze itt Magyarországon. ebbe az undorító,romlott, pusztulóban lévő világba nem érdemes. viszont nem nézem le azokat akik gyereket vállalnak . felőlem más azt csinál amit akar. elvégre azért nem kéne hagyni, hogy kihaljunk. . .

aki még ebbe a világban vállal gyereket , minden tiszteletem az övé.

persze csak annak aki normálisan fogja nevelni a gyerekét és nem az, hogy majd 8 évesen annyit néz tv-t amit akar, meg majd 10 évesen mobiltelefont meg laptopot kap.....

2013. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

A szüleid az életed, az életet adták neked. Hálával tartozol nekik ezért, nem ilyen hangú számonkéréssel. A gyerek az egyik legszebb dolog a világban. Remélem egyszer megtapasztalod, hogy milyen életet adni.

És nagyon rosszul gondolod, ugyanis mindenki öregszik. A szülő is. Hiába nősz fel, a szüleid mindig a szüleid maradnak és te mindig a gyerekük maradsz, sose fogsz tudni kilépni ebből a körből. Ezért sem egészséges, ha a gyerek a szüleinél él, mert valamilyen formában megszűnik a felnőttsége.

Nekem valószínűleg sosem lesz gyerekem. De ha tőlem kérdeznéd, én is rávágnám, hogy igen, akarok gyereket!

Lehet, hogy nem tudok neki anyagiakban mindent megadni, lehet hogy sokszor lesz szomorú, mert sérelem éri, de amit tudok azt megfogok tenni érte és az ő boldogságáért. Megpróbálom megvédeni attól, amitől tudom, és megpróbálom egy életképes, önálló felnőtté nevelni.

Még valami... a biológiát sose becsüld alá. Mélyebb kötelékeket köt, mint gondolnád. Érdemes ezért alámerülnöd pszichológia témájú könyvekben.

15/L

2013. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


sokan félreértettetek, aminek lehet részben én vagyok az oka


nem vagyok elszállva magamtól egyáltalán csupán reálisan látom a dolgokat, mondtam ilyet hogy pusztuljon ki az emberiség? csupán arra mutattam rá, hogy ez a helyzet ami ma a földön zajlik(pl vegyük csak magyarországot) mondhatni nevetséges, nem alkalmas arra amire valójában lenne értelme a létnek.. én úgy gondolom, hogy az nem normális, hogy az emberek 95%-ának kell olyan munkát élete végéig végezni, amit nem szeret, továbbá az sem normális, hogy 6-7 éves korunkban belekényszerítenek minket egy olyan "közoktatás" néven futó dologba, ami számos hátránnyal értelmetlenséggel bír..


Minek éljünk? elsődleges cél a boldogság, nem csak a magunk boldogsága, a környezetünkben lévő emberek boldogsága is. Ha külön az élet értelmét keressük, erre nincs korrekt válasz


de azzal, hogy vállalsz egy gyereket, és majd azt gondolod, hogy legalább olyan élete lesz mint neked, akkor ez hülyeség. Ha csak az iskolarendszert nézzük, most ez mi, hogy minden 2-3 évben változnak az érettségi feltételek, egy általános iskolás gyereknek kb 28 féle tárgyból kell MEGFELELNIE


2. Mert a szüleim kik, hogy döntöttek az én életemről?..igaz értek már tényleg jó dolgok, de ez a sok apró hülyeség amivel naponta szembesülök legyengít..

Onnan veszem, hogy látom milyenek manapság az emberek, és mennyire mennek egymás után, elveszítik önmagukat és azt gondolják, hogy ez normális..fogyasztói társadalom is csak egy része a profitorientált világunknak:\



4. Persze, simán vállaljon gyereket, nem is ez a baj, de ha vállal, akkor nevelje is fel normálisan, ahogy te is írtad, csak sajnos az a baj, hogy ma már kb nem is lehet úgy felnevelni senkit, hogy felnőttkorára egy fejlettebb változata legyen az akkori önmagának


5. ha már erről van szó, szívem legfőbb vágya lenne, hogy legyen egy normális társadalomba beleszülető gyerekem. De amíg ez nincs meg miért tegyem meg azt bárki jövendőbelivel, hogy "rázúdítom a világot"..

Sajnos a maximum néha nem elég

2013. ápr. 5. 23:41
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Van 5%, aki nincs rákényszerülve mindezekre, neveld úgy a gyerekedet, hogy beletartozzon ebbe.


2. A többség ilyen, de szintén nem kötelező közéjük tartozni. Neadjisten segíteni is lehet rajtuk, hogy tudatosabbá váljanak.


3. pont kimaradt. :D


4. Ezzel egyetértek, sok embernek tényleg nem szabadna gyereket nevelnie, radikális elgondolás, de valamiféle "alkalmassági" vizsga nem ártana leendő szülők részére.


5. Normális társadalmat normális emberekkel lehet felépíteni, neveld úgy a gyerekedet, hogy jó példával járhasson elől. Ha más nem, legalább kezelni tudja a visszásságokat, és önmaga, illetve a környezete számára boldog életet tudjon biztosítani.

2013. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kurt Vonnegout írta:

"Egy férj, egy feleség és néhány gyerek – ez nem család. Ez csak egy rettenetesen sérülékeny túlélési egység."


Amiről te beszélsz, hogy haragszol a szüleidre, hogy nem tudtak olyan nevelést, lehetőségeket biztosítani számodra, amilyet te szeretnél, vagy vágysz, és úgy érzed egy társadalmi szintre vagy beszorulva, amiből szeretnél kitörni.

Lehet az embereket szidni, azt érdemes tudni,hogy minden társadalmi rétegnek meg vannak a maga szokásai, különböző élethelyzetekre a megoldási stratégiái.

Az emberek többsége, 70-80%-ban a szülei érzelmi világát "örökli". De.

Azt nem mondhatjuk, hogy minden azon múlik, hogyan nevelnek bennünket, de ezt átalakítja, átneveli a felnőtt világ, amelybe beleszülettünk. Később is változik a karakter, felnőttkorban is érthetnek olyan pozitív hatások, negatív traumák, amelyek módosítják a jellemet.


Aki nem akar gyereket, az előfordul, hogy leginkább azért, mert nem akar olyan sorsot neki, mint amit maga is cipel. Hisz belőle lesz a gyerek.

És ma már nem úgy megy, hogy a cipész mesternek egyértelmű, hogy cipész lesz a fia is, és a szakmák úgymond "öröklődnek". Mert a világ sokkal több lehetőséggel bombázza a gyereket, aki majd nagy zavarában talán azt se fogja tudni mit válasszon.

Kevesen születnek ma bele a szakmájukba, a szüleik által,

és ha még meg is szeretik, az egy óriási ajándék.


Szóval ma ki kell találnia magát egy fiatalnak, ami nem könnyű.A szabadság is ijesztő, mert nagyobb felelősség, nagyobb teher, de sokkal könnyebben lehet rosszul dönteni.

Az elvárások pedig nőnek, egyre több minden lesz alap elvárás. Az elvégzett munka pedig nincs arányban a fizetéssel, vagy a felelősséggel ami a munkával jár.


Mindaddig így fogsz gondolkodni, amíg át nem töröd magad egy "magasabb" rétegbe. Ezt mobilizációnak hívják.

Azt az érzést biztosan sokan ismerik, amit összekevernek az irigységgel, persze vegyülhet vele, mikor látjuk, hogy a szomszédék hogyan élnek, vagy egy csoportba szeretnénk tartozni, vagy megjelenik "Úgy akarok élni mint ők!"

Vágyakozás egy másik rétegbe, ez jobb esetben, egy hatalmas motivációt adhat, példát, célt, ambíciót.


Itt nem feltétlenül a pénzre gondolok, hanem életstílusra, életformára, szokásokra.


Az igaz, hogy aki tudja magáról, hogy úgy látja a világot, ahogy, az ne is vállaljon szerintem gyereket, mert a gyerek a mi szemünkön keresztül látja majd azt: amit mi mutatunk neki.

És egy elcseszett nevelést, egy "szar a világ" mentalitásból felébredni, amit a szüleink itattak belénk,

nagyon nehéz kinőni és felnőni.


Meg hát a szociális környezet. Én hiába nevelem tisztességesen, überszuperül, ha olyan a közösség az iskolában, a gyerek befog csavarodni, magányos lesz, különc, vagy velük züllik. A környezet így úgy, mindig is befolyásolta az embert.

Ha van egy frankó, tekintélyében stabil szülő, akkor ezeket meg lehet dumálni a gyerekkel, és nem lesz belőle baj.

Szóval vagy a környezet, vagy a szülő befolyásolja a gyereket.


Fontos a szeretet. De reálisnak is fontos lenni, hogy a szeretetből még senki nem lakott jól, és nem lehet befizetni a gyerek kirándulását.

2013. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!