Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kéne megfelelnem a...

Miért kéne megfelelnem a társadalmi normáknak? Egyszerűen miért kéne megfelelnem a környezetemben élő embereknek?

Figyelt kérdés

Miért kellene megfelelnem bárkinek is, amikor az emberek irigyek meg kárörvendőek?

Pl a liciben amikor nem tanultam mert egyszerűen nem érdekelt, mindenki (osztálytársak szüleitől elkezdve nagymamákig) csak azt kérdezte, hogy hogy megy a suli...tudták jól, hogy nem megy. Most eljöttem egyetemre, ez már érdekel és elég jó eredményeim vannak, mikor hazamegyek a szülővárosomba a kutya sem kérdi meg, hogy hogy megy az egyetem.

Már kezd elegem lenni a kétszínű emberekből, akik állandóan nevetve teszik a szépet előttem a hátamnál meg lenéznek meg ócsárolnak.


2010. márc. 13. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert idióta vagy. A társadalmi normák csak elméletben léteznek és csak látszólag tartják be őket. Evolúciós késztetés, hogy törődünk azzal, aki fontos nekünk, és evolúciós késztetés az is, hogy leszarunk mindenki mást.
2010. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát igen...én lesz.rlak téged, mert annyira beképzelt vagy, hogy nem is ismersz és azt mondod rám, hogy idióta.
2010. márc. 13. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nem is rossz, végre valakit le tudsz sz@rni.
2010. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsit fura a megközelítés, de hatásos...
2010. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vegre valaki rajott az igazsagra. =))
2010. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

látjátok?...itt a probléma! Mindenki elnevetgéli meg kihumorizálja ahelyett, hogy tenne bármit is ellene.

Sose az a gond, hogy ha valaki megbánt egy embert, hanem az, hogy ha tudatosan teszi.

2010. márc. 14. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gúnyolódásnak gondolnám az előzőeket. Csak rá akartak vezetni, hogy a saját életednek, elvárásaidnak, amit magaddal szemben állítasz, annak felelj meg, ne másnak! Ha kérdezik legközelebb hogy mennek a dolgaid, ezt kell mondani: A lehető legjobban, amit gondoltam, azt megcsinálom, haladok a céljaim felé, sok barátom van, remekül érzem magam. Aki rosszindulattal közeledik, annak ez mosolyharvasztó lesz!
2010. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jól teszed. az emberekből árad a rosszindulat, nehéz az olyannak megérteni, hogy miért, akiben nincs..tanuld meg lesz.rni őket
2010. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!