Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám magam rávenni a...

Hogyan tudnám magam rávenni a tanulásra?

Figyelt kérdés
Akkor nem bírom magam a legjobban NEM rávenni a tanulásra, amikor szünet van, mint például most. Kéne 1-2 tantárgyból tanulni, de nagyon nincs kedvem hozzákezdeni, inkább gépezek és eltöltöm az időmet mással. Szerintetek hogyan tudnám rávenni ilyen esetekben magamat?

2013. ápr. 6. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
üdv a klubban nekem zh-ra kéne készülnöm, de mióta egyetemista vagyok, nem tudo magam rávenni a tanulásra
2013. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szimplán lusta vagy, ez csak akaraterő kérdés, sehogy máshogy csak, hogy összekaparod az összes ambiciódat és annak ellenére, hogy nincs hozzá kedved megcsinálo
2013. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nonfiguratív ***** válasza:

én általában mindig az utolsó pillanatra hagyom, végül eszembe jut h pár hét és érettségi..szóval engem ez motivál, hogy végre túl legyek rajta

hallgasd meg aztán hátha.. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Grhv017NYVk

2013. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Átgondolod, miért akarod megtanulni az adott dolgot, bizonyos mennyiségű tanulás után megjutalmazod magad, kreatívan használod a halogatást, és azokat a dolgokat halogatod, amiket nem érdemes csinálnod, pl. számítógépezés, megkeresed az érdekesebb dolgokat a tanulnivalóban, azokra koncentrálsz, és így lendületbe kerülsz, stb.


Rengeteg módszer van, a legjobb az, ha csak egy nagyon kis cselekvést hajtasz végre, pl. elolvasol egy bekezdést, és már nagyon lendületbe kerülsz. Lendületben maradni már könnyebb lesz, mint egy holtpontról elindulni.

2013. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Ne tanulj, minek? Semmi értelme.
2013. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. ápr. 7. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!