Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy jogi diplomát az ember...

Egy jogi diplomát az ember azért tesz le mert ez érdekli vagy csak a pénzért? (egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy embert érdekelhet a jog)

Figyelt kérdés

Van olyan itt aki szereti ezeket a dolgokat?

Mit lehet egyáltalán abban szeretni, nekem roppant száraznak tűnt mikor középsuliba jogot tanultam, és úgy tűnt, hogy legalább 50x bonyolultabban kell megfogalmazni bármi állítást, mint amilyen valójában..


de egy embert ez, hogyan vonzhat?

biztos rosszul látom, vagy éppen én nem ilyen beállítottságú vagyok, de mit gondoltok( aki szereti azt kérdezem)



2013. ápr. 11. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Én semmi pénzért nem mennék egyetemre, de pont ma gondolkoztam el azon, hogy milyen szívesen dolgoznék jogi pályán. Nem tudom honnan jött, egyszer csak úgy eszembe jutott.

Most, ha leírom a koromat, biztosan idiótának fogsz tartani, de nem érdekel különösebben: 14/l


Ui: Én meg azt nem értem, hogy a matekot hogy lehet szeretni. :D

2013. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mindennapi élet elvárja tőled is,hogy valamilyen szinten kitaláld a jogi szabályozást. A törvény szerint "nem hivatkozhatsz arra,hogy nem ismered" alapon rákényszerít a tájékozódásra. Továbbá akivel vagy akikkel kapcsolatod van:Adóhivatal,TB,önkormányzatok stb muszáj alapon működik a tőlük átvett,általuk is ismertetett jogi követelmények megtanulása. A jogi nyelv igen sokszor mást takar mint a hétköznapi nyelv!
2013. ápr. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én jogot hallgatok és nagyon szeretem. Bennem egy percre se merült fel az, hogy pusztán a pénz miatt válasszam ezt a területet. Engem személy szerint a büntetőjog illetve az ügyészi pálya érdekel. Így igaz, hogy van, hogy szívom a fogam, hogy ezt most nekem minek, de sok múlik az akaraterőn meg szerintem a tanárokon is, akik közül nálunk a legtöbben nagyon jól tudják motiválni az embert. Sokan vannak akik csak azért választják a jogot, mert nem tudják mit akarnak kezdeni magukkal és úgy gondolják, hogy egy jogi diplomával majd el tudnak helyezkedni, erről még nem tudok tapasztalatot megosztani, tény, hogy sok jogász van, de legyen nekik igazuk. Amúgy még annyit mondanék, hogy tényleg sokat kell tanulni és nem tudom elképzelni, hogy valaki képes csak azért leülni és magolni mert a pénz hajtja. Lehet azért, mert alapvetően nem vagyok szorgalmas, de nekem szükségem van arra, hogy ne csak anyagi dolgok motiváljanak, hanem pl az is hogy nagyon érdekelnek a különböző bűnesetek, imádok tárgyalásokat hallgatni, bíróságokra járni és ennek a világnak a részese akarok lenni és ezért meg kell tanulnom még azt is, ami száraz vagy nem érdekel vagy soha nem lesz rá szükségem.
2013. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én idén beadtam a jelentkezést jogásznak, igaz csak utolsó helyre, önköltségesre. Hogy miért? Persze, viszonylag jövedelmező irodai munkáról van szó, de engem érdekel is.

Napi szinten figyelemmel kísérem a politikai híreket és néha elcsodálkozom, hogy ez most komoly? Ilyet lehet csinálni? Ezt megtehetik? A szüleim munkahelyén is, meg csak úgy simán körbenézel az országban és tátva marad a szád, hogy ki, mennyi minden aljas dolgot megtesz. És jogilag fel van hatalmazva. Na én ezen szeretnék változtatni. Majd ha egyszer odakerülök. Az idióta törvényeket, amiket alapból úgy hoztak létre, hogy ki lehessen játszani -jogi kiskapuk-, na ezeket szeretném reálisan átírni. Persze ehhez nem lesz elég egy jogász végzettség, de ez egy hosszú út kezdete... :)

Egy tisztességes Magyarországért.

2013. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne szeretni? Téged mi érdekel? Elég valószínű, hogy más meg el nem tudja képzelni téged miért érdekel az a bizonyos dolog.
2013. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindgis a kedvenceim voltak a jog, a logika és a filozófia, egyszerűen értettem, tudtam és szerettem. Én voltam az iskolában a diskutakör elnöke, és több vitát is megnyertem, most ügyész vagyok.
2013. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Magyarország a jogászok és a nyugdíjasok országa!
2013. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár a szüleim javaslatára döntöttem a jog mellett, már a jelentkezés előtt megszerettem e tudományt, mikor némileg utánaolvastam. Azóta sem bántam meg. A talán (a pályán lévők által) legkevésbé kedvelt részével, a közigazgatási jog területével foglalkozom. Kezdettől ez érdekelt. Sosem bántam meg. A pénz részét meg inkább hagyjuk...
2013. ápr. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
P.S.: Amúgy szerintem kb. a joghallgatók 80%-át csak a pénz miatt érdekli.
2013. ápr. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!