Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elveszettnek érzem magam, mit...

Elveszettnek érzem magam, mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 4-5 hónapja nem találok munkát, az utóbbi 2 évben csak rövid időre voltak. Főiskolára jártam de nincs meg a nyelvvizsgám (ezen vagyok most). Gyakorlatilag csak érettségim van, meg 3-4 év kereskedelmi gyakorlatom. Tanfolyamra ,külföldre nincs pénzem. Mit tegyek,hogy legyen esélyem, egyszer normális állásra. Ami nem kereskedelem onnan vissza se hívnak...örökké ez lesz a sorsom?Tudom,hogy elszúrtam, mást kellett volna tanulni, vagy előbb a nyelvet..nem tudom mit tegyek? De nem akarok egész életemben árufeltöltő, vagy bolti eladó lenni.

2013. ápr. 19. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

vannak kereskedelmi melók is szép számmal. gondolom ha edig segítettek eljutni, akkor kérj anyagi segítséget azoktól nyelvvizsgára, gondolm attól függhogy megkapd a főiskolai képzettséged papírját, és akkor gazdasági vonalon jobb pozíciót kapnál.


én ezt csinálnám. ha tényletg enm tud segíteni senki, akkor meg nagyon tróger melóket kell nézned, pl olyanokat, hoyg 3 műszakos, másik városban napi 4 óra utazássla, meg ilyesmik. azokra talán még most van esélyed, de ahogy ismerem az elvárásokat lassan már sehol nem fog labdába rúgni egy pályakezdő (gondolom nicns sok szakmai tapasztalatod).

2013. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de még annak is örülni kéne hogy egáyltlaán visszahívnak valaahonnan meg van esélyed bolti eladónak lenni. nem kell örökké azt cisnálni, a lényeg hogy el kell hitetni velük hoyg mennyire érdekel téged és myilen jó vagy benne és örökké náluk akarsz dolgozni semmi pénzért. aztán közben keresni új melót és ha felvesznek, felmondasz (haenm előbb rakanak ki téged, még 3 hónapon belül)
2013. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok. Én nem akarok így élni, örökké egy senki lenni, zsebpénzért..semmi esélyem. Pénzem sincs semmi, fordulni sehova se tudok,a családomat évek óta én támogattam, ők se tudnak. Szerintem az életben előre lelettek osztva a lapok,és ha nincs kapcsolatod, vagy pénzed, akkor nem vagy senki..
2013. ápr. 21. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

kapcsolataokat lehet építeni, ha van hozzá gusztusod/ideged...


ilyen világ van, vagy prostituált leszel, vagy bűnöző. vagy nyalizással vagy erőszakkal, de tisztességgel nem tudod megszerezni, amire szükséged van. ma középeurópában annak kell örülnünk, hoyg nem valamelyik 3. világ szintjén élünk.


amint megvan a nyelvvizsgád, azon kell ügyködni, hogy összegyűjts kb 3000Et és kimenj külföldre. ott nem várnak el ennyit a pályakezdőktől, és normálisen meg lehet élni egy közepesebb fizetésből is.

pl spanyolországban ahol állítólag hatalmas a tragédia, nagyjából ugyanannyi a megáélhetési fenntartási költség, mint itthon, csak 4x annyit keresnek, sokkal hamarabb találsz munkát és amíg nincs, tovább is támogatnak. nem véletlenül menekült félmillió ember ebből az országból.

2013. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyébként ha bejelentett lakhelyed ott van, ahol most leksz, elvileg kaphatsz szociális támogatást rezsifenntartásra, de nyilván enni abból nem fogsz. és azt hsizem annak is csak egy részét támogatják. talán úgy is lehetne ha otthonra vagy bejelentve szüleidhez, ott igényelni. igényelhetsz még egyéb seglyeket is, de azok ilyen párezer forintok, munkaügyiben gondolom ha tanuló voltál akkor nincs valós munkagyakorlatod(diákmunka). ha így van, van esélyed startkártyára, de ha 1 napot is dolgoztál bárhol, akkor már ugrik. természetesen segélyt em kapsz csak 1év munkavizsony vagy 1év munkanélküliség után. azt is csak pár hónapig, és nem sok, aztán kifújt.

még próbálkozhatsz pályakezdős pozíciók keresésével, de nem sok ilyen van, iszonyat sokan jelentkeznek és magasak az elvárások.


tehát gyakorlatilag tényleg csak külföld a megoldás, naponta legalább 5-1 helyre küldd el az önéletrajzod, ez általában napi 8-10 óra munkakeresést-önéletrajzírást jelent, akkor talán lesz valami esélyed elkapni egy tróger melót amiből talán spórolni is tudsz külföldre.

2013. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja esetleg még lehet próbálkozni közmunkával is, de oda is nehéz bejutni és az sem sok. a semminél még midnig jobb, de ugye akkor ugrott a munkanélküliségi viszonyod, aztán ha elfogyott a meló megint bámulod a falat. esetleg megpróbálhasz kéregetni is, gyakorlatnak jól jön, mielőtt hajléktalanná válnál.

bár én azon is gondolkodtam hogy külföldi hajléktalannak nem is olyan rossz lenni, 1 ismerősöm szerint(aki próbálta) külföldön elég jó összegeket össze lehet kéregetni. csak ugye ha nincs hol laknod, fürödnüöd az nem jó, de lehet hogy ott a hajléktalanszállók is jobbak, mint itt...


most austzriában azt hiszem elvilg be is tiltották a nyilvános kéregetést. de aztán alkotmányellenesnek minősítették. nem tudo mi a helzet, után kell nézni. állítólag olyan jó ellátási rendszerük van hoyg nincs indok kéregetésre...

2013. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!