Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El kéne döntenem, hogy mit...

Aurora117 kérdése:

El kéne döntenem, hogy mit kezdjek magammal a jövőben, de nem tudom mit. Hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Biológia tagozatra járok, de rájöttem, abból nem tudok megélni. Zoológus akartam lenni, de már az se érdekel. Régen ruhákat terveztem, ezt hobbiból ma is űzöm. Külföldön szeretnék tovább tanulni, de rossz a nyelvérzékem, bár meg tudom értetni magam mindkét nyelven.

2013. ápr. 23. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

egy biztos, hogy ha külföldre akarsz menni, akkor döntsd el, melyik országba, és annak a nyelvére hajts rá. mivel rossz a nyelvérzéked, ezért javaslom az angolt, mert ahhoz csak szavakat kell magolni, és minimális nyelvtannal el lehetsz. (ehhez nem nyelvérzék kell, hanem, hogy ne legyél lusta)


sajna ruhatervező úgy lehetsz, ha iskolát végzel, bár az elég jó munka lehet. viszont továbbtanulás előtt megteheted azt is, hogy elmész valahova dolgozni, és utána próbálsz tobábbtanulni.


nekem van egy kolléganőm, szintén magyar, azt mondta, most dolgozik egy évet, aztán utána megpróbál jelentkezni a helyi egyetemre. ezelőtt egy évet bébisintér volt londonban, most meg nálunk dolgozik egy étteremben, mint kisegítő. de az biztos, hogy a nyelvet tanuld meg.

2013. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%
Hidd el megéri biológiával foglalkozni. Külföldön pedig eltudsz vele helyezkedni szép fizetéssel, ha végzel egyetemet.
2013. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!