Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan akadályozhatnám meg,...

Hogyan akadályozhatnám meg, hogy ne másoljam le más viselkedését?

Figyelt kérdés
Többször előfordul, hogyha egy társaságba bekerülök egy népszerűbb lány viselkedését lemásolom és ugyanazokat a gesztusokat, szófordulatokat, hanghatásokat produkálom, mint amit ő szokott. Hihetetlenül zavar ez magamban, mostanában próbálok figyelni rá, de annyira ösztönösen jönnek az idegen gesztusok, lassan már nem tudom eldönteni mi saját és mit másoltam. Tudtok rá valami jó módszert/ötletet, hogy leálljak ezzel az utánzással? (Volt, hogy egy társaságban már elég furán néztek rám emiatt...és teljesen meg is értem, rossz ez az egész.)
2009. szept. 25. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
eggy időben énis voltam ezzel így . akaárhova kerűltem, olyan voltam mint egy kaméleon, ami jól is jött egyszer viszont azon kaptam magam, hogy másoltam a suliban a haverom dadogását, ami leginkább akkor kezdett zavarni, mikor bioszbol feleltem. akkor megjedtem, hogy mi van velem, de sikerült túltennem rajta magam. és később is , akárhova mentem, mindig akadt valaki, akinek a viselkedését másolhatom. egy darabig ez nem is zavart, és mivel mindig népszerű embert másoltam, így viszonylag én is népszerűbb lettem. de egy ideje változtatni akarok ezen, és eldöntöttem, hogy totál önmagamat adom, szóval azt a személyt, aki legbelül van bennem, aki a kezdeteknél valahol elveszett a sok másolás alatt, most kezdem úgy érezni, hogy mintha újra kezdenék visszatalálni önmagamhoz. Hiszen aki nem szereti azt a személyt, aki igazábol vagyok, az valószínüleg nem igaz barátom, és nem baj, ha emiatt tűnik el az életemből. szal sok sikert, de még valami. vannak dolgok, amik jól jöhetnek, ha uj környezetbe kerülsz, segítenek a beilleszkedésben, meg ilyesmi :d érted remélem, amit írtam:D hajrá !
2009. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Én is mindig népszerű embereket másolok, és ja én is sokkal feltűnőbb leszek...de na, nehogy már mást ismerjenek meg helyettem. Jó tudni, hogy más is van hasonló helyzetben. :) Neked is sok sikert!
2009. szept. 26. 14:20
 3/4 anonim válasza:

Egyszerűen fogadd el, hogy Te úgy vagy jó, ahogy vagy. Ezta másolást azért csinálod, mert tudat alatt úgy érzed, hogy csak így tudsz érvényesülni, magaddal nem.

Legyen önbizalmad, és légy, aki valójában vagy. Ha megnöveszted az önbizalmad, akkor ezt automatikusan el fogod hagyni. Próbálj önismeretet tartani, gondolkozz el, hogy mit miért csinálsz, te, és nem más. :) Mérd fel a jó-és rossz tulajdonságaid, és ne akarj mások helyében lenni, akármilyen népszerűek is. Te is lehetsz olyan, de ne a népszerűség érdekeljen! Nem lehet mindenki egyforma, amúgy is, a leutánzásukból és a saját népszerűséged változásából is láthatod, hogy mi teszi ezeket az embereket népszerűvé... Többnyire felszínesek, Te ne akarj az lenni.

Sok sikert. :-)

2009. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmm... Az önbizalmammal nem igazán van gond, tudom, hogy "jól el tudom adni magam" az emberek számára. És akiket másolni szoktam nem felszínesek, jó emberek, karakteresek és annyiban igazat adok, hogy tényleg azt látom, hogy jobban tudnak kommunikálni a tömeggel...feltűnőnek lenni tényleg nem az erősségem, valószínűleg ezért koppintom őket. Azt nem tudom, hogy bírnám leszoktatni magamat a másolásról, mert látom azt amikor elkezdem és akarom kontrollálni, de nem megy...


Köszönöm, hogy válaszoltál. :)

2009. szept. 27. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!