Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mégis mit lehet itt tenni?

Mégis mit lehet itt tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy végzős vagyok, szombaton lesz a ballagásom. Vissza gondolva a 4 évre, nagyon szörnyű volt. Nem szereztem barátokat, rossz az átlagom, egyetemre nem kerülök be. Az osztállyal semmiben nem tudok részt venni így a végén (szerenád, bankett), mert iszonyatosan bunkó társaság, végig kipiszkáltak és lenéztek, azt gondolják rólam, hogy hülye vagyok, pedig nem is vagyok az. Így minek mennék el velük bármerre is? A ballagásomra sincsen kedvem elmenni, mert már a rokonság is bejelentette, hogy ők nem kívánnak részt venni benne. A szüleim meg szidnak azzal, hogy az érettségi semmit sem ér, barátokat kellett vna szereznem és szemétnek tartanak az miatt, hogy nem veszek részt olyanokkal semmiben se akik sz*rba se vettek egész végig. Mit tehetnék? Mi lesz így később velem? :'(


18/F



2013. máj. 1. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
A ballagásodat muszáj lesz kibírni, ha nem is akarod. Nem tudom mit szeretsz csinálni. Ha végképp nem tudsz elhelyezkedni sehol, akkor végezz el egy biztonsági őr tanfolyamot. Nem keres rosszul, és meg se kell gebedni. Osztálytársaiddal nem tartod a kapcsolatot?
2013. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dani900 ***** válasza:
100%

Vannak más emberek is, nem kell elkeseredni.

És fejleszd az önismeretedet, olvass, nézz videókat a neten ilyen témában.

2013. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is most ballagok majd és majdnem így vagyok én is csak nekem rendesek az osztály társaim de még így se voltam képes barátokat szerezni :D bírd ki én se tudom mit fogok csinálni szerenádon/banketten tökre kilógok közülük :D mellékesen nekem is szarok a jegyeim, 2 éves szakmai tanfolyamra megyek majd ajánlom figyelmedbe :D
2013. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

nem kell elmenni ilyen marhaságokra. úgyse találkoztok többet. felejtsd el a szüleid is, ők is idióták.


inkább keress valami új közegben értelems társaságot, ahol jól érzed magad.


közben vállalj diákmunkát, amíg továbbtanulsz, így jó eséllyel indulsz majd az életben, és lesz pénzed otthagyn ia szüleidet. és akkor senki se fog beleszólni, kivel barátkozz meg mitől leszel menő, hanem ha gazdag leszel, a te talpad nyalják majd.


sok szerencsét.

2013. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért a szülőket nem kellene szídni! Ők a gyereküket ideálisnak tartják, és csalódottak, ha nem tanul tovább. SZERETIK!

De ne keseredj el, jövőre is megpróbálhatod az egyetemet, egy évig tanulhatsz, és a ballagás után magasról sz... az egész gimire, ne menj semmi baromságra, annál nagyobb hülyeség nincs is, mint a szerenád az idióta tanároknak, az idióta osztálytársakkal, idióta dalokkal!

Utánna még sokkal jobb barátokat találsz majd.

ELŐTTED AZ ÉLET!


A lényeg, hogy ne hallgass holmi depressziós lúzerekre!!! :)

2013. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nyugi most csak ilyen depis korszakod éled, keress új barátokat, ismerkedj. tudom h nehezen indul, de ott a FACEBOOOOK. pl ha valakit régen jól ismertél és ma már nemigazán beszéltek akkor nyugodtam írja rá h csá mizu? azt majd alakul. vagy akivel csak pár szót beszéltél. meg kell próbálni mindent, meg próbálj lányokkal is barátkozni. találsz valami jó baráti kört ahol vannak aranyos kedves csajok azt valamelyiket felcsíped azt akkor leszel ám happy:D szüleiddel meg ne foglalkozz, te életed nem az övéké elvégre :D törj ki a csendbőőőőőől
2013. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lucsero válasza:
Hát furcsa felfogásuk van a szüleidnek, ez tény. az én szüleimről meg már nem is beszélek...., elváltak már rég és egyik se kiegyensúlyozott. Szerintem is próbálj majd diákmelót szerezni és idővel, ( tudom nehéz ), el fogsz majd tudni költözni ! Amúgy én holnap ballagok. Te mitől parázol a jövő heti érettségit illetően ?
2013. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azért a szülőket nem kellene szídni! Ők a gyereküket ideálisnak tartják, és csalódottak, ha nem tanul tovább. SZERETIK! "


persze, az oroszlán is szereti a zebrát, amit éppen eszik.

a szülők 90%a úgy "szereti" a gyerekét, hogy közben pokollá teszi az életét, piszkálja, szidja, folyamatosan demotiválja, rosszabb esetben fenyegeti lelkileg, anyagilag, testileg, esetleg bántalmazza is...

ebből a szeretetből sokan nem kérnek.


és szerintem nem volt itt szó semmilyen továbbnemtanulásról.

a depressziósok megint nem tudom, hogy jönnek ide.


"nyugi most csak ilyen depis korszakod éled, keress új barátokat, ismerkedj. tudom h nehezen indul, de ott a FACEBOOOOK. pl ha valakit régen jól ismertél és ma már nemigazán beszéltek akkor nyugodtam írja rá h csá mizu?"


jön a depivisszhang meg a facebookos "barátok". a depressziónak semmi köze ahhoz, hogy valaki nem szereti az osztályát. ráadásul pont nem facebookon kellene ismerkedni olyan emberekkel ,akik eddig is magasról tojtak rád, és fordítva. nem véletlenül nem történt semmi komolyabb köztük.

új helyeken kell nézelődni, lehet neten is, de ne ezek a gyerekes szintű megbököm-lájkolom csámizusemmi jellegű hülyeségek. ott pl lehet érdeklődési kör szerint ismerősök ismerősét keresni, meg ilyesmik, de talán jobb lenne egy teljesen más közösségi oldal, akár itt is, vagy kérdezd meg, hol tudnál ismerkedni.

ha van valami hobbid, keress ilyen kört, vagy egyszerűen legyen vlaami érdeklődésed, hogy ha beszlgetni akarsz másokkal, akkor ne legyél kuka. lehet hogy elég hallgatag is voltál, általában azokba kötnek bele az osztályvezérek.

2013. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

"A ballagásodat muszáj lesz kibírni"


???


Pont a ballagás az egyik, amit nem muszáj kibírni!

Általánosban mindenki készült rá. Én nem akartam továbbmenni, mert iszonyatosan jó volt a közösség. A ballagást felfogtam egy sima évzárónak. Nem az lett. Felesleges rongyrázás volt, ahol ráadásul kellemetlenül is éreztem magam, mert a tömeg olyan volt, mint egy egy birka, így a szülők, ismerősök nem tudtak közel férkőzni hozzám, s szinte a ceremónia végén kaptam kézhez a virágcsokromat. Addig meg suttyomban az asztalról felszedettel "rohangáltam".


Akkor egy életre megutáltam a ballagást. A középiskolaisra már el sem mentem. Utólag meg mit tudtak velem csinálni? Semmit. A szakmai hasonló volt, ott már osztálytársam is úgy döntött nem megy el.

Szóval rajtad áll. Nem kell mindig azt csinálni, amit a többség akar. Ugyanez igaz a szerenádra is. Nem kell ott lenni, ha nem akarsz.

2013. máj. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsóval!
2013. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!