Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most már egyre jobban értem...

Most már egyre jobban értem hogy az emberek különbözőek, de a világ mégis azonosként kezeli őket, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

példa: kiskorom óta semmi esélyem nincs a hízásra bármi eszem totál esélytelen..ha valaki megemlíti hogy "milyen szerencsés vagy" vagy "hogy te milyen vékony vagy" attól borzalmasan rossz érzés lesz rajtam úrrá ,nem mutatom ki ,de nagyon rossz

..van aki meg kevesebbet eszik mint én és mégis 75-80-90kg


de a legjobb példa talán az iskola. amely teljesen jól végzi a dolgát az önbizalom-leépítés terén. van egy matektanárom aki nagyon sokszor azt hajtogatja hogy a gének, ott dől el minden, a jó génnel rendelkező gyereknek van esélye egyetemen ,a rossz génekkel születő egyedeknek nincs.. meg mikor az osztálytársam megérti a leckét órán és mondja ,hogy "áááá hát persze" én meg csak figyelek-figyelek és semmi..áá semmi. elkeserítő tud lenni.

persze nem érdekel a matek annyira(bár nem ismerek olyan embert aki nagyon érdekelne)


még vmi, ami szintén zavar. hogy mikor vki azt mondja ,hogy ő nem tanul semmit és 4,5 fölötti átlaga van félévenként.. mert kevés tényleg nagyon kevés olyan ember van akinek xarul fog az agya és kitűnő.


aztán persze mindenen lehet javítani ,de ez kb olyan dolog mintha egy teknősből akarnánk gepárdot csinálni(gyorsaságukat tekintve)


egy vmi azonban tudok, hogy még nagyon sok mindent nem ismerek:S17F


2011. máj. 7. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen vagy. Fogadd el magad.
2011. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó tanár, aki a génekre fogja, ki mit tud nála.
2011. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jah.. de most nemérzem jobban magam hogy anélkül hogy ismernéd megerősítesz abban hogy xar.. egyébként ha vmit az egész osztály nem ért akkor is mivagyunk a hibásak:S
2011. máj. 7. 22:39
 4/9 anonim válasza:

A tanárokat szard le. Viselkedj velük az emberek megillető alapvető tisztelettel, de ennyi. Egyik füleden be, a másikon ki.

Nekem a gimis osztályfőnököm 2 hét után azt mondta anyukámnak, hogy tehetségtelen vagyok, gyenge képességekkel, stb. Erős gimibe jártam, nem voltam 5ös, ebben azért ő is segített.

Ennek ellenére felszívtam magam és 5ös emelt szintű töri érettségit tettem, most pedig a jogi egyetemre járok és csak röhögök azon, hogy milyen hiszékeny tud lenni az ember az iskolapadban. Kívülről nézve ezek az emberek lelkileg nyomorultak és abban élik ki magukat, hogy pl, cinkelik a gyerekeket és fitogtatják meg nagynak állítják be az amúgy semmirevaló hatalmukat.


Ha azt mondja, rosszak a génjeid, mondd azt magadban, hogy "mert talán megvizsgáltad őket, te hülye liba/f*sz", és csak mosolyogj rajta.

Minden embernek vannak erősségei és gyengeségei. Ez ellen semmit nem lehet tenni. Nem tudsz hízni? Én meg fogyni nem. Nem megy a matek? Nekem 2es lett az érettségim. Keress olyan tárgyat, amiben jó vagy.

Nem tudom, milyen suliba jársz és hogy vannak-e terveid a jövőre nézve 17 évesen. Ha gimibe, akkor nagyjából tudod, hogy mi érdekel: magyar,töri,kémia,fizika,biosz, informatika,földrajz, stb ha meg szakközepes vagy, akkor kitanulhatsz egy olyan szakmát, amit szeretsz. Manapság a szakmunkások keresik a jó pénzt, a diplomások meg állnak a tesco pénztárban sajnos...


Aki azt mondja, hogy nem tanul mégis jó tanuló, az vagy hazudik vagy valami mélyen bekap illetve kinyal a tanári asztal körül. Az ilyenekkel se foglalkozz. Bár baromi bosszantóak, nem tudsz velük mit csinálni. Lehet, hogy otthon feszülnek am minden nap 6 órát ezért az átlagért, csak menőbb ezt mondani, Ilyenek mindig voltak, vannak és lesznek is.

Egyetemen meg nem a gének számítanak, hanem hogy a vizsgalapod éppen fennmarad-e az asztalon :S A legokosabb és a leghülyébb egyaránt megbukhat vagy átmehet a vizsgán, ez nem mérvadó. A középiskolai egyentananyag nagy része meg nagy szar és nem való semmire.

Olvass sokat, kultúrálódj és 10 év mőlva röhögj egyet, hogy a gonoszkodó tanár még mindig ott áll a műbőrcipőben vagy a darabos rúzzsal a száján, Te pedig mire vitted. Akkorra már lesz családod is és minden happy lesz:)

Azt nézd, ki mondja, és ne azt hogy mit,


A vékonyságodat meg fogadd el. Ha úgy mész végig az utcán, hogy ez természetes, Te ilyen vagy, mint ahogy más szőke,barna, fekete, akkor senki nem fogja úgy gondolni, hogy ezzel bármi baj lenne.

Ha meg azt mondják hogy milyen szerencsés vagy, csapd le a labdát és üsd el az egészet egy poénnal: "Aaajjh, olyan szerencsés vagy, hogy ilyen vékony vagy..." -"Szerintem meg Te vagy szerencsés, hogy van mit fogni rajtad" Egyből elgondolkodik és legközelebb 2szer meggondolja, hogy ilyet mondjon.

Javaslom, hogy fuss sokat, mert nem fogsz tőle fogyni, hanem kicsit átformálja az alakodat, plusz olvass utána a neten, hogy hogy tudsz okosan fogyni. A szójával kezdeném, olcsó, egyszerűen és sokféleképpen el lehet készíteni és jó tömegnövelő.


És még egyszer mondom: a kiskirályoskodó tanároknak valószínűleg a diákok leszólása és a paneltus alatti reggeli recska az egyetlen örömük az életben. Sajnáld őket és legyél boldog, mert az élet szép:)


20/L

2011. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az előbbi vagyok, nem fogyni, hanem okosan hízni:)
2011. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat..

tényleg nagyon jókat írtál és én is így gondolom. de attól még a bizonyítványommal lehet most jobb lesz ha haza sem megyek. megígértem apámnak hogy javítok a félévhez képest. ahhoz képest rosszabb lett az átlagom.. 2,9 és 3,1 között lesz úgy hogy kb 4-esnek kéne lennem


szerintem haza sem megyek.egésznapos ordibálás nem hiányzik. a suli tantárgyak nem érdekelnek de a jegyek viszont igen .ámde általába bekapot egy-két egyest aztán még egy két 5 öst javításnak,azt már megis van az a xar átlag. pedig tényleg sokat tanultam ,de olyan értelmetlenül fogalmaznak(pl jogkönyvben hogy már fáj) volt hogy 3 óráig írtam a vázlatot az adott témából .de KETTES lett a dolgozatom, ilyenkor annyira el vagyok keseredve, nemhogy még otthon is ordibál apám velem..:S


persze vannak dolgok amit érdekelnek amiket a legtöbb ember lexar:D szeretek filmeket csinálni ,nagyon régóta már kb 10 éves korom óta csinálom csak úgy hobbiból a barátaimmal és olyan jó lenne ha más dologgal is így menne, nem pedig szenvedésként:S

2011. jún. 5. 17:46
 7/9 anonim válasza:

Ezt most lehet, hogy nem érted, de örülj neki, hogy az apád ordibál veled a vártnál rosszabb tanulmányi eredményed láttán.

Az én apám azt se tudja hova járok, érettségi előtt 3 hónappal meg beperelt. Fél évig nyugtatókon meg hangulatjavítókon éltem. Örülnék, ha kiabálna velem a rossz jegyek miatt.


És ha szeretsz filmeket csinálni, már meg is van a célod. Illetve lehetne. Érettségizz médiából és felvételizz valami ilyen suliba.

2011. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi:)

habár a média is mint tantárgy kissé száraz nekem,de talán a legközelebb áll hozzám minthogy gazdasági,közgáz ésatöbbi:S


nem olyan suliba járok ahol tanítják.hmm


sebaj most örülök a nyelvvizsgámnak ,most tudtam megXD

2011. jún. 6. 13:49
 9/9 anonim válasza:

Minden száraz, de végig kell szomjazni az utat, hogy utána azt csinálhasd, amit szeretsz.

Én is nagyon utálok egy-két tárgyat most a jogon, mert értelmetlen, unalmas és még szivatnak is vele. De ha akarom a "dr."-t a nevem elé, akkor bizony át kell rágnom magam ezeken is.

2011. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!